Часник: садимо на зиму

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
09.07.2022

Так традиційно склалося, що на території нашої країни в більшості випадків відбувається посадка часнику під зиму. Досвідчені городники вважають, що саме озимий часник швидше дозріває, добре зберігається, а головне — дає більший урожай.

Де і коли саджати часник під зиму

Часник під зиму слід посадити до кінця жовтня, приблизно за 2-3 тижні до заморозків та холодів. Якщо зробити це зарано (в кінці серпня, або у вересні), то до заморозків уже з’являться паростки і рослина може загинути від холоду. Ділянка під часник потребує багато світла, і головне — її не повинна затоплювати тала вода навесні, або дощ.

Не  можна висаджувати часник на тому місці, де до нього росла картопля, або цибуля. Ґрунт під посадку часнику починаємо готувати заздалегідь. Землю слід скопати на глибину 20-30 см. Потім слід внести добрива: компост, фосфатне добриво (або попіл). Рядок завглибшки має бути 5-7 см. Ширина міжряддя — приблизно 25 см.

Рядок завглибшки має бути 5-7 см

⌂ Фото: Рядок завглибшки має бути 5-7 см

 

Способи посадки часнику на зиму

Саджати часник можна або зубками, або сівком (цибулинками-однозубками). Для посадки беремо виключно свіжозібрані головки часнику, розбираємо їх на зубчики та висаджуємо з інтервалом 10-15 см один від одного (залежно від розміру зубчиків). Їх злегка слід вдавити в борозну та засипати землею. Варто також накрити грядку соломою, або замульчувати. Це врятує культуру від морозу у малосніжну зиму.

 

Як доглядати за озимим часником

Навесні, після сходження снігу та підсихання поверхні, землю на грядках з озимим часником слід розрихлити та повидаляти корені зілля.

Догляд має містити наступні фактори:

підживлення азотним добривом (аміачна селітра);

 видалення повітряних бульб на стрілках (вони зменшують урожайність);

 якщо плануєте наступну посадку часнику однозубками, то варто залишити декілька бульб;

 полив часника 2-3 рази на тиждень у засуху;

якщо жовтіють кінчики листків — варто внести калійне добриво.

Періодично землю у міжряддях потрібно розпушувати та прополювати. Варто також пам’ятати, що велика кількість добрив може призвести до грибкових захворювань часника.

Весною продовжуємо доглядати за сходами

⌂ Фото: Весною продовжуємо доглядати за сходами

 

Збір та зберігання врожаю

Озимий часник збирають з поля приблизно у кінці липня. Часник підкопують лопатою, щоб не пошкодити головку та легше дістати її з ґрунту. Лишаємо біля 20 см стебла, решту, а також коріння – обрізаємо. Головки озимого часника очищуємо від землі та лишаємо на декілька діб просушитися. Зберігати часник варто у зв’язках, або скляних ємностях без кришки.

Купити насіння часнику

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Часник Любаша. Врожайність до 20 тонн з га
Звідки з’явився цей сорт, чим він відрізняється від інших, як його вирощувати, аби досягти високих результатів, читачам «СонцеСаду» розповів його автор, фермер із Молочанська Запорізької області Іван Захаренко
Вирощування часнику
Вирощування часнику як бізнес. З 25 соток тонна часнику — це реально
Часник про запас
Як правильно зібрати і зберегти на зиму часник. Поради фахівця

Рекомендовані товари!