Часник про запас

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
05.09.2021

У народі кажуть — «краще зібрати часник на день рані­ше, ніж на два дні пізніше». Адже ви, мабуть, спостері­гали, як після перестигання цибулини часнику розтріску­ються, розпадаються на окремі зубки ще в ґрунті. Тож сигналом до його збира­ння, передусім, є утворення щільної сухої луски на го­ловці, чіткі контури зубків, пожовтіння нижніх листків.

Збирають часник у суху, соня­чну погоду, підкопуючи рослини лопатою. Озимий часник збира­ють у кінці липня — на початку серпня, ярий — на 2–3 тижні пізніше.

Але це ще тільки початок. Щоб зберегти врожай, також потрібно знати кілька хитрощів.

Перший місяць після збирання часник найкраще тримати у сухих прохолодних приміщеннях за тем­ператури + 10 °С. Наступні місяці — при температурі 0°С і відносній во­логості повітря 50-70%, тобто в су­хому холодному місці. Ще краще знизити температуру до мінус 1-2°С. За температури 0°С і 70% відносній вологості повітря озимий часник зберігається 6-7 місяців, а за + 28–30°С — лише 1 місяць.

Покращує зберігання головок і обробка парафіном або воском. З цією метою часник упаковують у невеликі сітки і опускають на 2–3 секунди в розтоплений парафін (температура + 70–90 °С).

⌂ Покращує зберігання головок і обробка парафіном або воском

Можна повчитися у індусів, які не уявляють своєї кухні без страв із часнику і, водночас, мають кло­піт з його тривалим зберіганням через постійну спеку. Тому вони вигадали ось такий рецепт «довгожительства» улюбленої припра­ви. Головки часнику занурюють на 5 секунд в окріп, що сприяє знищенню зовнішньої інфекції. А потім зберігають його у щільних ящиках, пересипаючи сіллю.

⌂ Зберігають часник, пересипаючи сіллю

Слід також зауважити, що озимі стрілкуючі сорти зберігаються на­багато гірше порівняно із ярими нестрілкуючими. Ярий часник мо­жна (і це для нього найкраще) зв'язувати у невеликі вінки або пучки і підвішувати в сухих сара­ях, які не промерзають. По-перше, у невеликих вінках створюються оптимальні умови для провітрю­вання, а по-друге, вони зручні для транспортування і використання. А ще вони напрочуд гарно вигля­дають і завжди знайдуть місце на кухні господині.

Автор: Ірина Бобось, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри овочівництва НУ біоресурсів і природокористування України

 

Купити насіння часнику

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Вирощування часнику
Вирощування часнику як бізнес. З 25 соток тонна часнику — це реально
Схованка для овочів
Важливо не лише виростити щедрі запаси овочів, а й успішно їх зберегти до нового врожаю. Як саме? Поради фахівця
Посадка часнику під зиму у 2023 році
Основні правила посадки часнику восени

Рекомендовані товари!