Редиска — піонер у овочівництві, який з’являється на ринку із закритого ґрунту. Але можна вирощувати її й восени. Як це зробити правильно, — розповідає наш експерт Ольга Дидів, кандидат с/г наук, Львівський аграрний університет.
Редиска — холодостійка рослина короткого світлового дня. Тому навесні всі поспішають виростити для себе чи й на продаж цю вітамінну культуру. Але її можна висівати на ділянці після збирання часнику, цибулі й картоплі. Навіть вересень – комфортний період для вирощування редиски. !!! Адже висівати редиску можна до 20-х чисел вересня.
Звичайно осінь не подарує їй стільки вологи як весна, тому доведеться поливати рослини. Та й сезон повертає до холодів, а не до літнього тепла, тому посіви потрібно вкрити агроволокном, це прискорить сходження рослин і вбереже їх від холодового стресу. За 25-30 днів утвориться коренеплід. Тобто якщо ви посієте редиску 20-25 вересня, встигнете зібрати її в другій декаді — на початку листопада.
⌂ Фото: Таким способом можна сіяти редиску
Перемішайте насіння з піском і посійте врозсип, як пшеницю. Заскородіть ділянку граблями. Відстань між рослинам має бути мінімум 5-7 см, тоді коренеплід буде 3-4 см, а його вага від 20 до 50 г. Можете обрати улюблені сорти з коротким вегетаційним періодом. Дуже смачний врожай дадуть сорти:
Після появи сходів агроволокно можна зняти або ще потримати кілька днів, щоб рослини швидше росли. Однак тримати їх під постійним укриттям не можна. Варто подбати про так звані тунельні укриття: на ніч при температурі +8°С накрити агроволокном або плівкою, вдень відкрити. У таких умовах ріст і дозрівання рослин значно прискориться. Якщо ж немає можливості чимось укрити редиску, за відсутності морозів вона радуватиме вас хрусткими соковитими коренеплодами.
Поливати редиску потрібно як мінімум з розрахунку 10-15 л води на 1 м2 площі посіву. Однак ця норма може варіюватися залежно від особливостей ґрунту, регіону, погодних умов (суха чи дощова осінь). Оскільки у редиски короткий вегетаційний період, їй потрібно забезпечити легкодоступну систему живлення. Під редиску можна вносити органічні добрива (перегній, біогумус) або невелику кількість аміачної селітри (20 г на 1 м2).
⌂ Фото: Редиска в грудні — це реально
Обріжте листки, упакуйте коренеплоди в ящики, пересипте їх піском, накрийте ящики поліетиленовим пакетом з отворами і сховайте у підвал або погріб, де врожай чудово збережеться до Нового року, чи й до Різдва. Також можна зберігати редиску в поліетиленових мішечках (по 1 кг в кожному) в холодильнику (при температурі +3-4°С та відносній вологості 90-95%) впродовж 5-6 місяців. Мішки також мають бути з отворами.
ПОРАДА ВІД
Сприятливі дні для посіву редиски восени у 2024 році
СЕРПЕНЬ
1, 2, 3, 20, 21, 22, 23, 26, 27, 28, 29, 30, 31
ВЕРЕСЕНЬ
1, 18, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 29, 30, 31
УСЕРПНІ 2024 року – 4 серпня – настання молодого Місяця, 19 серпня – фаза повного Місяця.
У ВЕРЕСНІ це 3 число – фаза молодика та 18 – настання повні, яка до того ж збігається з місячним затемненням.
Рекомендовані товари!
У наявності
Редиска Естер (Чехія) за 2 г (ЕРД-43)
18грн.
У наявності
Редиска Кармен за 2 г (ЕРД-44)
16грн.
У наявності
Редиска Афродіта за 3 г (ЕРД-37)
9грн.
У наявності
Редиска Заря (ЕРД-38)
9грн.
У наявності
Редиска Софіт за 3 г (ЕРД-42)
9грн.
У наявності
Редька Дайкон Червоне серце за 0,5 г (ЕРК-16)
18грн.
У наявності
Бруква Вільгельмбургська за 0,5 г (ЕБВ-2)
10грн.
У наявності
Комплект редиски «Весняний салат» (АЦ-ЕРД-47)
У наявності
Редиска Базис за 3 г (ЕРД-14)
9грн.