Редиска — піонер у овочівництві, який з’являється на ринку із закритого ґрунту. Але можна вирощувати її й восени. Як це зробити правильно, — розповідає наш експерт Ольга Дидів, кандидат с/г наук, Львівський аграрний університет.
Редиска — холодостійка рослина короткого світлового дня. Тому навесні всі поспішають виростити для себе чи й на продаж цю вітамінну культуру. Але її можна висівати на ділянці після збирання часнику, цибулі й картоплі. Навіть вересень – комфортний період для вирощування редиски. !!! Адже висівати редиску можна до 20-х чисел вересня.
Звичайно осінь не подарує їй стільки вологи як весна, тому доведеться поливати рослини. Та й сезон повертає до холодів, а не до літнього тепла, тому посіви потрібно вкрити агроволокном, це прискорить сходження рослин і вбереже їх від холодового стресу. За 25-30 днів утвориться коренеплід. Тобто якщо ви посієте редиску 20-25 вересня, встигнете зібрати її в другій декаді — на початку листопада.
⌂ Фото: Таким способом можна сіяти редиску
Перемішайте насіння з піском і посійте врозсип, як пшеницю. Заскородіть ділянку граблями. Відстань між рослинам має бути мінімум 5-7 см, тоді коренеплід буде 3-4 см, а його вага від 20 до 50 г. Можете обрати улюблені сорти з коротким вегетаційним періодом. Дуже смачний врожай дадуть сорти:
Після появи сходів агроволокно можна зняти або ще потримати кілька днів, щоб рослини швидше росли. Однак тримати їх під постійним укриттям не можна. Варто подбати про так звані тунельні укриття: на ніч при температурі +8°С накрити агроволокном або плівкою, вдень відкрити. У таких умовах ріст і дозрівання рослин значно прискориться. Якщо ж немає можливості чимось укрити редиску, за відсутності морозів вона радуватиме вас хрусткими соковитими коренеплодами.
Поливати редиску потрібно як мінімум з розрахунку 10-15 л води на 1 м2 площі посіву. Однак ця норма може варіюватися залежно від особливостей ґрунту, регіону, погодних умов (суха чи дощова осінь). Оскільки у редиски короткий вегетаційний період, їй потрібно забезпечити легкодоступну систему живлення. Під редиску можна вносити органічні добрива (перегній, біогумус) або невелику кількість аміачної селітри (20 г на 1 м2).
⌂ Фото: Редиска в грудні — це реально
Обріжте листки, упакуйте коренеплоди в ящики, пересипте їх піском, накрийте ящики поліетиленовим пакетом з отворами і сховайте у підвал або погріб, де врожай чудово збережеться до Нового року, чи й до Різдва. Також можна зберігати редиску в поліетиленових мішечках (по 1 кг в кожному) в холодильнику (при температурі +3-4°С та відносній вологості 90-95%) впродовж 5-6 місяців. Мішки також мають бути з отворами.
ПОРАДА ВІД
Сприятливі дні для посіву редиски восени у 2025 році
СЕРПЕНЬ
6, 15, 16,
ВЕРЕСЕНЬ
1, 2, 8, 15, 23, 24, 30
Рекомендовані товари!