Редька на зиму

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
22.09.2021

Існують переконливі аргументи для того щоб вирощувати зимову редьку.

По-перше,  вона має хорошу лежкість і цей овоч довго урізноманітнюватиме ваш зимовий стіл. 

По-друге, це цінний продукт, що має високий вміст  вітамінів, особливо  аскорбінової кислоти (залежно  від сорту — 25–55 мг/%) та мінеральних солей, які зміцнять ваш організм у зимово-весняний період, коли відчувається дефіцит багатьох видів овочевих культур.

По-третє, це цінна лікарська рослина, коренеплоди якої містять бактерицидні речовини, фітонциди, амінокислоти.

Зимова редька на те й зимова, що холодо- і морозостійка. Її насіння починає проростати на 4-5-й день після висівання при температурі –2–+3 оС. Сходи та дорослі рослини легко переносять короткочасні заморозки до –5–6 оС. Натомість у спеку і, особливо, за дефіциту вологи коренеплоди набувають специфічного присмаку, грубішають і в’януть. Однак висівають редьку зимову влітку — у третій декаді червня—першій декаді липня. 

Хорошими  попередниками для  цієї  культури є ранні овочі — рання картопля, бобові, озимі на зелений корм. Тільки не висівайте редьку  там, де до неї росли  культури з родини хрестоцвітих. Глибина посіву 2–3 см, міжряддя — 45 см.

Догляд за посівами редьки — нескладний (рихлення міжрядь, проріджування рослин в рядку на відстань 8–10 см одна від одної, прополювання і боротьба зі шкідниками). На жаль, сходи редьки дуже ушкоджуються хрестоцвітими  блішками, особливо у фазі сім’ядольних листочків. Тоді й борються із шкідником, застосовуючи різні рекомендовані для цього засоби. Також  впродовж вегетаційного періоду проводять 3–4 міжрядні рихлення та дві ручні прополки.

Збирають коренеплоди в третій декаді жовтня — на початку листопада,  коли   температура повітря стійко знизиться до  +5 оС, аж до настання тривалих заморозків. Краще викопувати редьку в суху погоду, якщо ж задощило,   коренеплоди перед закладанням на тривале зберігання  обов’язково просушують.  У будь-якому разі  з коренеплодів обрізують гичку на конус, залишаючи вершки  1,5–2 см.  Для тривалого зберігання їх пересипають сухим річковим піском. Оптимальні умови зберігання у сховищах — температура повітря + 1–+ 2 оС і відносна вологість не більше 80–85%.

 

Автор: Єва ТЕРНОВА, завідуюча лабораторією Сквирської дослідної станції органічного виробництва 

 

Купити насіння редьки

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Сіємо зелень восени
Деякі овочеві культури можна сіяти восени, під зиму. Тоді свіжа зелень, стійка до хвороб і шкідників, з'явиться на вашому столі на 10–15 днів раніше
Схованка для овочів
Важливо не лише виростити щедрі запаси овочів, а й успішно їх зберегти до нового врожаю. Як саме? Поради фахівця
Сусідство овочів
Взаємний вплив рослин під час сумісного вирощування

Рекомендовані товари!