Кукурудза. Садимо навіть у березні! (журнал СонцеСад №4/2021)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
08.12.2021

⌂ Відомий селекціонер, директор компанії «Мнагор» Михайло Нагорняк, який розповів читачам «СонцеСаду» про унікальні новинки.

Смакує, аж за вухами лящить. Звичайно ж, це про кукурудзу. Її називають царицею полів, одним із трьох хлібів. Їй — вдумайтеся тільки! — 12 тисяч років. Нею захоплювалися жителі обох Америк, а для Європи маїс відкрив сам Христофор Колумб! На європейських просторах жовті качани називали золотими початками, і цей злак справді містить більше золота, ніж інші рослини: y тонні попелу кукурудзи є до 60 г коштовного металу. Поки науковці шукають у її зернах інші цінні речовини, ми преспокійно смакуємо золоті качани (а тепер — і білі, і кольорові), насолоджуючись неповторним смаком цього соковитого та солодкого злаку. Його люблять і дорослі, і діти, готують кожен на свій смак, і способів приготування не перелічити! Тим паче, що селекціонери, зокрема й вітчизняні, перевершуючи свої попередні зразки, щороку пропонують дедалі смачніші сорти, стійкіші до хвороб та шкідників, простіші у вирощуванні. І один серед тих, для кого кукурудза — не просто наїдок, а джерело прогресу і глибина смаку, — відомий селекціонер, директор компанії «Мнагор» Михайло Нагорняк, який розповів читачам «СонцеСаду» про унікальні новинки. А таких на вітчизняному ринку кукурудзи, як довідалися, чимало!

 

Новинки: ультраранні, кольорові

— Нині популярність кукурудзи зростає, хоча здивувати споживачів дедалі важче. Як Вам це вдається?

— Нині кукурудза — топкультура. Саме тому, що належить до дуже корисних дієтичних продуктів, а якість харчування для багатьох — у пріоритеті. Її зерна — джерело корисної для травлення клітковини, макро- та мікроелементів, вітамінів, цукрів, що позитивно впливають на організм людини. А головне — цей корисний і смачний дієтичний продукт можна виростити на своєму городі. Не дивно, що цій культурі прогнозують славне майбутнє, адже тільки за десятиліття затребуваність кукурудзи має зрости приблизно на 20%!

— Завдяки праці селекціонерів останнім часом з’явилось чимало унікальних новинок. Які найцікавіші сорти та їхнє насіння можна незабаром придбати на ринку?

— Зростає запит передусім на ранні сорти кукурудзи. Українці ласують ними майже від червня. Що раніше достигають, то більше їх купують. Також господарі хочуть вирощувати на присадибних ділянках надранні сорти. Цьогоріч для шанувальників перших качанів ми пропонуємо новий гібрид Імпресаріо, який родитиме вже в середині літа. Це ультраранній гібрид на ринку України, аналогів якого не має ніхто. Уявляєте? Ви вже ласуєте кукурудзою, а качани інших сортів чи гібридів ще достигають! Окрім того, зможете пригостити родину, друзів і вигідно продати на ринку — за 10–12 гривень за качан, тоді як пізніше продаватимуть за 2–3 грн. Дотепер у групі ранньостиглих сортів на першому місці Дейнеріс. Однак Імпресаріо достигає на три дні раніше, до того ж він ще смачніший! Його вирощують із насіння та розсадним методом. Висадивши рослини в теплицях, отримаєте качани швидше, ніж у відкритому ґрунті.

Відео: Як сіяти суперсолодку кукурудзу?

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Солодка кукурудза: кращі нові сорти для України
Сучасні гібриди цукрової кукурудзи не тільки корисніші, а й легші для перетравлювання, ніж зернова, яку ми їли в дитинстві
Хвороби кукурудзи
Хвороби кукурудзи та як з ними боротися
Чотири секрети цукрової кукурудзи від селекціонера Михайла Нагорняка (журнал СонцеСад №2/2021)
Секрети вирощування та споживання цукрової кукурудзи
Столова кукурудза Чокло: створена спеціально для гарніру
Тільки СонцеСад реалізує насіння столової кукурудзи Чокло!
Консервація початків кукурудзи: рецепт
Як консервувати початки кукурудзи
Користь у квадраті (журнал СонцеСад №4/2020)
Користь високоолеїнової олії торгової марки Garna
«З любові – кожна насінина кукурудзи!»
Вирощуванння та унікальні сорти солодкої кукурудзи від Михайла Нагорняка
Суперсолодка кукурудза любить тепло та догляд
Як вирощувати суперсолодку кукурудзу - поради Сергія Ситниченко
Суперсолодка кукурудза. Захоплива історія створення
Поради від Михайла Нагорняка
Секрети високих врожаїв суперсолодкої кукурудзи
Поради Михайла Нагорняка, директора компанії «МНАГОР» – українського виробника насіння суперсолодкої кукурудзи

Рекомендовані товари!