Омолодження дорослих кущів троянди. Досвід наших експертів
«Я щира прихильниця вашого журналу, часто користуюся порадами, опублікованими у ньому. От і вирішила розповісти про власний досвід. Я маю понад двісті кущів різних троянд, звісно, такий розарій виплекала не за один рік, а більше ніж за п’ятнадцять. За цей час знайшла найоптимальніший спосіб садіння квітів. Я роблю суміш з глини і води, в неї опускаю стебло з корінням і лишаю приблизно на добу. Потім виймаю троянду і саджаю на обране місце. Після посадки обов’язково поливаю, обрізаю пуп’янки, бо у перший рік кущик має витрачати сили на розвиток кореневої системи, а не на квітки. Від хвороб і шкідників отрутою ніколи не кроплю. Беру часникові стрілки, подрібнюю, заливаю водою, товчу і лишаю настоятися тижнів два. А потім цією рідиною кроплю квіти.
Відео: Різновиди троянд: особливості догляду за квітами
Розповідає Тетяна БУБОН, садівник-любитель з 20-літнім досвідом
Особливо люблю плетисті троянди. Вони такі високі, ароматні, красиві. Але треба не спіймати ґаву з підживленням, бо кущ не матиме сили на ріст, цвістиме раз у сезон і не так рясно, як міг би. Також важлива і своєчасна обрізка, адже деякі сорти можуть вирости і до шести метрів, а як тоді їм раду дати? Омолоджую кущі рік на п’ятий-шостий, вирізуючи старі пагони.
⌂ Фото: Схема правильної обрізки троянди
Більшістю своїх знань я зобов’язана своєму тату. Він умів працювати з деревами та кущами. Часто і іншим людям допомагав прививати дерева, показував, як їх обрізати. Отож і мене навчив багато чому. Також читала багато літератури, слухала поради людей. От нині хотілося б запитати професіоналів редакції «СонцеСад» про основні правила обрізки та омолодження кущів троянд.» Зінаїда Поляк, с. Лісоводи, Городницький р-н, Хмельницька обл.
Троянди гинуть із різних причин, серед них – невдала зимівля, поганий догляд, ураження шкідниками, недостатні поливання та підживлення. Але ці квіти цілком реально можуть бути довгожителями у вашому квітнику. Крім того, саме з віком кущі набирають сили і цвітіння стає кращим та ряснішим.
Розповідає Василь БОНДАРЧУК, представник компанії «Бадваси».
Дорослий кущ краще адаптується до погодних змін, квіти стають менш вразливими до спеки та дощу. Фізіологічне старіння троянд найчастіше фіксується після 8–10 років життя куща. Усе залежить від сорту та догляду. Продовжити життя квітці можна, виконавши такі маніпуляції.
⌂ Фото: Весняна обрізка троянди
Навесні треба провести омолоджувальне обрізування. Його поєднують із весняним формуванням куща. Омолоджувальне обрізування проводять простим способом: вирізають пагони, які мають понад три-п’ять років. Формувальне обрізування краще зробити коротше, аніж зазвичай, оскільки потім треба обрубати коріння і троянді буде легше відновлюватися, коли верх і низ приблизно одного розміру. Окрім того, сильне обрізування найбільше стимулює ріст нових пагонів.
Розповідає Тетяна БУБОН, садівник-любитель з 20-літнім досвідом
Потім оновлюємо ґрунт навколо куща. Для цього слід викопати глибоку траншею, відступивши 40–50 см від центру куща. Поширена думка, що коріння треба максимально зберегти, проте не в цьому випадку. Обрізування стимулює розвиток: коріння краще галузитиметься і швидше дасть бокові відростки. Зріз його має бути спрямованим горизонтально, а не вертикально. Зруби старого коріння припудріть Корневіном, щоб на місці зрізу почали рости нові корінчики. Стару землю з траншеї виносимо і засипаємо в неї перегній із додаванням комплексних мінеральних добрив. Місце щеплення засипаємо свіжим компостом. Після цього додатково поливаємо землю розчином Корневіну та мульчуємо. Влітку можна піддобрити троянду, обприскавши стимулювальними добривами під корінь.
Рекомендовані товари!
У наявності
Троянда плетиста Голден Шауерс (ОКН-1609(2-4л))
У наявності
Троянда чайно-гібридна Каріна (ОКН-928(2-4л))
У наявності
Троянда чайно-гібридна Олександр Пушкін (ОКН-3173(2-4л))
У наявності
Троянда грунтопокривна Корал Дріфт (ОКН-3553(2-4л))