Незважаючи на юний вік, Марія має великий досвід з вирощування троянд. Любов до квітів передалася їй від матері, яка працювала в трояндових теплицях Сторожинецького дендропарку і все життя хотіла створити власний розарій. Здійснюючи материну мрію, Марія посадила великий розарій з понад півсотні сортів, але не зупиняється на досягнутому: вона прагне, щоб усе навкруги потопало в трояндах!
⌂ Фото: Поради дає: Марія Луканюк, спеціаліст із захисту рослин, агроном
Дам декілька порад щодо зберігання взимку моїх улюблених квітів, які оточують мене протягом усього життя і з якими значною мірою пов 'язана професійна діяльність.
Про збереження троянд узимку треба думати влітку, а точніше — вже тоді, коли їх купуєте. Тому навіть не намагайтеся придбати тепличні троянди, які часто продають навесні та на початку літа після зимової вигонки. Такі квіти не будуть зимостійкимиі, особливо імпортні. Відрізнити їх від садових (не тепличних) троянд за зовнішнім виглядом майже неможливо. Найкраще купувати саджанці в надійних постачальників.
✔ Тому перша порада:
Існує понад 100 видів троянд і понад 1000 сортів. Багато гібридів (сортів) є доволі ніжними та чутливими до екстремальних погодних умов, але деякі можуть здивувати витривалістю за умови правильного догляду. Вибирайте ті троянди, які адаптовані до погодних умов вашої місцевості. Зважайте також на ступінь зимостійкості. Троянди одних сортових груп загалом витримують зиму краще, ніж троянди інших сортових груп. Однак є багато винятків. Враховуйте також габарити троянд: низькорослі вкривати легко, а високорослі прямостоячі — заввишки понад 1,5 м — значно важче.
Відео: Різновиди троянд: особливості догляду за квітами
Розповідає Тетяна БУБОН, садівник-любитель з 20-літнім досвідом
✔ Наступна моя порада стосується ще одного важливого етапу — садіння троянд.
Справжні вороги сплячих рослин — вітер та вологість. Обираючи для садіння місце, захищене від вітру та вологого дощу чи снігу, будете на крок попереду у в догляді. Троянди люблять добре дреновані ґрунти та бунтують, якщо їхні ніжки постійно вологі. А ще вони не витримують самотності: квіти, що ростуть групою, захистити від морозів простіше, ніж поодинокі, висаджені в різних місцях саду.
✔ Щоб троянди добре перезимували, підготуйте їх до цього восени. Отже, третя порада:
✔ Загрозливими, крім морозів, для троянд є хвороби. Тому четверта порада — про те, як захистити троянди від захворювань.
⌂ Фото: Троянда плетиста Шнівальцер
✔ П'яту пораду сформулюю так:
У цьому питанні дуже важливі терміни: коли треба виконувати різні види робіт? Наприклад, якщо утеплите рослини занадто рано, вони можуть або попріти, або відновити ріст, або захворіти. Отже, утеплювати треба в найбільш придатний для цього період. Як і коли це зробити? Відповідаючи на ці запитання, подаємо приклади деяких видів робіт.
А. Підгортання троянди
Б. Обгортання троянди
Можна обгорнути троянди мішковиною або білим спанбондом. Рекомендую цей спосіб захисту. Я спробувала його на своїх трояндах і запевняю, що він стовідсотково ефективний. В умовах більш холодного клімату подбайте про додаткову ізоляцію за допомогою соломи всередині мішковини та закріпіть це все мотузкою. Цей спосіб рекомендую також за умов морозної зими.
⌂ Фото: За умов холодної зими подбайте про додаткову ізоляцію за допомогою соломи всередині мішковини та закріпіть це все мотузкою
В. Спосіб перекидання троянди
Рекомендовані товари!
У наявності
Троянда спрей Алегрія (ІТЯ-264)
У наявності
Троянда англійська Вільямс Шекспір (кущова) (ІТЯ-38)
У наявності
Троянда плетиста Голден Шауерс (ОКН-1609(2-4л))
У наявності
Троянда чайно-гібридна Каріна (ОКН-928(2-4л))
У наявності
Троянда чайно-гібридна Олександр Пушкін (ОКН-3173(2-4л))
У наявності
Троянда грунтопокривна Корал Дріфт (ОКН-3553(2-4л))