Як виростити лілію принцесу

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
14.09.2020

  Лілія - чарівна квітка. Але вона подарує неповторну красу, лише дбайливому господарю. Якщо врахуєте всі нюанси садіння й догляду, ця красуня віддячить Вам сторицею.
  Найкращий місяць для садіння та пересаджування більшості лілій — вересень. Для їх вирощування вибирають добре дреновані ділянки, які не затоплюються, з рихлим, достатньо зволоженим родючим ґрунтом (з великим гумусовим шаром). глинисті, піщані та водонепроникні ґрунти непридатні. На легких ґрунтах цибулини лілій садять глибше, на важких — мілкіше. Лілії, що мають стеблові корені над цибулиною, висаджують глибше. Усі лілії потребують захисту від сильного вітру, бояться вони й застою вологого повітря. Не висаджуйте лілії після тюльпанів та інших цибулинних.

  Азіатські гібриди лілій — морозостійкі. Висаджують їх на відкритих сонячних чи злегка притінених ділянках із слабко- кислими ґрунтами. Восени лілії можна прикрити шаром опалого листя. Кучеряві гібриди (Мартагон) також морозостійкі, ростуть на будь-яких ґрунтах, добре почуваються в тіні та напівтіні. Американські гібриди досить перспективні, стійкі проти захворювань, але повільно розмножуються. Люблять вологу, й висаджувати їх можна навіть на берегах водойм, але ґрунт має бути добре дренованим. Трубчасті (орлеанські) гібриди висаджують на сонячних ділянках. Вони зимостійкі, але страждають внаслідок осіннього перезволоження. Від початку дощів і до легких приморозків їх прикривають поліетиленовою плівкою. На зиму плівку знімають, вносять листковий перегній, прикривають гілками хвойних та опалим листям. Навесні прикривають лутрасилом.



 

⌂ Asia bi color Patricia's Pride

Східні (орієнтальні) гібриди висаджують на сонячних, захищених від вітру місцях із плодючим і добре дренованим слабко- кислим ґрунтом, на яких спочатку роблять штучний дренаж, потім засипають суміш торфу, дернової землі, перегною в однакових пропорціях. їхні цибулини мають зимувати у сухому ґрунті, тому восени насадження прикривають матеріалом, що не промокає. білосніжні гібриди (нандідум) пересаджують у другій половині літа.

  ЛА-гібриди висаджують у квітні - травні. Вони добре ростуть на відкритих чи злегка затінених ділянках із нейтральною або слабо кислою реакцією ґрунту. При настанні  приморозків насадження треба прикрити листям або торфом, змішаним із листковим перегноєм.

⌂ La Heraklion

  ОТ-гібриди (прим.ред. або їх ще називають "Лілійні дерева") віддають переваry сонячним ділянкам, але потребують затінення нижньої частини стебел. Ґрунт— легкий, супіщаний, добре дренований.  Деякі сорти ЛО- гібридів досить зимостійкі, іїх можна вирощувати у відкритому ґрунті, забезпечивши добре укриття. Розміщують на сонці або в напівтіні, на кислих ґрунтах. ОА-гібриди — нова перспективна група лілій, рекомендована для садіння у відкритому ґрунті. Без пересаджування лілії вирощують протягом трьох-п'яти років. Азіатські та ЛА-гібриди пересаджують раз на три роки, Мартагон та трубчасті - рідше. Якщо лілії хворіють, їх обов'язково пересаджують на інше місце. Для профілактики захворювань цибулини лілій обробляють препаратами «Винилофос», «Моспилан», «Ровраль», «Браво» тощо.

 ⌂ Лілійне дерево OT beverly Dream

Перед висадженням ґрунт перекопують на глибину 35-40 см. Глибина садіння цибулин -15-20 см, корені відростають на таку ж глибину. Відстань між рядами — 20-30 см. У важкий ґрунт додають на 1 кв. м по відру піску та торфу, в надто легкий — відро торфу. Для азіатських та ЛА-гібридів на 1 кв. м, з огляду на склад ґрунту, вносять 5— 10 кг перегною, 100 г суперфосфату, 50 г сульфату калію. Для лілії білосніжної, Мартагону, трубчастих гібридів додають ще й деревний попіл, крейду або вапно - 200 - 500 г на 1 кв. м. Треба пам'ятати, що цибулини не витримують свіжого гною. Удобрення змішують із землею. Дно лунки вкривають трьох сантиметровим шаром річкового піску. На горбик із піску кладуть цибулину, розправляють корені. Зверху цибулину припудрюють попелом із деревини. Насипають на неї такий самий шар піску. Лунку загортають до поверхні ґрунту підготовленою сумішшю. За сухої погоди лілії слід кілька разів на тиждень поливати.

 Анжела Дзиба

Придбати лілії можна тут

Читати ще:
Загальні правила вирощування лілій
Для релаксу – у квітник-оранжерею
Амариліс. Яскраве диво в помешканні
Лілійні дерева - гігантські лілії для вашого саду

LinkedIn
WhatsApp
Telegram