Гіпеаструм — розкішний букет на вашому вікні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
04.12.2020

Голландська компанія «Jan de Wit en Zonen B. V.» експортує цибулини гіпеаструму (амариліса) більш як до 24 країн світу. Гарантує зразкову якість і стовідсоткову відповідність сорту. Читачі «СонцеСаду» мають можливість замовити цибулини цих прекрасних квітів через наш журнал. Ми розпитали про селекцію та секрети вирощування гіпеаструмів Яна де Віта, директора компанії.

– Розкажіть, будь ласка, як селекціонери виводять нові сорти? Скільки часу треба на це та зусиль?
– Нові сорти створюють шляхом схрещування. Використовують два різні типи, які запилюють один одного. З кожного насіння виростає унікальна цибулина, цей процес може тривати кілька років. Коли цибулина повністю виросте й уперше зацвіте – тільки тоді селекціонер дізнається, який колір і форму квітки мають його потенційні нові сорти. Потім вибирає необхідну цибулину й розмножує її, аж доки отримає велику партію. Шлях від насіння до нової партії цибулин може тривати десять років. Перед продажем ми ретельно перевіряємо їх щодо пошкоджень, чи правильно просушені. Також оцінюємо якість за кількістю стебел і бутонів кожної рослини.

– Які країни є лідерами з вирощування гіпеаструма?
Нідерланди, Бразилія, Перу, ПАР. Нідерланди вирощують цибулини в основному для сухих продажів (магазини, супермаркети, роздрібна торгівля), а інші країни в основному вирощують для вирощування в горщиках. Гіпеаструм дуже популярний у Скандинавських країнах, особливо у Швеції, на Далекому Сході – Японія, Китай. Площа вирощування цибулин гіпперастріума стабільна в усьому світі. Вирощування в південній півкулі за останні роки дещо збільшилася. Площа вирощування в Нідерландах трохи скоротиться в найближчі роки.
Асоціація виробників квітів бере участь у виставці в парку в Keukenhof в Ліссе.
У цьому парку можна милуватися гіпеаструмами протягом усього сезону, коли відкритий парк – з  20 березня по 10 травня.

– Як зберігати цибулини перед посадкою?
 Цибулини повинні зберігатися при температурі 13 градусів і вологості від 70 до 80% в темному місці (холодна кімната). Якщо цибулини починають проростати надто рано, ви можете знизити температуру мінімум до 5 градусів. При цій температурі розвиток квітки зупиняється, але це викликає більший розвиток листя.

Адріан де Віт, син Яна де Віта, співробітник компанії.

⌂ На фото Адріан де Віт, син Яна де Віта, співробітник компанії.

– Які тонкощі вирощування гіпеаструму в горщиках?
– Найважливіше – мати якісний посадковий матеріал. Що більша цибулина, то більше стебел вона дасть. Цибулини розміром не менше 28 см дають два стебла. Варто звернути увагу на сорт, країну вирощування, ранній він або пізній.
  Необхідно враховувати той факт, що цибулини з південної півкулі часто викопують на 2-3 місяці раніше, ніж вирощений в Голландії продукт, і на момент посадки вони піддавалися більш тривалому періоду підготовки і охолодження. Цибулини з середземноморського регіону викопують в середньому на місяць раніше, і тому вони мають перевагу для вирощування в горщиках.
  Після періоду температурної підготовки при 13 ° C, при відносній вологості повітря 80% цибулини прогрівают при 25-30 ° C.
  Тривала температурна обробка цибулин гарантує, що два стебла вийдуть рівномірно. Припинення температурної обробки цибулин завчасно і зберігання при 5 ° C може стимулювати формування листа, і може надати гальмівну дію на друге стебло, може збільшити різницю між першим і другим стеблами.
  Гіпеаструм можна садити у звичайний ґрунт, не використовуючи жодних спеціальних добрив. Посадіть цибулини так, щоб 2 см шийки виступало над землею, і полийте. Поливати рослину надалі варто тільки протягом першого тижня.

Чи можливо в домашніх умовах виростити гіпеаструми для зрізу?
– Так. Для цього використовуйте цибулини, які проходили температурну обробку при 13 ° С. Посадіть цибулини на відстані 15 см одна від одної в добре дренований ґрунт або інше середовище, наприклад: перліт, глиняні гранули, пісок або пемзу. Посадіть цибулини так, щоб 2 см шиї цибулини виступало над землею, і полийте цибулини великою кількістю води. Утримуйте постійну, стабільну температуру ґрунту від 22 до 24 ° C, а температуру в приміщенні на рівні 20 ° C, поки цибулина не проросте. Після цього температура в кімнаті може повернутися до 15 ° C. Температура ґрунту повинна залишатися завжди на одному рівні протягом усього періоду вирощування, від 22 до 24 ° C. Поливати дозволяється тільки протягом першого тижня. Через 4-8 тижнів, в залежності від сорту і періоду температурної обробки, настане цвітіння.

– Як умови вирощування впливають на якість квітки?
– Світло мало впливає, полив впливає на довжину і стійкість стебел. Чим більше води і чим вища температура у приніщенні, тим довшими і слабшими будуть стебла. Колір квітки буде більш інтенсивним при більш низьких температурах. Коли вищі температури викликані великою кількістю світла (наприклад, навесні), негативні впливи зникають.

Гіпеаструм часто називають амарилісом. Це одне і те саме?
Квіткова цибулина, відома як Амариліс, насправді не Амариліс, справжня назва виду – гіпеаструм. Різницю можна побачити в стеблах: у гіпеаструма порожнисте стебло, в той час як амариліс відомий своїм заповненим стеблом.

– Голландія славиться як країна тюльпанів. Гіпеаструми у вас теж шанують?
– У Нідерландах ці квіти мають попит, оскільки цвітуть узимку до шести тижнів. Період цвітіння інших квітів у зимовий період набагато менший.
  До католицького Різдва – 25 грудня – майже в кожному голландському супермаркеті або магазині квітів у продажу з’являються цибулини чи навіть квіти амарилісів. Новим трендом є їхні цибулини у воску. Вони не потребують ні ґрунту, ні поливання. Тільки залиште цибулину в кімнаті – і вона зацвіте, милуючи вам око.

А до України багато цибулин експортуєте?
У світі є багато людей, які називають себе «гіпоманами». Зараз ця тенденція поширюється і на країни Східної Європи. Не бійтеся новинок, і у вашому домі вдало приживуться чудові квіти, якими пишатиметеся, а вони, своєю чергою, захоплюватимуть вас!

⌂ Теплиця з амарилісами у Голландії

Цибулини гіпеаструмів (амарилісових) можна придбати тут

Читайте ще:

Квіти-однорічники: як прискорити літо?
Дивовижна юка
Жоржина – улюблена красуня

LinkedIn
WhatsApp
Telegram