Жоржини — красиві, надійні, довгоквітучі рослини з широкою гамою забарвлення суцвіть і різноманітністю форм. Ці квіти порівняно невибагливі і не вимагають особливих умов вирощування, трудомісткої праці, їх легко виростити навіть початківцю-садівникові. Ось кілька порад по вирощуванню цих красунь.
Жоржини добре ростуть і рясно цвітуть на сонячному місці з родючою землею, достатньою кількістю вологи. При вирощування слід враховувати, що в кущі необхідно залишати не більше трьох стебел. Якщо пагонів на рослині залишити більше, то суцвіття жоржин будуть набагато дрібнішими і менш декоративними. Великі кущі жоржин бажано підв’язати до опори, щоб від вітру не зламалися пагони з численними важкими суцвіттями.
Щоб бульби у жоржин виросли особливо великими і міцними, треба посадити їх на сонячному місці і забезпечити їм достатню кількість вологи в ґрунті протягом сезону, а також обривати пуп’янки, щоб не усі вони зацвітали (тоді ці нечисленні, що зацвітуть, будуть особливо великі).
⌂ Фото: Жоржина помпонна
У молодих соковитих пагонів жоржин в саду є вороги — слимаки. Коли жоржини зацвітають, то їхні бутони часто псують щипавки. Комахи вночі вигризають ніжні тканини бутона, і при його розпусканні суцвіття стає потворним. Щоб уникнути псування рослини цими шкідниками, потрібно періодично (приблизно раз на тиждень) обробляти увечері кущі жоржин відваром полину та чистотілу. Це збереже суцвіття жоржин в цілості. Від слимаків допомагає такий простий спосіб, як мульчування хвоєю.
Для зберігання на зиму відбирається лише здоровий, не пошкоджений шкідниками матеріал. Бульби жоржин акуратно викопують як тільки вдарять осінні морози, та коли надземна частина рослини чорніє та замерзає. Пониклі пагони жоржини зрізають на висоті 15 см від кореня, потім обкопують кущ з усіх боків і обережно витягують бульби з ґрунту, щоб не поранити і не обламати. Потім бульби і корені очищають від землі і добре промивають у воді. Промитий посадковий матеріал занурюємо у яскравий розчин марганцівки на 30 хв. Це дозволяє знищити збудників хвороб, що знаходилися в ґрунті.
⌂ Фото: Перед зберіганням кореневища жоржин потрібно обробити в розчині марганцівки
Після обробки в розчині з марганцівки бульби витягаємо, просушуємо при кімнатній температурі і закладаємо на зберігання. Для швидкої просушки можна класти бульби кореневищем вгору. Так вода швидше стече.
Зберігати жоржини потрібно в темному, прохолодному, провітрюваному, сухому місці, з температурою близько +5 градусів. Це може бути підвал, погріб, бульби укладаються в ящики в один шар та засипаються хвойною тирсою. У хвойній тирсі бульби жоржин зберігаються відмінно — аж до весни залишаються в прекрасному стані.
У квітні посадковий матеріал потрібно переглянути. Уражені місця бульб (якщо такі є) видаляють до здорових тканин, обробляють зеленкою всі зрізи і трохи підсушують. Для подальшого пророщування бульби розміщують в низькі ящики і засипають землею.
При посадці у ґрунт пам’тайте: верхня частина кореневища повинна виступати над поверхнею ґрунту на 2-3 см, щоб уникнути загнивання шийки і псування бульб.
В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповіла Марина Романова, Київська обл.
Рекомендовані товари!
У наявності
Жоржина Рання Пташка махрова суміш за 0,3 г (ЕНК-380)
У наявності
Жоржина суміш Кривава Мері за 0,3 г (ЕНК-536)
У наявності
Півонія Itoh Old Rose Dandy (ОКН-3298(2-4л))
У наявності
Півонія Itoh Lafayette Escadrille (ОКН-3297(2-4л))
У наявності
Ірис бородатий Дуддес (ОКН-3534(0,5-1,5л))
У наявності
Ірис бородатий Ліп Сервіс (ОКН-3533(0,5-1,5л))
У наявності
Ірис бородатий Давнінг (ОКН-3535(0,5-1,5л))
У наявності
Астильба Etna (2-3 бруньки) (АСТ-17)
У наявності
Астильба Bremen (2-3 бруньки) (АСТ-18)