Гігантські жоржини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
23.03.2020

Купити жоржину декоративну гігантську Bodacious

Ті, хто вважає жоржини буденними квітами, будуть здивовані, побачивши квітучі кущі сортів групи гігантських. На відносно невеликому (близько 1,5 м) кущику сидять величезні (близько 30 см у діаметрі) квіти. Для порівняння скажемо, що не кожен жіночий капелюшок є таким великим.

Ігор Хорош

Хоч ця група є рідкісною гостею навіть у значних колекціях, а більшість любителів не знають про існування квітів-велетнів, такі сорти з’явилися уже досить давно. Першим був зареєстрований у 1948 р. Кройдон Джамбо австралійця Г. Бренда. Небачена досі темно-оранжева квітка жоржини мала 25 см у діаметрі. Для того, щоб занести сорт у реєстр довелося створити нову групу АА-гіганти (всі сорти жоржин поділено на 12 груп, такі як: декоративні, кактусові, помпонні і ін.).
У 1960 році в Нідерландах в саду селекціонера Брайдегума зацвів яскраво-оранжевий з білими кінцями сорт Холланд Фестиваль.

Купити жоржину гігантську кактусову Striped Vulkan

1968 рік. Американським селекціонером Дж. Альмандом створено два сорти нової групи АА Альманд Клейма та Альманд Джой. Квіти насичено-бузкові різних відтінків. На сьогоднішній день відомо уже близько півсотні сортів цієї групи.

Жоржина гігантська декоративна Mingus Alex

Зацікавившись жоржинами і маючи намір зібрати колекцію, я, звичайно, в першу чергу захопився великоквітковими. Усе виявилося не так просто. Хоч згадки про цю групу були чи не у кожній книзі, садивного матеріалу ніхто не пропонував. Довелося розширити географію пошуку. Листи були відправлені до провідних жоржиністів Австралії, Японії, Канади, США, Нової Зеландії, Латвії. Понад сподівання отримав відповіді на кожен лист. Хто надіслав каталоги, хто відповів, що ознайомитися з колекцією і придбати бульби можна лише на місці.

Жоржина декоративна гігантська Bristol Stripe
І ось у 2002 році на ділянці розквітли перші мої гіганти — яскраво-жовтий Кельвін Флудлайт, що і досі залишається моїм улюбленцем і викликає незмінне захоплення гостей; лососево-рожевий Оттос Тріл та кремовий Café au lait. На сьогоднішній день уже зібрано 32 сорти цієї групи.

Купити жоржину декоративну гігантську Cafe au Lait

Жоржини з гігантськими квітами дещо вибагливіші у догляді. Для того, щоб виявилася уся краса сорту, рослини вирощують лише на добре освітленому місці, на ретельно підготовленій ділянці, захищеній від північних та північно-західних вітрів. Садять їх на відстані не менше 1,5 м один від одного.
Як прикрасі присадибної ділянки їм немає рівних.

Купити жоржини можна тут.

Читати ще: 

Горщикові жоржини

З історії жоржин

Шкідники та хвороби жоржин

Розмноження жоржин

LinkedIn
WhatsApp
Telegram