Лілійник. Краса — на день, здоров’я — на роки

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
19.11.2020

Jamaican Me Crazy

Відому рослину лілійник називають квіткою одного дня, бо цвіте вона недовго. Але мало хто знає, що ця рослина – не просто окраса наших клумб, а й лікує багато хвороб.

Відео: Лілійники 40 квітконосів по 20 квіток! Кольорова гама

Розповідає Тетяна Щербакова, кандидат біологічних наук, куратор колекції лілійників Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України

 

«Молодильна квітка»

З квіток лілійника готують косметичні засоби, що мають властивості, що омолоджують. Їх відкрили французькі косметологи. Завдяки вмісту у кольорах лілійника флавоноїдів, каротиноїдів, ненасичених жирних кислот вони допомагають позбутися мімічних зморшків тим, кому за 40. Це підтвердили та клінічні дослідження, які проводилися над препаратами, виготовленими з цієї рослини. У домашніх умовах можна використовувати такий рецепт омолодження. Залити квіти лілійника (тільки свіжі!) горілкою, щоб вона покривала біомасу на 1-1,5 см, настояти в темному місці протягом 7 днів (не забудьте струшувати), профільтрувати, використовувати для протирання обличчя як лосьйон.

 
 

American Revolution

Вітамінний засіб

Дивно, але в кольорах лілійника міститься багато вітаміну С. 250 г свіжих бутонів задовольняють добову потребу організму у цьому вітаміні. Тому в країнах Азії сирі та сушені бутони лілійників вживають у їжу.

 

Ароматна приправа

Найбільшу кулінарну фантазію виявили народи Кавказу, які гасять квіти лілійника та використовують їх як ароматичну приправу. Можна додавати такі бутони, наприклад до вегетаріанського плову. Тушковане коріння лілійників — смачна і поживна їжа, проте її не рекомендують вживати людям, схильним до повноти та хворим на цукровий діабет — коріння містить дуже багато вуглеводів.

 

Східний цілитель

Лілійник як лікувальний засіб широко застосовують у нетрадиційній медицині Сходу. Втім, українська народна медицина також має у цьому плані добрий досвід.

Cherry Lace

Квітковий відвар

Відвар із квітів лілійника вгамовує біль, позбавляє судом, лікує рани. Столову ложку трави з квітами заварюють у термосі (400 мл окропу), настоюють протягом чотирьох годин. Проціджують і приймають по пів склянки відвару 2-3 рази на день до їди. З цього ж відвару можна робити примочки на уражені ділянки шкіри (запальні процеси, гнійничкові ураження). Примочки прикладають на 30-40 хвилин, а у разі значної поразки — на одну годину.

 

Настій із квітів

Приймають внутрішньо при ревматизмі, лихоманці, захворюваннях печінки та серця. 2 чайні ложки сировини заливають 1 склянкою окропу, настоюють протягом години, приймають по 1 столовій ложці тричі на день.

Tiny Toy

 

Настій з коріння

 
Допоможе позбутися запальних процесів жіночої статевої сфери. Його можна приготувати за таким рецептом: 1/2 чайної ложки подрібненого кореня лілійника залити 2 склянками води, довести до кипіння і тримати 15 хвилин на маленькому вогні. Процідити, пити по ¼ склянки 3-4 рази на день.
 
 

Відвар із листя

 
Допомагає при кровотечах, нормалізує роботу кишківника і навіть виганяє гельмінти. 1 столову ложку сухого листя і стебел лілійника залийте 2 склянками окропу, наполягайте протягом чотирьох годин, процідіть і приймайте по 100 г 4 десь у день.
Анна Пилипчук, лікар-дерматолог
Купити найкращі сорти лілійника
LinkedIn
WhatsApp
Telegram