Як створити букет із квітів, щоб він був ідеальним: 10 правил

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
26.09.2022

Здавалося б, нема простішого завдання, ніж скласти квіти в букет. Але ж чи сподобається він тому, кому даруємо? Аби сумніви й помилки не псували настрій — скористайтеся порадами експертки «СонцеСаду» Тамари Бєлової, кандидатки сільськогосподарських наук, професорки Полтавської державної аграрної академії.

1. ПРАВИЛО УВАГИ

Чи роздумували ви про те, чим букет найбільше привертає увагу? Загальним виглядом? Розміром? Вдалим поєднанням кольорів? Безперечно, важливим є все. Але найперше, що впадає у вічі, — центр букета. Тому в ньому має бути зібрано найяскравіші кольори (бліді, пастельні розташовують по краю — вони створять другий план) і найдивовижніші форми (квітів, листків тощо). Якщо букет багатоярусний, у нижніх ярусах розміщуйте яскраві й великі квіти, у верх­ніх —дрібніші й ніжніші за кольором.

Букет багатоярусний

⌂ Фото: Букет багатоярусний

Відео: Наталія Яновська розповідає, як вирощувати різноманітні рослини і створювати креативні букети з сухоцвітів

2. ПРАВИЛО РОЗМІРУ

Створюючи квіткову композицію, треба правильно визначити її розмір. Аби букет милував око, квіти в ньому не мають занадто відрізнятися за розміром. Також важливо правильно підібрати вели­чину листків. Вони не мають виглядати гуліверами чи, навпаки, ліліпутами, порівняно із квітами. Якщо плануєте букет для прикра­шання інтер’єру, він також має просторово відповідати створеній композиції.

Важливо правильно підібрати вели­чину листків

⌂ Фото: Важливо правильно підібрати вели­чину листків

 

3. ПРАВИЛО ПРОПОРЦІЙ

Довжина стебел у букеті нижче від місця їх зв’язування має становити при­близно третину його загальної висоти. Центр композиції має бути розташова­ний нижче від верхньої точки композиції на 2/3 її загальної висоти.

Довгі стебла квітів у вазі треба занурю­вати в неї на третину їхньої довжини.

Пропорції — це важливо

⌂ Фото: Пропорції — це важливо

 

4. ПРАВИЛО КОЛЬОРУ

Вибираючи колірну па­літру букета, слід орієнтуватися не так на власні упо­добання (особливо коли хо­чете його дарувати), як на теорію підбору кольорів.

Вона доволі проста, однак самотужки її не сформуєш.

Фахівці ж радять:

Червоний, синій і жовтий — основні кольори, решта їх лише доповнює.

Червоний, оранжевий і жовтий — кольори тепла, які викликають позитивні емоції та зоровий ефект, а зелений, синій і фіолетовий — холодні, однак заспокій­ливі.

Чим світліший, яскравіший і тепліший колір, тим більше домінує в аранжу­ванні. Темніші й холодні відступають на другий план. Це треба враховувати, створюючи великі композиції, аби не загубити в них важливі кольори, напри­клад, синій і фіолетовий.

Не хочете порушувати традиційного стилю? Тоді використовуйте комбіна­ції кольорів: кремовий — білий, ро­жевий — пурпурний. Але не бійтеся експериментувати з новими поєднаннями: оранжевий і фіолетовий, жовтий і синій, рожевий і жовтий, які додадуть вашій композиції унікальної родзинки.

Сміливе поєднання жовтого та синього

⌂ Фото: Сміливе поєднання жовтого та синього

 

 

5. ПРАВИЛА ЕТИКЕТУ

Важливе значення має і кількість квітів у букеті. Традиційно компо­нують його з непарного числа стебел. Про це знають усі. Але ж скільки саме їх взяти?

Якщо це урочиста подія — помпезність не зава­дить, тож великий букет її лише підкреслить. Перевага малень­кого букета в його ін­дивідуальності, навіть інтимності, особливо якщо ви самі його підбирали для близької людини.

Оптимальним для всіх випад­ків вважають букет 20-25 см діаметром. Най­менший букет — від п’яти до семи сантиметрів. Якщо він видається вам занадто непримітним — краще подаруйте одну красиву троянду на довго­му стеблі. Але це не означає, що підійде будь-яка королева квітів. Враховуйте вподобання люди­ни, її стиль вбрання і навіть час доби, коли даруватиме троянду. Для вечірнього рандеву найкраще підійде оранжева, червона, жовта. Вдень не варто «осліплювати» — вибирайте менш яскраві й помітні відтінки.

Скромний букетик з приводу

⌂ Фото: Скромний букетик з приводу

 

6. ПРАВИЛО КОМБІНАЦІЇ

Якщо ж усе-таки вирішили спра­вити особливе враження і створити велику композицію квітів, бажаного ефекту можна досягти лише завдяки правильно­му поєднанню кольорів. У багатоколірних композиціях може бути поєднання синього кольору із червоним, червоного із жовтим, блакитного з рожевим. Але в усякому разі ці квіти краще розділити зеленим листям (зе­леними паростками) або ж невеликими квіт­ками проміжних забарвлень — для плавно­го переходу від одного активного кольору до іншого.

Яскраві квіти відокремлюємо зеленими листочками

⌂ Фото: Яскраві квіти відокремлюємо зеленими листочками

 

7. ПРАВИЛО ГАРМОНІЇ

Найбільш гармонійні по­єднання: оранжевий колір із синім, фіолетовий із жовтим, червоний із зеленим. Білий по­єднується майже з усіма квітами та відтінками. Можна, складаючи букети, керуватися універсальним принципом контрастності квітів, винайде­ним природою. Це — послідовність спек­тра зі складових білого кольору: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакит­ний, синій, фіолетовий. Добре вигля­дає букет, у якому червоний колір, по­єднуючись із блідо-рожевим, плавно переходить у білий. Сині та блакитні квіти гармонують із ніжно-рожевим, оранжевим, жовтим кольорами. Якщо в букеті помітний різкий контраст кві­тів, обов’язково додайте рослини ней­тральних тонів.

Білі квіти по-особливому виглядають у будь-якому поєднанні

⌂ Фото: Білі квіти по-особливому виглядають у будь-якому поєднанні

 

8. ПРАВИЛО АРХІТЕКТУРИ

Певних вимог треба до­тримуватися і тоді, коли нада­єте форму букетові. Букет може бути круглим або одностороннім. У круглих букетах квіти розташовуються рівно­мірно з усіх боків і спрямовані назовні. В односторонніх вони скеровані в один бік і значно відрізняються за довжиною стебла. Такі букети зазвичай розміщують у кутку кім­нати, тобто «з тилу» їх не розгледіти. Втім, якою не була б форма букета, квіти в ньо­му мають бути вільними, якщо вони щільно притиснені одна до одної, це виглядає не­привабливо.

Квіти в букеті мають бути вільними

⌂ Фото: Квіти в букеті мають бути вільними

 

9. ПРАВИЛО ПІДГОТОВКИ

Якщо вирішили всі дизайнерські аспекти, залишилося лише пра­вильно зрізати обрані квіти.

Зрізуйте стебла під кутом.

Стебла троянд, гортензій, хризантем, бузку та жасмину перед зануренням у воду треба розщепнути або роздроби­ти.

Стебла півоній, маку, жоржин, пуансетії рекомендують злегка обпалити над відкритим полум’ям, після цього одразу занурити в холодну воду. Це правило стосується всіх квітів, стебла яких містять молочний сік.

Мімозу можна поставити в теплу воду, але обприскувати тільки холодною во­дою.

На стеблі фрезії рекомендують зробити подовжні надрізи (два-три сантиметри) і потім поставити у воду кімнатної температури.

Якщо одразу не поставили зрізану квітку у воду, згодом поновіть зріз і обов’язко­во це робіть, тримаючи стебло під стру­менем води. Так уникнете повітряної пробки, яка ускладнить доступ води до стебла.

Як правильно зрізати квіти для букета

⌂ Фото: Як правильно зрізати квіти для букета

 

10. ПРАВИЛО ЗБЕРІГАННЯ

Найкращий час для зрізання квітів — рано-вранці. Якщо не встигли — зробіть це пізно ввечері, але правильно зберігайте їх до ранку. Усі зрізані квіти не люблять протягів і прямого сонячного проміння. Також не кладіть їх поряд зі стиглими фруктами, особливо в сухому приміщенні. Найкраща вода для зрізаних квітів — дощова або дистильована, а взимку — снігова, однак вона не має бути крижа­ною чи з водопроводу.

Уночі квіти мають перебувати в прохо­лодному місці (зазвичай на підвіконні). А троянди можна занурити на ніч у про­холодну воду.

Уранці квіти можна обприскати водою. Але такий душ не підходить нарцисам і ліліям — їхні пелюстки можуть по­чорніти.

Якщо квіти все ж таки прив’яли, обгорніть їх вологим папером, за­нурте стебла глибоко у воду і тримайте так упродовж однієї-двох годин.

Якщо зрізали квіти з розрахунком, що до ран­ку вони мають розпусти­тися, але цього не сталося, процес можна приско­рити таким способом: до літра води додайте одну-дві краплі нашатирного спирту або одеколону.

Тож частіше даруйте кві­ти своїм коханим і близьким людям!

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Любов починається з маленької насінинки… (журнал «СонцеСад» 3/2022)
«Цю квітку треба любити. Якщо Ви будете ставитися до неї з любов’ю, то й вона відповість взаємністю», — відгукується про витончену лаванду власниця поля «Lavand_Anna» Анна Збінська, що мешкає у с. Костівці Житомирської області
Будлея Давида: де і як краще посадити кущ для метеликів
Ця неймовірно красива рослина обов'язково прикрасить будь-який сад, якщо правильно посадити, а потім доглядати її
Як зберегти букет із троянд
Створюйте дивовижні композиції з троянди. Але як правильно зрізати, а потім зберегти букет, щоб продовжити відчуття свята? Пропонуємо поради експертів
Про використання троянд у букетах
Як підібрати букет-подарунок для певної люди­ни? Які троянди використовувати і скільки? Як гарно оформити букет? Як зробити так, щоб він довше не втрачав свіжості? Відповідає флорист
Неземна краса гортензій
Навряд чи знайдеться людина, яка не захопиться неповторною красою гортензій. Які ще переваги має ця красуня
Поради щодо вирощування гладіолусів
Наша читачка з власного багаторічного досвіду сформувала правила, дотримуючись яких, ви зможете виростити здорові і красиві квіти

Рекомендовані товари!