Будлея Давида: де і як краще посадити кущ для метеликів

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
22.04.2022

Найпоширенішою та найпопулярнішою серед садівників є будлея Давида (Buddleja davidii), родовід якої бере початок із Китаю. Ця неймовірно красива рослина обов'язково прикрасить будь-який сад, якщо правильно посадити, а потім доглядати її. Подробиці про те, як це зробити розкажуть експерти «СонцеСаду».

Будлея Давида: біологічні особливості

Вона має гарні розлогі кущі заввишки 1,5–2,5 м із великими листками і видовженими кетягами суцвіть. Залежно від сорту, квітки будлеї бувають ніжно-лілового, фіолетового, рожевого, білого, червоного, пурпурового кольорів (серцевинка квіток — зазвичай помаранчева). Цвіте будлея Давида із середини липня до жовтня, приваблюючи медовим ароматом безліч різних комах, у тому числі гарних метеликів. Тому будлею часто називають кущем для метеликів. А оскільки квітконоси рослини нагадують суцвіття бузку, її також називають осіннім бузком.              

 

Будлея: посадка і догляд 

Будлея в наших умовах росте як напівчагарник, узимку її надземна частина майже повністю відмирає, потім знову відростає. Висаджувати будлею потрібно на відкритих сонячних ділянках, захищених від вітру і протягів. Тоді вона добре росте і рясно цвіте. Це найкраще робити навесні, обираючи пухкі, водопроникні ґрунти, вологі ділянки з важким ґрунтом для будлеї не підходять.

Мульчування дозволяє зберігати вологу, яка так потрібна рослині

⌂ Фото: Мульчування дозволяє зберігати вологу, яка так потрібна рослині

Після висаджування рекомендують замульчувати ґрунт навколо куща соломою або сухим торфом. У засуху будлея дуже потребує поливання, а також підживлювання мінеральними добривами, бо це сприяє збільшенню кількості й розміру суцвіть, підвищує інтенсивність їх забарвлення.Навесні кущі підживлюють азотним або будь-яким органічним добривом, перед цвітінням – фосфорними і калійними добривами. Будлея не дуже боїться шкідників і хвороб. Хоча в посушливе літо на її листках може з’явитися павутинний кліщ.

Зверніть увагу!

Рослина недовговічна, кущ живе не більше ніж 10 років, а після 6 років його декоративність знижується.             

 

Як правильно обрізати будлею

Щоб кущі будлеї виглядали привабливо, навесні потрібно обрізати всі пагони на висоті 20–40 см. Це стимулює відростання нових пагонів. Відцвілі суцвіття обов’язково обрізають до першої пари листків, з пазушних бруньок яких з’являються нові квітконоси. Така «хитрість» продовжить цвітіння будлеї до самих морозів. 

Як обрізають буддлею навесні

⌂ Фото: Як обрізають будлею навесні

Важливо!

На зиму кущі бажано не обрізати, основи пагонів можна вкрити торфом або підгорнути ґрунтом.              

 

Будлея в ландшафтному дизайні

Пізнє цвітіння будлеї відрізняє її від інших квітучих чагарників. Садівники використовують цю особливість для створення оригінальних композицій із різними багаторічними й однорічними рослинами. Будлею Давида використовують як у групових, так і в поодиноких насадженнях. Вона добре поєднується з іншими квітучими чагарниками, наприклад, із спіреєю, перстачем чагарниковим, багаторічними й однорічними рослинами. Гарними партнерами для неї є клумбові і ґрунтопокривні троянди. У квітниках будлею часто використовують як рослину заднього плану.             

Важливо!

Щоб кущі органічно вписувалися в загальну картину ландшафтного дизайну, потрібно враховувати висоту того чи іншого виду. Будлея не повинна заглушувати нижчі рослини. 

Будлея Давида White Рrofusion —  один із найкращих сортів. Рослина заввишки 2,5 м, квітки дрібні, білі з жовтими «ротиками», дуже ароматні, зібрані у густі колосоподібні суцвіття завдовжки 20 см. Цвіте з липня до жовтня.

Будлея White Рrofusion (Вайт Проф'южен)

⌂ Фото: Будлея White Рrofusion (Вайт Проф'южен)

 Будлея Давида Adonis Blue досягає 2 м заввишки, має дуже великі суцвіття синього відтінку завдовжки до 45 см. Вони неймовірно красиві й ароматні. Цвіте з кінця липня до жовтня.             

Будлея Давида Black Knight — кущ потужний, компактний, заввишки до 1,5–2 м, з дуже розлогими гілками, що спадають на кінцівках. Квітки темно-пурпурного або фіолетового кольору з жовтими очками, зібрані в густі суцвіття до 30 см завдовжки. Їхній колір дуже насичений, що ефектно виглядає на тлі сріблястого листя.

Будлея Веєра Sungold         

⌂ Фото: Будлея Веєра Sungold

Будлея Веєра Sungold — листопадний чагарник до 1,6 м заввишки з густою, округлою кроною. Квітки дрібні, яскраво-жовті з червоними вічками і солодким ароматом, зібрані в густі, кулясті головки, які щільно вкривають кінці пагонів. Цвіте в липні-серпні.

 

Купити саджанці будлеї Давида

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Бузок пониклий: як правильно доглядати за принцом бузкового королівства
Біологічні особливості бузку пониклого та поради від фахівця з вирощування
«Жива копалина» — гінкго дволопатевий
У перекладі з японської гінкго означає срібний абрикос чи срібний плід. З історії цього дивовижного дерева
Рододендрон. Величний цар саду
Як кожний цар, рододендрон потребує особливої уваги. Отож, запам’ятайте головні вимоги догляду цього красеня
Тюльпанове дерево. Екзотика у вашому саду
Тюльпанове дерево - посідає в зеленому будівництві своє «королівське місце»
Тамарикс, казковий кущ
Вирощування, догляд та користь
Будлея Давида догляд
Її називають осіннім бузком через подібність суцвіть. Вона - беззаперечна фаворитка всіх метеликів, завдяки ніжному спокусливому медовому аромату. Вона тендітна та скромна окраса кожного квітника

Рекомендовані товари!