Тамарикс, казковий кущ

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
22.10.2020

⌂ Тамарикс має надзвичайно декоративний вигляд

Ефектна зовнішність тамариксу робить його особливим та незабутнім. Він виділяється серед більшості кущів своєю красивою кроною. Та цінується тамарикс не лише за дивовижну красу. 3 його лози плетуть кошики і садові меблі. Тамарикс є чудовим медоносом, що дуже цінується бджолярами. У літній період рослина забезпечує працьовитих бджіл багатим і тривалим збором нектару. Крім цього, тамарикс відмінно зміцнює ґрунт. Тому він добре почуває себе на схилах, пагорбах. А от в низині його краще не саджати, — рослина не любить перезволоження.
Користь.
Всі частини тамариксу широко використовуються для лікування численних захворювань. Зміцнити імунітет і підвищити захисні функції організму можна за допомогою чаю на основі тамариксових гілочок і квітів. Напій має імуностимулюючу властивість і приємний на смак.


⌂ Тамарикс має лікувальні властивості

Суху сировину (1 ч. л.) змішують зі звичайною заваркою, заливають окропом, витримують близько 5 хв., а потім випивають як звичайний чай. Такий напій потрібно пити двічі на день протягом 10 днів. При артриті, ревматизмі, проносі, кровотечах, а також для промивання ран застосовують відвар з кори тамариксу:1 ст. ложку подрібненої сировини заливають склянкою окропу і варять на водяній бані протягом 15-20 хвилин. При наривах і пухлинах допомагають компреси зі свіжого або сухого (розмоченого) листя. Зубний біль знімає відвар з листової частини тамариксу: кілька столових ложок залити склянкою окропу, дати настоятися 2 хв., процідити і використовувати для полоскань. Протипоказань до застосування на сьогоднішній день не виявлено. Навіть при перевищенні дозування, рослина не викликає негативних ефектів. Але це не означає, що можна зловживати в дозах. Також не варто виключати, що при застосуванні будь-яких лікарських рослин може з'явитися алергічна реакція.
Вирощування.
Тамарикс — рослина абсолютно невибаглива до умов вирощування і легко витримує сильні холоди або посуху. Та все ж є дві основні вимоги для його успішного росту й пишного цвітіння:
- рослині категорично не підходять ділянки близьким заляганням ґрунтових вод;
- для нормального розвитку тамариксу потрібне сонячне місце.

⌂ Тамарикс виростає до 2-3 метрів

У ландшафтному дизайні.  Ландшафтні дизайнери рекомендують садити тамарикс разом зі спіреєю та ратником. Адже саме ці кущові рослини цвітуть одночасно з тамариксом. Нижня частина такого колоритного живоплоту засаджується ґрунто-покривними рослинами, що створюють живий квітучий килим. Посадка. Висаджують тамарикс восени або на весні, в квітні. Для посадки купують саджанці в контейнерах з землею. Не слід купувати молоді рослини з корінням без землі і дуже великих розмірів, тому що вони важко вкорінюються. Яму викопують трохи більшою, ніж земля з корінням в ємності. Весь ґрунт по периметру ями розпушують. Рослину в ємності поливаємо, щоб її можна було легко витягти, а викопаний ґрунт змішуємо з компостом. При посадці тамариксу можна особливо не хвилюватися про якість ґрунту, адже ця рослина в природі росте на бідних піщаниках та навіть на солончаках. Але якщо на ділянці важкий глинистий ґрунт - краще за все замінити його ( в місці посадки) на легший та родючіший. Слід обов'язково подбати про хороший дренаж. Застій води неприпустимий! В посадкову яму можна додати гранульований суперфосфатта деревну золу або насипати суміш ґрунту з компостом. Треба стежити щоб рослина з контейнера була на тій же висоті, що і в ємності. Заповнюємо порожнечі в ямі удобреним ґрунтом, ущільнюємо і формуємо пристовбурові кола, які мульчуємо компостом або дрібної корою. Важливий фактор для росту тамариксу — полив, який необхідний рослині відразу після висадки у відкритий ґрунт. Та коли рослина добре вкорениться, полив слід істотно скоротити.
Полив. Щадний полив- це найголовніша умова догляду, адже з настанням зими тамарикс може замерзнути, через здатність накопичувати в стовбурі воду. Найкращим варіантом буде замульчувати ґрунт ранньою весною і скоротити поливи до необхідного мінімуму.
Підживлення. Підживлення органічними добривами проводять весною, до початку вегетації. Протягом літнього сезону можна провести підгодівлю фосфорними і калійними добривами. Мінеральні добрива легше засвоюються рослиною при позакореневому підживленні.

Тамарикс Pink Cascade

Обрізка. Проріджування — важливий момент догляду. Досвідчені садівники радять раз в 5 років повністю зрізати гілки тамариксу під саму основу. В такому випадку він зможе рости на одному місці десятки років, не втрачаючи при цьому своєї привабливості. До речі, під час обрізки особливу увагу необхідно приділити гілкам з потемнінням кори. Ці плями — цвіль, що згубно позначається на стані тамариксу. Вона може з'явитися внаслідок надто старанного поливу або через затяжні та надмірні опади. Такі гілки потрібно обрізати та спалити. Хоча тамарикс морозостійкий, при очікуванні температур нижче - 20°С, його потрібно утеплити — обгорнути стовбур щільною тканиною або полімерною плівкою, а коріння закрити щедрим шаром тирси. Гілки, що не витримали холоду, навесні зрізають. Не бійтеся це робити — тамарикс дуже швидко пустить нові пагони.

Світлана Кулик, журналіст

Купити саджанці тамариксу можна тут

Читайте ще:
Туя західна або дерево життя
Ялівець та його види
Як виростити лапчатку (перстач) в своєму саду

LinkedIn
WhatsApp
Telegram