Будлея Давида догляд

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
12.08.2020

Будлея має ніжний медовий аромат, тому її надзвичайно полюблять метелики та інші комахи

Найпоширенішою та найпопулярнішою серед садівників є будлея Давида (Buddleja davidii), що веде свій родовід з Китаю. У неї гарні розлогі кущі заввишки 1,5-2,5 м з великими листками і видовженими кетягами суцвіть. Залежно від сорту, квітки будлеї бувають ніжно-лілового, фіолетового, рожевого, білого, червоного, пурпурового кольорів (серцевинка квіток зазвичай помаранчева). Цвіте будлея Давида із середини липня до жовтня, приваблюючи медовим ароматом безліч різних комах, в тому числі гарних метеликів. Тому будлею часто називають кущем для метеликів. А оскільки квітконоси рослини нагадують суцвіття бузку, її також називають осіннім бузком.


⌂ Кущ має надзвичайно ефектний  вигляд

Будлея в наших умовах росте як напівчагарник, взимку її надземна частина майже повністю відмирає, потім знову відростає. Висаджувати будлею потрібно на відкритих сонячних ділянках, захищених від вітру і протягів — тоді вона добре росте і рясно цвіте. Обирати потрібно пухкі, водопроникні ґрунти, вологі ділянки з важким ґрунтом для будлеї не підходять. Після висаджування рекомендується замульчувати ґрунт навколо куща соломою або сухим торфом. У засуху будлея дуже потребує поливів, також її потрібно підживлювати мінеральними добривами — це сприяє збільшенню кількості і розміру суцвіть, підвищує інтенсивність їх забарвлення. Навесні  кущі підживлюють азотним або будь-яким органічним добривом, перед цвітінням — фосфорними і калійними добривами.

 


⌂ Навіть молода рослина може приємно вразити кількістю квітів

Будлея не дуже боїться шкідників і хвороб. Хоча в посушливе літо на її листках може з'явитися павутинний кліщ. Рослина недовговічна, кущ живе не більше 10 років, а після 6 років його декоративність знижується.

Щоб кущі будлеї виглядали привабливо, навесні потрібно обрізати всі пагони на висоті 20-40 см — це стимулює відростання нових пагонів. Відцвілі суцвіття обов'язково обрізають до першої пари листків, з пазушних бруньок яких з'являються нові квітконоси. Така «хитрість» продовжить цвітіння будлеї до самих морозів. А от на зиму кущі бажано не обрізати, основи пагонів можна вкрити торфом або підгорнути ґрунтом. Пізне цвітіння будлеї відрізняє її від інших квітyчих чагарників, садівники використовують цю особливість для створення оригінальних композицій з різними багаторічними і однорічними рослинами. Будлея Давида використовується як у групових, так і в поодиноких насадженнях; вона добре поєднується з іншими квітучими чагарниками, наприклад, із спіреєю, перстачем чагарниковим, багаторічними і однорічними рослинами. Гарними партнерами для неї є клумбові і ґрунтопокривні троянди. У квітниках будлею часто використовують як рослину заднього плану.


⌂ З кущів будлеї можна сформувати навіть квітучий паркан

 

Тетяна Счепіцька, к.б.н. старший науковий співробітник відділу ландшафтного будівництва НБС ім. М. М. Гришка НАНУБ

Купити саджанці будлеї можна тут

Читати ще:
Спірея - літня королева
Неперевершена троянда Шарона
Дивовижна юка

LinkedIn
WhatsApp
Telegram