Бегонії ніколи не виходили з моди. Навіть здобувши в минулому сторіччі славу «бабусиних квітів», вони не пішли в небуття. Їх і зараз продовжують успішно використовувати для оформлення інтер’єру в романтичному стилі. Історію виникнення квітки, про те, як виростити бегонію, а також як використовувати бегонію в інтер'єрі, розповість експерт «СонцеСаду» Л.І.Улейська.
Рід Бегонія (Begonia) з однойменної родини бегонієвих налічує понад 900 видів напівкущів, ліан, трав’янистих рослин, подеколи епіфітів, що виростають у тропічних і субтропічних районах Америки, Південно-Східної Азії, Африки. Особливо популярними нині є ампельні бегонії. Серед них трапляються як красивоквітучі, так і декоративнолисті види й форми.
Фото: Особливо популярними нині є ампельні бегонії
Субстрат: земля листкова, торф, перегній, пісок (2:1:1:1). Поливання улітку — рясне, узимку — помірне з використанням води кімнатної температури, яка не містить вапна. Потребують високої вологості повітря. Для цього горщик кладуть у вологий торф. Температура в кімнаті тримання: 16-20°С, узимку — не нижче ніж 10-15°С, поливання — скорочене. Місцерозташування — освітлене, далеко від прямого сонячного проміння. Приміщення має бути добре провітрюване. Пересаджування — щороку навесні.
✔Слід пам’ятати
Для бегоній недостатнє поливання є менш небезпечним, ніж надмірне. Листя не можна обприскувати. Не витримують протягів.
Розмножують листковими, верхівковими, стебловими живцями, поділом рослини та бульб при пересаджуванні, рідше насінням.
Фото: Розмноження живцями
Використовують у кімнатній культурі, теплих і помірно теплих теплицях, зимових садах у підвісних кошиках, кашпо як невибагливі красивоквітучі та декоративнолисті рослини. Бегонії завжди були невіддільним елементом вишуканого інтер’єру в романтичному стилі. Завдяки судовій транспірації листки бегонії сприяють видаленню отруйних речовин у помешканні. Доречно їх завести одразу ж після ремонту.
Фото: Бегонія в інтер'єрі надає романтики
Рід бегонія названо на честь губернатора Гаїті М.Бегона, який жив у 1638— 1710 рр. Поза тим, цю назву пов’язують із історичним фактом втечі Наполеона з Росії в 1812 році, оскільки долішній бік листя схожий на відморожене вухо. Саме форма листя дала бегонії ще одну назву — слонове вухо.
Вважають, що багата палітра барв бульбових бегоній дарує людині тепло і втіху, що дає можливість забути про буденні проблеми, спонукає до нових ідей і бажань. Дія цих рослин дужчає, коли вони виростають групою. Поставте декілька горщиків бегоній поруч, а особливо там, де найчастіше відпочивають Ваші літні батьки. Ці рослини додадуть їм сили та покращать настрій.
Фото: Бегонія схожа на вухо, яке відмерзло
⌂ Фото: Посадка цибулин бегонії восени 2024 року
Рекомендовані товари!
У наявності
Чорнобривці Аляска за 0,5 г (ЕНК-473)
У наявності
Жоржина Рання Пташка махрова суміш за 0,3 г (ЕНК-380)
У наявності
Іпомея блакитна за 0,5 г (ЕНК-389)
У наявності
Еустома Флорида рожева за 5 нас. (ЕНК-720)
У наявності
Пеларгонія F1 Найт Салмон за 5 нас. (ЕНК-697)
У наявності
Сурфінія F1 Роуз вейн вельвет за 5 нас. (ЕНК-718)