Нові сорти лілій. Секрети селекції лілій

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
25.09.2020

⌂ Селекціонер лілій Хіл Фіссер

 У Голландії Хіл Фіссер, селекціонер однієї з лілійних голландських компаній - лідерів у створенні нових сортів, люб'язно дав інтерв'ю для нашого журналу».
  - Як Ви проводите селекцію лілій? - Щороку висаджуємо понад 1000 сіянців лілій. Лише наступного року з'являються квіти. Можливо, лише десяток із цієї тисячі буде відібрано для подальших досліджень над створенням сорту. Тоді відібрані цибулини лілій розмножують лусочками (їх 20-40 на цибулину), чекають ще три роки на появу квіток і знову уважно стежать за кожною з них, щоб упевнитися, що за більшістю параметрів відібрана лілія варта бути виділеною у новий сорт.
  Після цього кінцевого відбору розпочинаємо швидке розмноження шляхом мікро клонування: з однієї лусочки можна отримати від тисячі до двох нових рослин. За чотири роки отримуємо достатню кількість для масового продажу нового сорту лілії. Від часу створення до комерційного збуту минає десять років праці. Селекція - дуже кропітка праця, яку виконує увесь наш колектив. Кожен робить свій вклад в цей процес. Спільно обговорюємо і впроваджуємо обрані напрями відбору. У нас велика взаємозамінність. Сьогодні я проводжу запилення, завтра це може зробити другий, третій чи десятий із-поміж моїх колег. На фірмі намагаємося зацікавлювати і залучати усіх до процесу селекції. Зараз досліджуємо близько півсотні «кандидаток» на отримання статусу сорту. Щодня перевіряю, як зростають нові лілії- красуні: чи не хворіють, чи повністю зберігають бажані ознаки сорту. Якщо я відсутній, цю роботу обов'язково проведе хтось із колег. Щодня стежимо за усіма основними параметрами: ростом, цвітінням тощо. Дивимося, чи не з'явилися відхилення у їхній «поведінці»?
  — Які найцікавіші новинки Вашої селекції? — Цього року ми назвали і почали продавати серію Лотос. Дивовижні великі повні квіти цих лілій формою нагадують квіти лотоса, звідки й назва серії. Особлива подібність до лотоса простежується, якщо дивитися на них збоку. Перші квіти цих лілій ми побачили у 2012 році й одразу зрозуміли, що це супер успіх!

 

⌂Селекціонер Хіл Фіссер з Лілією Zeba

Розміри лілії Зеба вражають. Квітка більша, ніж журнал!
Ще одним нашим успіхом е серія Easy (y перекладі «easy» — легкий). Серед них ЛІЛІЯ БЕЗПИЛКОВА EASY WHISPER та ЛІЛІЯ БЕЗПИЛКОВА EASY SPOT  Вони легкі в догляді, без пилкові лілії, вирощуючи їх, не треба постійно стежити, щоб не забруднитися пилком. 3-поміж попередніх важливих досягнень назву серію надзвичайних і дуже особливих лілій РеагІ. Частину цієї колекції створив відомий селекціонер Роберт Грісбах, а частину — ми. І це справді перлини в нашій колекції!
  — Які хіти продажу цього року на днях лілій? — Це, звичайно ж, лілії серії Лотос. Ще одна новинка, від якої шаленіють клієнти: лілія особливої форми Apricot Fudge (Абрикосова помадка).

 

⌂ Лілія Apricot Fudge

Це абрикосове диво — просто бомба! Цей дивовижний сорт — випадкова знахідка одного з професіоналів у вирощуванні лілій на зріз. Дуже популярні цього року чорні лілії нашої селекції: Mascara, Mapira, Nightrider.


 ⌂ Лілія Mascara

— Як придумуєте назви для Ваших лілій? — Це також колективний процес. Кожен член команди пропонує свої варіанти. У назвах сортів лілій часто використовуємо й імена колег чи їхніх близьких. Наприклад, частина лілій серії РеагІ має імена наших співробітників: Melanie — на честь колеги, яка працювала в нас протягом кількох років; Frances — дружини колеги, назвали лілію так, коли дізналися, що та жінка скоро має померти. А лілію Forever Linda (Лінда назавжди) названо на честь моєї коханої.

⌂ Лілія Nightrider

  — Скажіть, у які частини світу подорожують виведені вами сорти? — Більшість продаємо в Європі. Решту експортуємо до Азії, Австралії, Північної Америки та Росії.
  — Чи є якісь регіональні вподобання? — Так! У Східній Європі люблять сорти з величезними квітами, в Азії віддають перевагу сортам, які легко вирощувати, а Північній Європі потрібні сорти, які швидко ростуть.
  — Які селекційні завдання ставить собі ваша компанія? — Ми шукаємо оригінальні сорти, які виділялися б серед тих, що існують, і не вражалися б вірусами.
  — Яка ваша блакитна мрія селекціонера? — Знайти саме блакитну або зелену лілію. Я марю зелено-блакитною лілією.

Розмову вів Остап Михаць

Купити цибулини лілій можна тут

Читайте також:
Лілійні дерева - гігантські лілії для вашого саду
Як виростити лілію принцесу
Загальні правила вирощування лілій

LinkedIn
WhatsApp
Telegram