Як підготувати троянди до зими

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
08.10.2020

 ⌂ Троянди - королеви саду.

Троянди - моя відрада. Натомишся за І день, а поглянеш на тендітну квіточку - якось спокійніше і тепліше на душі стає. 3араз маю більше 70 кущів троянд. Доглядаю за ними самостійно - піддобрюю, обприскую від шкідників та хвороб, омолоджую, вирізуючи застарілі та пошкоджені пагони. Цього річ, щоправда, геть не маю на це часу через проблеми зі здоров'ям. Щоб зберегти кущики від зимових холодів, обрізую, так щоб не дуже високо було, роблю насип із землі, а великі кущі не вкриваю взагалі. Хотілося б ознайомитися ще з іншими способами збереження троянд від зимових морозів.

Катерина Прітченко, с. Степове,
Чорнобаївський р-н, Черкаська обл.

  Уже в серпні подбайте про зимівлю вашої троянди. Здавалося б, на вулиці спека і до холодів ще дуже далеко, проте слід зауважити, що морозостійкість троянд залежить від того, наскільки розвинені пагони до перших морозів. Тобто важливо, щоб вони не були у процесі росту. Сучасні садові троянди створювалися спеціально для того, щоб тішити безперервним цвітінням від початку літа до глибокої осені. Зрозуміло, що таке тривале цвітіння передбачає тривалий ріст пагонів, які часто не встигають зміцніти до настання холодів та морозів. Тому більшість сучасних сортів потребує укриття. Навіть найбільш зимостійкі - кущові троянди - також слід вкрити. Готовність троянд до зимівлі перевірити нескладно. Якщо паростки троянд у вересні червоні (або мають червоний відтінок), то це свідчить про те, що рослина активно росте й аж ніяк не готова зимувати, бо пагони не накопичили достатньої кількості вуглеводів і не здерев'яніли. Щоб виправити цю ситуацію, підливайте кущі фосфорними добривами, тоді приростки швидко позеленіють. Для надійності прищипніть точку росту. Залиште на кущі декілька бутонів, що відцвіли, коли почне дозрівати насіння, то це і буде сигналом рослині, що час готуватися до зими.

Відео: Різновиди троянд: особливості догляду за квітами

Розповідає Тетяна БУБОН, садівник-любитель з 20-літнім досвідом.
 

Перекопування і рихлення землі між кущами і формування рослин у вересні слід припинити, щоб не спровокувати появу і розвиток пагонів та бруньок, що перебувають у стані спокою. Листя обрізують під час підготовки куща до укриття. Паркові троянди, що квітнуть один раз, і гібриди троянд зморшкуватих восени не обрізайте, їхні стебла до землі також не прихиляйте, оскільки вкривати їх не треба. Пагони на чайно-гібридних, поліантових, флорибундних, мініатюрних трояндах треба підрізати на половину довжини.

⌂ Укриття троянди на зиму

   Пагони плетистих велико квіткових і кущових троянд, які квітнуть повторно і за вегетаційний період досягають висоти 1,5 м і навіть більше, в останню декаду листопада обріжте на третину. Дрібноквіткові плетисті троянди не підрізуйте, досить на початку вересня прищипнути точку росту. Наприкінці жовтня чи на початку листопада, залежно від погодних умов, повністю видаліть листя з пагонів плетистих троянд, але вкрай ретельно, навіть ледь помітні живці взимку відмирають і починають загниватися. Із живців гниль може легко перейти на сплячі бруньки і вразити увесь пагін.
  Коли ж листя не обірвали, то зробіть це перед укриттям. Укривати рослину з листям не можна, бо випаровування води продовжуватиметься, висока вологість призведе до загнивання листя, пагонів. І, як наслідок, з'явиться осередок для розповсюдження хвороб. Тому недозрілі, слабкі та хворі пагони, які можуть не витримати зимівлі, спричинити загибель усього куща, видаляйте до самої основи. Найкраще троянди на зиму вкривати снігом, який надійно збереже тепло і захистить від морозів. Після першого снігопаду зберіть сніг і присипте ним трояндові кущі. Відмінний покривний матеріал - гілки хвойних дерев. Можна використати і ялинову тирсу, а також купити синтетичний матеріал для укривання: лутрасил, агротекс, агро волокно.

Тетяна Мішак, агроном

Купити саджанці троянд можна тут

Читайте ще:
Вирощування плетистих і штамбових троянд
Хвороби і шкідники троянд та боротьба з ними
Гіпеаструм із родини Амарилісових

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram