Тюльпани — постійні мешканці присадибних ділянок і міських клумб. Вони рано зацвітають, не вимагають особливого догляду та завдяки селекції мають безліч форм і кольорів.
Посадивши цибулини тюльпанів, садівники відразу ж забувають про них. Полив і прибирання зів'ялого листя — ось, мабуть, і всі процедури по догляду за цими весняними квітами. На жаль, цвітуть ці прекрасні квіти всього лишень 1-2 тижні. Тому варто розібратися, як правильно доглядати за тюльпанами після їх відцвітання. Щоб зберегти великий розмір бутонів, рекомендують на літній період викопати цибулини тюльпанів. Крім того, така процедура допоможе уникнути загущення посадок і захистить квіти від шкідників. Восени або навесні цибулини висаджують назад на клумбу. Давайте детальніше розберемо, коли краще викопати та як правильно зберігати цибулини тюльпанів перед посадкою.
Виростити тюльпани не так вже й складно. Обов’язково слід висаджувати тюльпанові цибулини на сонячних місцях. Одночасно варто потурбуватися про наявність родючого і водопроникного субстрату. Від регулярності поливу буде залежати ріст і розвиток квітки. Цибулини тюльпанів не бояться сусідства різних сортів свого виду. Тому на одній клумбі можна розміщувати різноманітні сорти улюблених квітів. Після того як тюльпани повідцвітають, слід видалити всі квіти з маточками і насіннєвими пакетиками.
Викопувати перецвівші тюльпани зовсім не обов’язково. Рослина добре зимує у ґрунті навіть у стійкі морози, а навесні самостійно розвивається після настання тепла. Однак не слід забувати один нюанс — нерозділені, або непересаджені декілька років підряд цибулини плодять більш дрібні придатки, і квітка навесні буде істотно відрізнятися від материнської розсади. Наступні тюльпани, перш за все, будуть дещо слабші, з меншим опором до хвороб і шкідників. Тому на літо варто викопати цибулини тюльпанів, щоб мати можливість розсадити їх на новому місці і уже весною насолоджуватись квітковою естетикою.
⌂ Фото: На літо варто викопати цибулини тюльпанів
Тюльпани цвітуть у квітні-травні. Період цвітіння напряму залежатиме від сорту тюльпанів, а також від кліматичних умов. Починати викопувати цибулини тюльпанів можна після відцвітання, але не відразу. Треба дочекатися, поки поживні речовини з надземної частини перейдуть до кореня. Викопані цибулини необхідно підготувати для збереження, а саме:
Дотримуючись цих правил, можна бути впевненими, що цибулини тюльпанів у наступної весни подарують прекрасні здорові квіти з великими пружними бутонами.
Кращі варіанти для якісного збереження цибулин тюльпанів — дерев’яні або пластикові ящики з отворами. Важливо у ємності підтримувати природний процес вентиляції. Паперові та картонні коробки краще не брати. Там посадковий матеріал може загнити, а самі ємності намокнути. Ящики повинні бути без кришки. Цибулини тюльпанів укладають в один шар. Якщо тюльпанів багато, але місця мало, їх можна розкласти, пересипати тирсою або загорнути в газету.
Щоб квіти не зійшли раніше часу, слід вибрати для них відповідне місце для зберігання. Це особливо актуально, якщо ви не плануєте їх висаджувати у ґрунт восени, а зберігати їх до весни. Приміщення, де буде стояти ящик з цибулинами тюльпанів, має бути темним, прохолодним, відносно сухим з хорошою вентиляцією. У квартирі для цих цілей можна використовувати холодильник, комору, провітрюване приміщення. У власників приватних будинків є можливість опустити їх в підвал.
⌂ Фото: Як зберігати тюльпани після викопування
Саджати цибулини тюльпанів краще на осінь. Ті, що потраплять у ґрунт навесні, будуть відставати у рості та розвитку. Для того щоб вкоренитися, цибулинам потрібно 2-3 тижні часу. Тому найоптимальнішим періодом для висадки буде середина вересня — початок жовтня, коли температура ґрунту на глибині 10-12 см буде дорівнювати 7-8 оС. Місце для посадки тюльпанів має бути захищене від вітру та добре освітлене. У ґрунт варто внести добрива — суперфосфат (50г х 1м2), сульфат калію (30г х 1м2), аміачна селітра (25г х 1м2). Не рекомендується вносити гній, оскільки він призведе до опіків коренів цибулини.
⌂ Фото: Посадка цибулин тюльпанів
Цибулини тюльпанів висаджують на глибину 7-8 см (дрібніші), або 12-15 см (крупні). Відстань між квітами повинна бути не меншою за 10 см. У засушливу погоду у лунки потрібно налити води. Коли почнуться заморозки, ділянку мульчують компостом, або опалим листям.
Рекомендовані товари!