⌂ Фото голландських полів ексклюзивних сортів тюльпанів
В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповів Ніко де Віт, селекціонерів тюльпанів
Одним із найвідоміших селекціонерів тюльпанів у Голландії є Ніко де Віт. Він вивів багато нових сортів тюльпанів. Нині компанія голландського селекціонера успішно поставляє свої тюльпани в Україну. Унікальні сорти тюльпанів, що вивів Ніко де Віт, без проблем може купити кожен господар.
Журналу «СонцеСад» вдалося поспілкуватися з Ніко де Вітом, який розповів нам про труднощі, що виникають під час створення нових сортів тюльпанів, різницю між мутаційними, гібридними та традиційними сортами тюльпанів й секрети вирощування найгарніших гібридних тюльпанів.
⌂ На фото Ніко в Норвегії в березні, 2019 року. Церемонія охрещення нового сорту тюльпану Finn Schjoll названий в честь відомого флориста Фіна Шоля
— Що спонукало вас вирощувати тюльпани? — Наша компанія — це сімейний бізнес. Мій дідусь дуже любив квіти. Він заснував нашу компанію ще в 1922 році. Батько був також закоханий у тюльпани. Ця любов до тюльпанів передається у нас з покоління в покоління. Я працюю разом із моїми дев'ятьма двоюрідними братами. Це наше життя. Ще з восьми років почав допомагати родині, працюючи в сімейному господарстві. Починав свою роботу, перебираючи та сортуючи цибулини тюльпанів за розміром після збирання врожаю. Мої діти також вирішили продовжувати цю справу та працюють зі мною. Це щастя для мене, коли улюблену справу та набутий досвід можна передати дітям.
—Чому стали селекціонером тюльпанів? — Моїм захопленням завжди було схрещування тюльпанів. Бо завдяки селекції з'явилися різнокольорові тюльпани. Метою моїх батьків завжди було проведення ретельної селекції тюльпанів на полі. 3 дитинства я захоплювався їхньою роботою. Ось так і виникло це тюльпанове хобі. Уже багато років у співпраці з іншими квітникарями-селекціонерами я займаюся виведенням нових тюльпанових сортів для вирощування на гідропоніці. Створення нових сортів тюльпанів — потрібна справа. Щороку старі сорти вироджуються, а замість них мають бути нові.
⌂ Фото дослідної ділянки, на якій весною висаджують понад 400 різних сортів тюльпанів
—Кажуть, що голландські сорти тюльпанів уже за рік після садіння втрачають типовий колір і змінюють його на червоний. Яка причина такого явища? — Це не так. Ми вирощуємо й відправляємо тільки сильні сорти. Вони не змінюють колір.
—Розкажіть про різницю між мутаційними, гібридними та традиційними сортами тюльпанів. — Мутації — це зміни, викликані природою. Вони можуть бути позитивними та негативними. Гібриди тюльпанів — це результат схрещування. Традиційні сорти тюльпанів — дуже стійкі. Вони найкраще ростуть на вулиці. Їх дуже складно вирощувати в теплиці.
—Чи зберігають гібриди та їхні дітки сортові характеристики щодо стійкості до хвороб? — Це залежить від сорту. Дарвінові гібриди тюльпанів майже ніколи не вражаються вірусами. Тюльпани групи Тріумф більш чутливі до пошкодження вірусами. Загалом найбільш чутливими до вірусів є жовті, білі та рожеві сорти тюльпанів.
—Як зберігати вдома цибулини тюльпанів? — Найкраще цибулини тюльпанів зберігати спершу при температурі 25°С і постійно зменшувати її до 17°С. Від початку листопада зберігати при температурі 5-9°С.
⌂ Фото голландських цибулин тюльпанів
— При якій мінімальній температурі повітря можна висаджувати тюльпани пізно восени? — При температурі не нижче 12°С.
—Як захистити тюльпани від цвілі? — Дотримуйтеся температурного режиму, зберігайте їх у сухому місці. Цибулини — це живий організм, вони постійно потребують доброї циркуляції чистого повітря. Висока температура та погана вентиляція можуть спричинити багато проблем, пов'язаних із виділенням газу етилену, розділенням цибулини тощо. Вологість повітря не має перевищувати 75%.
Рекомендовані товари!
У наявності
Тюльпан махровий пізній Yellow Pomponette (АТП-370)
32грн.
У наявності
Тюльпан багатоквітковий Outbreak (АТП-193)
32грн.
У наявності
Анемона The Admiral (ОКН-3611(2-4л))
У наявності
Іксія Venus за шт. (ОКН-3615(2-4л))
У наявності
Вербена Мадам F1 за 0,1 г (ЕНК-770)
У наявності
Тюльпан Фостера Purple Dwarf (11/12) (АТП-519)
28грн.