Фестиваль тюльпанів

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
28.10.2020

⌂ Використання в дизайні

 Різнобарвні тюльпани з густою формою оцвітини ефектні в групових насадженнях, їх можна розміщувати на ближньому й далекому планах. Сорти Дарвінових гібридів – Лондон, Парад, Оксфорд тощо – з яскраво-червоними великими квітками на високих міцних квітконосах виглядають велично.
  Середньорослі тюльпани з простим келихом різного забарвлення, посаджені ритмічно, створюють святковий, піднесений настрій. Тюльпани низькорослих сортів (Прості й Махрові ранні, Лілієподібні, Папугові та Махрові пізні) найкраще підходять для групових насаджень поблизу доріжок, серед зелених газонів. Найбільше милують око на тлі півоній, спірей тощо.

⌂ Групове насадження тюльпанів має чаруючий вигляд

Групове насадження тюльпанів
  Для міксбордерів придатні тюльпани різних висоти, форми та забарвлення. Для створення кам’яних садів (рокаріїв) широко використовують дикорослі тюльпани та їхні гібриди – Альберта, Грейга, Кауфмана, Колпаковського, Максимовича, Фостера та ін. На одному місці без викопування вони можуть рости протягом трьох років і більше.
   Для оформлення декоративних ваз і різних контейнерів підходять низькорослі сорти тюльпанів, однак висаджувати в контейнери слід заздалегідь, з осені залишаючи цибулини на зиму в землі. Навесні контейнери розставляють у будь-якому зручному місці на відкритому повітрі.
  Тюльпани однорідних (краще одного сорту) та змішаних забарвлень красиво виглядають у групах різних розмірів на тлі вічнозелених чагарників і дерев (ялин, самшиту вічнозеленого, рододендронів тощо). Підібравши сорти з різними термінами цвітіння, можна створити квітники з ефектом безперервного цвітіння протягом 20–25 днів.

⌂ Нідерланди, Кейкенхоф – Королівський сад

Друге життя грядки
  На жаль, після цвітіння тюльпани в’януть і квітники втрачають привабливість. Щоб відновити їхню декоративність, між тюльпанами (перед викопуванням цибулин) висаджують однорічні квітучі рослини. Якщо ж тюльпани висаджують на два-три роки без викопування, тоді одночасно між ними садять дрібні багаторічники (примулу, сланкий флокс, різні очитки, арабіс, ясколку тощо).

Успішне вирощування тюльпанів залежить від правильного вибору місця садіння і підготовки ґрунту. Найкраще тюльпанам підходять освітлені, захищені від холодних вітрів ділянки, з рівнем заляганням ґрунтових вод не вище ніж 60 см. Попередниками цих квітів можуть бути усі квіткові та овочеві культури, за винятком цибулинних та пасльонових, які зашкодять їм, «наділивши» своїми хворобами. Тюльпанам краще відводити ділянки з легкими супіщаними збагаченими ґрунтами, найкраще – нейтральними або злегка лужними. Якщо ж ґрунт глинистий, на місце висаджування тюльпанів додайте річковий пісок (два відра на 1 м2), а за потреби – й вапно (50 г на 1 м2). Найкраще висаджувати тюльпани в ґрунт у вересні-жовтні.

Щоб краса буяла
  Тюльпани люблять підживлення органічними та мінеральними добривами, передусім навесні, щойно з’являться паростки. Тоді мінеральні добрива можна внести між рядами на глибину 10–12 см. А за два тижні можна удобрити грядку рідким коров’яком із додаванням 20 г суперфосфату та 25 г хлористого калію на відро розчину. Востаннє удобрюють тюльпани під час цвітіння (таким самим розчином).
  Квітконоси, що відцвіли, обов’язково зрізують, інакше вони виснажать цибулину. Не зривайте тюльпани, бо це також може пошкодити цибулину, краще їх зрізати.
  Якщо виявили ознаки грибкових захворювань на тюльпанах, використайте фунгіциди. А щоб цього не трапилося, наступного року викопані цибулини перед садінням помістіть на 30 хв. у 0,5% розчин перманганату калію. Якщо ж грибок розвивається посилено (у вологу погоду), а цибулини викопувати ще рано, полийте грядку розчином фунгіциду (20 г на 10 л води).

До наступної весни! Улітку, у червні-липні, після завершення цвітіння, коли материнська цибулина повністю відмирає, у тюльпанів настає період спокою. Однак дочекайтеся, доки листки повністю зав’януть, висохнуть, тільки тоді обережно викопайте всі цибулини. Якщо залишите їх до наступного року в землі, квітка буде дрібнішою, а поступово і взагалі перестане цвісти.
  Зберігайте викопані цибулини в сухому темному приміщенні: спочатку при температурі +17°С, а від серпня до періоду висаджування – при +9°С. Висаджують цибулини тюльпанів на відстані 10–15 см одна від одної, між рядами – 30–40 см, на глибину 10–15 см. Однак можна варіювати, залежно від розмірів самої цибулини: що вона більша, то ширшого «кола» потребує рослина. Товщина шару землі над цибулинами має становити на важких ґрунтах дві її висоти, а на легких – три. Після перших заморозків ділянку накривають листям або соломою шаром завтовшки 20–25 см. Садіть тюльпани не пізніше як за 30–40 днів перед настанням морозів – цибулини мають утворити міцну кореневу систему.


⌂ Тюльпани гарно виглядають у вазонах

Жінкам на радість Тюльпани можна висаджувати в контейнери, вазони – для оформлення балконів, а також для вигонки.
  У середині жовтня їх садять у контейнери або горщики заввишки 13 см. В один горщик можна висадити три цибулини, але так, щоб вони не торкалися одна одної, а їхні верхівки не були засипані землею. Земляну суміш готують із дернового та перегнійного ґрунту (по дві частини) і піску (частина). Після висаджування цибулин ґрунт у горщиках зволожують.
  Узимку контейнери зберігають у темному холодному приміщенні, час від часу зволожуючи ґрунт. Горщики можна тримати на балконі у ящиках, засипавши їх вологим торфом чи тирсою. Або ж закопати в палісаднику у землю на глибину 30–40 см (під горщики і на них насипають шари торфу або тирси). Викопують горщики із цибулинами і заносять до кімнати, залежно від термінів бажаного їх розцвітання, – зазвичай за 25 днів перед тим. Оскільки найбільш затребуваними тюльпани є 8 Березня. Щоб встигнути до цієї дати, горщики заносять до кімнати 10-11 лютого. Краще покласти їх на кухні, накрити чорною тканиною і регулярно поливати. Коли паростки виростуть на 8–10 см, горщики виставляють на підвіконня, але притіняють від прямого сонячного проміння. Щоб отримати пишні великі квіти, в горщики висаджують тільки великі цибулини – діаметром 5–6 см. Однак найчастіше для цього використовують сорти із класу Простих ранніх. Бо, наприклад, Дарвінові гібриди, які є гігантами, виглядатимуть у горщиках по-чудернацьки.

Купити найкращі сорти тюльпанів можна тут

Читайте ще:
Різновиди тюльпанів
Спірея - літня королева
Величезні ароматні півонії. Від посадки до зрізу

LinkedIn
WhatsApp
Telegram