Айстра однорічна. Секрети вирощування айстр

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
17.01.2022

Садівники-аматори допускають помилку, коли висівають насіння айстр в непрогріту землю або у холод­ному парнику. Через це багато насіння просто перепріває.

Насін­ня сіють рядками або врозкид, але найкраще рядками. У рядку між насінням має бути відстань 10–15 мм, густо сіяти не треба. Зашпаровуються насіння зверху тонким шаром суміші землі і річ­кового піску на 0,5–0,6 см. Посіви необхідно полити з дрібнодис­персної лійки теплою водою. Нас­тупного разу найкраще поливати після появи сходів — приблизно за 5–7 днів.

Якщо посів проводився в пар­нику, то нема потреби в пікіровці: сіянець за парникових умов доб­ре зміцнюється без додаткових маніпуляцій із ним. Щоб розсада не витягувалася, парник потрібно періодично провітрювати, не допускати перегрівання і стежити, щоб він нічим не затінювався.

Через 2–3 тижні після появи сходів, розсаду айстри однорічної потрібно підживляти розчином суміші мікродобрив, яку можна придбати в спеціалізованому магазині або приготувати самим: борна кислота — 0,3 г/л води, мідний купорос — 0,3, сірчанокислий цинк — 0,1, сірчанокислий марганець — 0,1 води.

Треба заува­жити, що висівати айстри на розсаду в ґрунт можна також: під зиму (в кінці листопада) або на­віть взимку, в заздалегідь підготовлені борозенки, які після посіву присипає сніг.

Насіння айстр дуже морозостійке і тому його висівають рано на весні у відкритий ґрунт, молоді сходи будуть міцнішими, і вони здатні витримати невеликі короткочасні морози. Для особливо цінних сортів виділіть місце в парнику.

Розсаду айстр висаджу­ють на добре підготовлене по­стійне місце наприкінці травня, коли саджанці айстри мають міцні кущики з 5–6 листками діаметром 4–5 см і заввишки 7–10 см. Хороша здорова розсада — за­порука правильного розвитку айстри в майбутньому і пишного її цвітіння.

⌂ Хороша здорова розсада — за­порука правильного розвитку айстри в майбутньому і пишного її цвітіння

Купити насіння айстр 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Тішить око різнобарв’я: вирощуймо пишні айстри! (журнал СонцеСад №4/2021)
Для того, щоб виростити красиві айстри на власній ділянці, варто врахувати поради тих, хто професійно їх селекціонує
Cухоцвіти. Застиглі барви літа
Пе­ред тим, як дати волю фантазії в хо­лодну пору року, навесні та влітку треба докласти рук до вирощування головних складових флорис­тичних композицій. Досвід пані Валентини
Квіти-однорічники: як прискорити літо
Вирощування однорічних квітів з розсади

Рекомендовані товари!