Мрієте про затишний зелений куточок для релаксації в тінистій зоні саду, але не знаєте, які квітучі рослини вибрати? Оксана Перебойчук, кураторка колекції малопоширених багаторічників Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України, кандидатка біологічних наук, розповідає читачам «СонцеСаду» про примулу, аквілегію, пахісандру й хосту, яким комфортно в тіні дерев та кущів.
⌂ Фото: Оксана Перебойчук
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
У ландшафтному дизайні для затіненої ділянки саду найкраще вибрати такі багаторічні рослини, як примула, пахісандра та аквілегія. До того ж ви не гаятимете часу й не розтрачуватимете сил на їх щорічне висаджування.
«Примули, – каже експертка, – цвістимуть у квітні та звеселятимуть кожного, хто милуватиметься композицією. У травні – на початку червня зачаровуватимуть аквілегії. Пахісандра додаватиме клумбі декоративності протягом усього року, навіть узимку з-під снігу виглядатимуть яскраво-зелені гілочки».
⌂ Фото: Популярність аквілегії Nora Barlow обумовлена невибагливістю до місця зростання і високою морозостійкістю
Пахісандру й аквілегію, яку ще називають орликами чи водозбором, за словами експертки, садимо поруч. Вони гармонуватимуть, доповнюючи одна одну. Аквілегія підіймається над пахісандрою, яка щільно обплітає стебло подруги та зеленим килимом устеляє клумбу, надаючи їй особливої привабливості.
⌂ Фото: Ефектне поєднання хости та пахісандри на присадибній ділянці
«У цьому ландшафтному дизайні треба врахувати, – зауважує біологиня, – що примула не може конкурувати з пахісандрою: між ними прокладають садову стрічку». Примула – невисока квітка, яку спроможна заглушити пахісандра. Якщо садити без формування стрічки, то це означає, що доведеться регулярно прополювати пахісандру з примули.
⌂ Фото: Примули прикрашають грядку з первоцвітами
Примула й аквілегія приваблюють садівників не лише як тіньолюбні культури, а й як рослини з різнобарвними квітами. Білі, кремові, рожеві, блакитні, бузкові, сині, пурпурові суцвіття в поєднанні з вічнозеленою пахісандрою стануть окрасою саду. Рослини не вибагливі до ґрунту й у догляді.
⌂ Фото: Хости також гармонійно виглядають і з папоротями
Особливої уваги заслуговують і вологолюбні хости. Великі листки не дають можливості розростатися у квітнику бур’янам. Найкращі сусіди для цієї рослини – аквілегія, астильба, папороті. Хости будуть прикрасою і парадної композиції, і тінистого куточка в пейзажному стилі
Відео: Про рослини, які можна садити у тіні і вони себе прекрасно почуватимуть. Поради дає ландшафтна дизайнерка Світлана Кучер
Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Іванна Струбіцька
Переглянути повний зміст статей журналу «СонцеСад» 3/2023
Купити декоративні рослини для створення ландшафтного дизайну
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Барвінок Variegata Vinca (ОКН-1528(2-4л))
У наявності
Саджанець Вівсяниця сиза (ОКН-1060)
129грн.
У наявності
Саджанець Бадан серцелистий Rotblum (ОКН-3457(2-4л))
У наявності
Саджанець Герань криваво-червона Compacta (ОКН-3459(2-4л))
У наявності
Саджанець Бузульник Przewalskii (ОКН-3469(2-4л))