Вейгела — вічна весна у вашому саду

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
04.06.2021

Унікaльність вейгели полягає в тому, що на відміну від інших садових чагарників, вона цвіте двічі впродовж сезону:
вперше (на торішніх пагонах) — із середини травня до початку червня
вдруге (хоча й не так пишно) — у серпні-вересні, на нових пагонах року.
До того ж спочатку квітки бліді, а поступoво вони яскравішають. Рослина світлолюбна, краще розвивається на відкритих, добре освітлених ділянках, захищених від північних вітрів та сильних протягів.


Вейгела має надзвичайно декоративне листя

Ідеальний ґрунт для вейгели — багатий на гумус і пухкий (супіщаний або суглинний слаболужний чи нейтральний). Зима для вейгели — не біда, якщо не дуже сувора (у великі морози пагони рослини підмерзають). Вейгела вологолюбна, але застою води не любить. Особливо потребують поливів молоді рослини, коли настає літня спека. 3 віком вейгела стає менш вибагливою до умов догляду. Дуже корисно влітку підживлювати рослину комплексними мінеральними добривами, особливо перед цвітінням чагарника. Вейгела стійка до хвороб і шкідників — іноді їй надокучають попелиці та листогризучі гyсениці.


⌂ Вейгела не вибаглива у догляді, тому її часто використовують у ландшафтному дизайні

Для гарного pocтy і цвітіння кущів вейгели важлива правильна обрізка. Навесні, коли розпускаються бруньки, вирізають зламані, сухі, хворі гілки, верхівки пагонів, пошкоджені морозами. Відразу після цвітіння гілки вейгели із зів'ялими квітками потрібно вкорочувати, а також обрізати старі непродуктивні гілки (до добре розвинених пагонів відновлення). Така обрізка стимулює повторне цвітіння. Якщо правильно доглядатиме вейгелу – вона радуватиме вас понад 30 років!


⌂ За правильного догляду вейгела радуватиме вас рясним повторним цвітінням не один десяток років

Вейгела належить до найбільш декоративних і рясно квітучих листопадних чагарників, вона впишеться у будь-який стиль саду. Карликові сорти підходять для альпійської гірки і квітника, також вони знайдуть своє місце серед квітучих багаторічників.

Тетяна СЧЕПІЦЬКА

Найкращі саджанці вейгел можна придбати тут

Читати ще:
Величезні ароматні півонії. Від посадки до зрізу
Колоритний красень – дерен
Будлея - фаворитка метеликів
Спірея - літня королева
Неперевершена троянда Шарона
Дивовижна юка

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram