Сантоліна — пухнаста окраса клумби

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
24.06.2021

  Сантоліна – багаторічна рослина, що належить до сімейства айстрових. Вона дуже проста у вирощуванні. Розлогий кущ заввишки 50–60 см. Листя сизого кольору, приємне на дотик. Суцвіття жовті. Зацвітає у кінці червня – на початку липня. І листя, і квіти мають приємний аромат.

Сантоліна любить тепло й сонце, тому для неї вибирають сонячне місце. Це обов’язкова умова для того, щоб рослина мала гарний вигляд, тобто росла розлогим пухнастим кущиком. Якщо недостатнє освітлення, пагони витягуються, квіточки на високих квітконосах розсипаються в різні боки.

Ця невибаглива рослина також добре адаптована до посухи. Поливайте її якнайменше або й узагалі не треба. Завдяки сонцелюбності й посухостійкості сантоліна є однією з незамінних рослин для альпійської гірки чи бордюру. В обох випадках її краще час від часу обрізати, вона швидко відновлюється. А ось вигляд, завдяки обрізуванню, матиме пишніший і охайніший. Маленькі квіточки сантоліни можна додавати до більших квітів під час створення букетів. Виходить дуже гарно!

⌂ Сантоліна дуже гарно виглядає в группових посадках

Рослина зимує добре в ґрунті, нікуди переносити чи вкривати її не треба. Досить зимостійка. У моїй практиці не було жодного випадку, щоб сантоліна вимерзла.

Якщо ж треба кущ розмножити, то зробити це найкраще рано навесні: у березні, поки ще досить прохолодно й волого. Кущ легко розділити на кілька рослин, які треба висадити в заздалегідь підготовлені та рясно политі ямки. Можна додати в посадкову ямку перепрілого коров’яку чи компосту. І найголовніше – добре ущільнити землю біля стовбура. Поділку я обрізаю, і мине небагато часу, як вона перетвориться на молоденький пухнастий кущик.

Якщо посадите сантоліну – ця рослина вас не розчарує.

Катерина Павлішина,

с. Катеринівка, Харківська обл.

 

Купити саджанці сантоліни тут

Читайте ще:
Іриси: і чарують, і лікують, і молодість та красу дарують
В’юнкі рослини: вертикальне озеленення саду
Азалії та магнолії — неперевершена краса вашого саду

LinkedIn
WhatsApp
Telegram