Вейгела – красивоквітковий, листопадний, легкий у вирощуванні кущ родини жимолостеві. Йому підходять майже всі природні зони України. Кущ морозостійкий, тіньовитривалий, може рости на відкритих сонячних місцях.
Вейгела (лат. Weigela) потрапила в Англію з Японії та Китаю в 1845 році. Відтоді її культивують у всьому світі. Квіти мають лійкувату форму та колір від білого до темно-малинового. Форми кущів прямостоячі, каскадні, висота залежить від сорту.
Я дуже люблю ці рослини за різнобарвність листя. Натрапляла на сорти картаті з білою, кремовою облямівкою, жовтого й пурпурного кольорів. Відомі такі сорти:
- Єва Ратке, Олімпіада, Бристол Рубі – група, яка має зелене листя та рожево-малинові квіти;
- Нана Пурпурея, Александра мають листя пурпурового кольору та малинове забарвлення квітів;
- Блек енд Вайт має пурпурове до чорного забарвлення листя з білими квітами;
- Варієґата, Нана Варієґата – картате листя з рожевими квітами;
- Бриґела – яскраве жовто-зелене листя із червоним контуром та малиновими квітами.
Вейгели швидко ростуть на нейтральних удобрених ґрунтах, повільніше – на піщаних. Ці кущі широко використовують в озелененні: живоплотах, композиціях, як солітери. Вейгели садять навіть на схилах. Різнобарвне листя є красивим тлом для інших рослин.
⌂ Влітку після цвітіння також обрізуємо для повторного цвітіння
Ці рослини варто підживлювати вже тоді, коли висаджуєте в ґрунт. Молоді саджанці першого року після садіння треба поливати не менше 20 л води на кущ на початку вегетації.
Під час садіння краще замульчувати ґрунт під рослинами сосновою щепою або соломою шаром 15–20 см. У травні та на початку червня треба внести добрива із значним вмістом калію та фосфору, що забезпечить яскравість листя та рясне цвітіння. Протягом сезону рекомендую проводити позакореневе підживлення Майстром-Люкс (10 г на 10 л).
Обрізувати треба навесні (у березні чи квітні). Щороку формуємо та омолоджуємо, обрізаємо обмерзлі й старі пагони. Влітку після цвітіння також обрізуємо для повторного цвітіння. У моїй практиці був випадок, коли мусила забирати дорослий кущ із ділянки й пересаджувати на інше місце. Ускладнювало ситуацію те, що довелося робити це посеред літа, а в нашому регіоні дуже сухо. Кущ сорту Александра обрізали повністю, залишилось по три пари листя на гілках. Висаджувала в контейнер із торф’яною сумішшю, забезпечила рясним поливанням. Уже наступного року рослина набула красивого вигляду, тоді й садила її на нове місце.
Ці кущі, як і спірея, майже не хворіють. Але, попри те, їх треба захищати: проводити регулярну профілактику та лікування комплексними засобами протягом усього вегетативного періоду такими препаратами, як Топсін М + Моспілан або Актелік + Ридоміл Голд та Фітоспорин + Актофіт. Завдяки цим засобам позбудетеся не тільки хвороб, а й рослинних шкідників: попелиць, трипсів, гусениць, павутинних кліщів, хрущів, капустянки.
Вейгела має так багато різновидів, що для вашого саду чи клумби легко виберете яскравий кущ, який щосезону милуватиме око тривалим цвітінням.
Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Юлія Тихонова, квітникарка, агротехнік, м. Сєвєродонецьк, Луганська обл.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Вейгела florida Nana purpurea (ОКН-29)
У наявності
Саджанець Вейгела Sunny Princess (ОКН-3209)
У наявності
Саджанець Вейгела Candida (ОКН-342)
У наявності
Саджанець Вейгела Bristol Ruby (ОКН-1290)
У наявності
Саджанець Вейгела Aleksandra (ОКН-2752)
У наявності
Саджанець Вейгела Middendorffiana (ОКН-3426(2-4л))
У наявності
Саджанець Вейгела Lime Monster (ОКН-3591(2-4л))