Жасмин і чубушник — близнята, а не родичі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
04.05.2022

Коли вам порадять посадити жасмин у кімнаті, ви, напевно, запитаєте: «Навіщо, якщо біля будинку легко можна виростити величезний кущ з п'янким ароматом?» Так можна, але то — не зовсім жасмин, то — чубушник, хоча він і зовні, і за ароматом схожий на «оригінал» ( звідси і його назва), але відрізняється від жасмину лікарського, який ще називають справжнім, щоб дистанціюватися від «двійника». Ці рослини навіть належать до різних родин! «СонцеСад» познайомить із обома красенями.

Жасмин, який лікує

Жасмин лікарський (Jasminum officinale)

⌂ Фото: Жасмин лікарський (Jasminum officinale)

Отож, жасмин лікарський (Jasminum officinale). Має неповторний і дуже сильний аромат, тому якщо вирощуватимете його на підвіконні, під час цвітіння виносьте рослину зі спальні, принаймні за го­дину до сну. Але це не применшує його лікарські властивості.

Жасмин — відомий афродізіак (посилює сексуальний потяг), він має антистресову дію, додає впевненості, усуває спазми, нормалізує гормональний статус, лікує безсоння. Це — чудові ліки для зняття м'язового та суглобового болю, на­стої квіток і листя використовують при шкірних захворюваннях, зокрема у лікуванні екземи, трофічних виразок (застосовують примочки і компреси), при гепатитах, нервових захворюваннях.

Сирий корінь прикладають до скронь при головному болю та до місць переломів кісток. Ароматні квіти додають у чай. Аромат жасмину лікарського — потужний антидепресант, він зміцнює нервову систему, відганяє тривогу і страх.

Вчені Японії стверджу­ють, що аромат жасмину бадьорить сильніше ніж ранкова кава. Тому ефір­ну олію рослини широко використовують у парфумерії, а настої з квітів — для приготування лікувальних ванн та розтирань (з метою м'язової релак­сації та гармонізації емоційного стану).

До того ж аромат жасмину стиму­лює діяльність головного мозку.

Рецепти від

Спробуйте ефективні засоби з використанням жасмину лікарського.

Розчин для ванн. 1 ст. л. свіжих або сухих квітів жасмину, 1 л окропу, настояти протягом 30 хвилин, вилити у ванну.

 Лосьйон. 2 ст. л. квіток жасмину засипати в темну пляшку і додати 1/2 склянки горілки. Настоюйте впродовж тижня у темному місці, періодично струшуючи, додайте холодну кип'ячену воду (1 ч. л на 0, 5 склянки води) і використовуйте для протирань шкіри у лікуванні дерматитів.

 Жасминовий чай (1 ч. л. на 1 склянку окропу) можна використовувати якзасіб від головного болю, втоми, депресії й неврозів.

 

Жасмин, який милує око

Чубушник (philadelphus)

⌂ Фото: Чубушник (philadelphus)

Чубушник (philadelphus) або як його ще називають жасмин садо­вий — розкішний кущ, відомий нам з дитинства. Нині з'явилося багато нових сортів, які дивують і зачаровують своїм виглядом та ароматом, кольором і тривалістю цвітіння, тому їх широко використовують у ландшафтному ди­зайні.

Він не потребує особливого догляду, стійкий до природних витівок, тому ховатися в кімнаті не буде — розкине свою білу вуаль настільки, на­скільки ви йому дозволите це зробити у своєму саду.

Хоча дехто й називає його псевдо жасмином, але лікувальна дія у нього справжня. її мають усі частини рослини. Квіти потрібно збирати рано вранці (до сходу сонця, щоб не випарувалися ефірні олії, що мають корисні властивості).

З цієї ж при­чини квіти сушать дуже швидко (на горищі чи в тіні), зберігають у скляному посуді. Відвар з листків і квіток чубушника (1 ст. ложку сировини залити 1 склянкою води, варити на малому вогні 5 хв, настояти 1 годину, вживати тричі на день до їди) помічний при бронхіті, ревматизмі, неврозі.

Чубушник можна використовувати і як сечогінний засіб (1 ч. л. квітів на півсклянки ок­ропу, настояти впродовж години, вживати по 2 ст. л. тричі на добу за 30 хв. до їди). Оскільки чубушник — привабливий медонос, не сумнівайтеся, що бджілки перенесуть ці ліки у свій вулик і поділяться з вами цілющим медом.

 

Купити саджанці жасмину

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Будлея Давида: де і як краще посадити кущ для метеликів
Ця неймовірно красива рослина обов'язково прикрасить будь-який сад, якщо правильно посадити, а потім доглядати її
Вейгела — вічна весна у вашому саду
Вейгела — гарний квітучий декоративний кущ.
Гортензії — окраса саду
Це — справжня окраса саду, адже гортензія цвіте дуже довго, з кінця липня і до кінця вересня. Особливості догляду за цією рослиною від фахівця
Барбарис. Прикрашаємо сад яскравими фарбами
Барбарис — невибагливий кущ із колючими гілками та дрібними листочками, забарвлення яких варіює від різних відтінків зеленого до жовтого, бордового і строкатого.
Верес — різнокольоровий ароматний красень
Численні сорти вересу дуже відрізняються забарвленням листків і квітів, але всі — ароматні. Правила посадки та догляду за цим вічнозеленим чагарником
Метаморфози барбарисів — диво природи!
Агротехніка вирощування барбарису, та викорастання в ландшафтному дизайні

Рекомендовані товари!