Коли вам порадять посадити жасмин у кімнаті, ви, напевно, запитаєте: «Навіщо, якщо біля будинку легко можна виростити величезний кущ з п'янким ароматом?» Так можна, але то — не зовсім жасмин, то — чубушник, хоча він і зовні, і за ароматом схожий на «оригінал» ( звідси і його назва), але відрізняється від жасмину лікарського, який ще називають справжнім, щоб дистанціюватися від «двійника». Ці рослини навіть належать до різних родин! «СонцеСад» познайомить із обома красенями.
⌂ Фото: Жасмин лікарський (Jasminum officinale)
Отож, жасмин лікарський (Jasminum officinale). Має неповторний і дуже сильний аромат, тому якщо вирощуватимете його на підвіконні, під час цвітіння виносьте рослину зі спальні, принаймні за годину до сну. Але це не применшує його лікарські властивості.
Жасмин — відомий афродізіак (посилює сексуальний потяг), він має антистресову дію, додає впевненості, усуває спазми, нормалізує гормональний статус, лікує безсоння. Це — чудові ліки для зняття м'язового та суглобового болю, настої квіток і листя використовують при шкірних захворюваннях, зокрема у лікуванні екземи, трофічних виразок (застосовують примочки і компреси), при гепатитах, нервових захворюваннях.
Сирий корінь прикладають до скронь при головному болю та до місць переломів кісток. Ароматні квіти додають у чай. Аромат жасмину лікарського — потужний антидепресант, він зміцнює нервову систему, відганяє тривогу і страх.
Вчені Японії стверджують, що аромат жасмину бадьорить сильніше ніж ранкова кава. Тому ефірну олію рослини широко використовують у парфумерії, а настої з квітів — для приготування лікувальних ванн та розтирань (з метою м'язової релаксації та гармонізації емоційного стану).
До того ж аромат жасмину стимулює діяльність головного мозку.
Рецепти від
Спробуйте ефективні засоби з використанням жасмину лікарського.
✔ Розчин для ванн. 1 ст. л. свіжих або сухих квітів жасмину, 1 л окропу, настояти протягом 30 хвилин, вилити у ванну.
✔ Лосьйон. 2 ст. л. квіток жасмину засипати в темну пляшку і додати 1/2 склянки горілки. Настоюйте впродовж тижня у темному місці, періодично струшуючи, додайте холодну кип'ячену воду (1 ч. л на 0, 5 склянки води) і використовуйте для протирань шкіри у лікуванні дерматитів.
✔ Жасминовий чай (1 ч. л. на 1 склянку окропу) можна використовувати якзасіб від головного болю, втоми, депресії й неврозів.
⌂ Фото: Чубушник (philadelphus)
Чубушник (philadelphus) або як його ще називають жасмин садовий — розкішний кущ, відомий нам з дитинства. Нині з'явилося багато нових сортів, які дивують і зачаровують своїм виглядом та ароматом, кольором і тривалістю цвітіння, тому їх широко використовують у ландшафтному дизайні.
Він не потребує особливого догляду, стійкий до природних витівок, тому ховатися в кімнаті не буде — розкине свою білу вуаль настільки, наскільки ви йому дозволите це зробити у своєму саду.
Хоча дехто й називає його псевдо жасмином, але лікувальна дія у нього справжня. її мають усі частини рослини. Квіти потрібно збирати рано вранці (до сходу сонця, щоб не випарувалися ефірні олії, що мають корисні властивості).
З цієї ж причини квіти сушать дуже швидко (на горищі чи в тіні), зберігають у скляному посуді. Відвар з листків і квіток чубушника (1 ст. ложку сировини залити 1 склянкою води, варити на малому вогні 5 хв, настояти 1 годину, вживати тричі на день до їди) помічний при бронхіті, ревматизмі, неврозі.
Чубушник можна використовувати і як сечогінний засіб (1 ч. л. квітів на півсклянки окропу, настояти впродовж години, вживати по 2 ст. л. тричі на добу за 30 хв. до їди). Оскільки чубушник — привабливий медонос, не сумнівайтеся, що бджілки перенесуть ці ліки у свій вулик і поділяться з вами цілющим медом.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Чубушник Innocence (жасмин декорат.) (ОКН-3229(5-7,5л))
У наявності
Саджанець Чубушник Snowbelle (жасмин декор.) (ОКН-601)
У наявності
Саджанець Чубушник вінцевий Schneestrum (ОКН-344)