Верес — різнокольоровий ароматний красень

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
18.08.2021

На фото: Верес Дарк Б'юті

Верес — вічнозелений чагарник до 50 см заввишки. Численні сорти вересу дуже відрізняються забарвленням листків — від усіх відтінків зеленого до сріблястого, жовтого, бронзового, помаранчевого, червоного і коричневого. Також вони мають різні квітки — білі, рожеві, бузкові, малинові, вишневі, але всі — ароматні, схожі на маленькі дзвіночки, зібрані в суцвіття, якими закінчується кожна гілочка.

Верес віддає перевагу відкритим сонячним ділянкам, у крайньому разі – напівтіні. У тіні він цвіте погано і недовго. Найкращий ґрунт для його вирощування — піщаний лісовий із додаванням напівперепрілої хвої або суміші рудого верхового торфу, піску, опалої хвої (3:1:2). Верес невибагливий до родючості ґрунтів, тому його не рекомендують підживлювати органічними добривами і лише один раз у сезон (навесні) треба підживити рослину комплексним мінеральним добривом (30–40 г на 1 кв. м). Поливають верес залежно від потреби, щоб не пересихав верхній шар ґрунту. Одразу після висаджування проводять мульчування подрібненою сосновою або іншою корою, трісками дерева, торфом, хвойною підстилкою (тільки не плівкою!) — все це вберігає ґрунт від перегрівання, пересихання, бур’янів.

Верес. Посадка

Перші два роки після висаджування вересу не захоплюйтеся обрізуванням. Дорослі рослини рано навесні обрізають секатором так, щоб захопити частину стебла (0,5 см) нижче від відцвілих суцвіть. Слід зберігати форму крони й уникати обрізування старої деревини.

Верес майже не хворіє і не уражається шкідниками, проте можливі грибкові та вірусні захворювання. Якщо листя коричневіють, а верхівки молодих пагонів в’януть, то, швидше за все, це наслідок перезволоження ґрунту внаслідок застою вологи або надмірного внесення добрив. Іноді на листках з’являються червоно-коричневі плями, що свідчить про ураження рослини іржею. Симптоми вірусного захворювання — деформація пагонів і квіток, нехарактерне, нерівномірне забарвлення листків і квіток. Ефективного лікування вірусної інфекції нема, єдиний вихід — викопати і спалити рослину, аби іншим також не дісталося.

Верес в ландшафтному дизайні

За умови правильного догляду за вересом із нього можна створити мальовничий «килим» в окремих вересових садах і на альпійських гірках або як бордюр уздовж доріжок у дачному саду. Верес ефектно виглядає у групових насадженнях із декоративними формами хвойних рослин і квітучими чагарниками. Зазвичай вересом оформляють передній план.

 

Купити саджанці вересу

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Вейгела — вічна весна у вашому саду
Вейгела — гарний квітучий декоративний кущ.
Дерен в ландшафтному дизайні
Дерен захоплює не лише своїм ошатним і колоритним виглядом, а ще й невибагливістю. Посадка та догляд
Перстач — незамінна прикраса саду
Вирощування, догляд, та розмноження перстачу

Рекомендовані товари!