Дерен в ландшафтному дизайні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
31.07.2021

Дерен — ошатний красень для кожного саду

Ця рослина прекрасна в будь-яку пору року: влітку декоративності кущам надають квіти; взимку дерен має вишуканий вигляд завдяки яскравому забарвленню кори, яка, в залежності від сорту, чарує палітрою зеленого, жовтого, червонувато-рожевого, фіолетового або коралового кольору і створює незрівнянний контраст зі снігом; восени кущам надають шарму червонувато-сірі, білі або чорні плоди, оточені листям, помаранчевого, зеленого і фіолетового відтінків – неповторне поєднання фарб відбивається в кожному листочку.


Дерен має надзвичайну палітру відтінків та кольорів, а також легко піддається формуванню

Дерен захоплює не лише своїм ошатним і колоритним виглядом, а ще й невибагливістю. Він росте на будь-якому ґрунті, витримує надмірне зволоження і посуху, морозостійкий.

ДЛЯ ПОСАДКИ рослини бажано вибирати сонячні ділянки, але він може рости і в напівтіні.


⌂ Молоді саджанці надзвичайно чутливі до нестачі вологи

Ями для посадки готyють завчасно. Якщо саджаєте кілька кущів — викопуйте ямки через 70-100 см. Для молодих рослин діаметр і глибина посадкової ями складають 50 см. Розміщують в ній дерен із заглибленням кореневої шийки на 1-3 см. На суглинках коріння присипають сумішшю дернової землі, компостy, торфу та піску (у співвідношенні 2:2:1:1) з додаванням добрив: по 100 г суперфосфату, деревного попелу, доломітового борошна. На торф'янистому ґрунті обсяг піску і доломітового борошна збільшують в 1,5-2 рази. Якщо рослина висаджується в болотистий ґрунт або в землю з високим рівнем ґрунтових вод  – бажано зробити додатковий дренаж. При посадці купленого саджанця обов'язково зверніть увагy на його коріння. Якщо корені підсохли — поставте кущ на кілька годин у воду, що дозволить рослині увібрати необхідну кількість вологи і краще прижитися при посадці. Після посадки ґрунт щільно утрамбовують, не залишаючи пустот у зоні коренів. Потім потрібно зробити лунку і полити.


⌂ Подібне поєднання парканів і рослин все стрімкіше набирає популярності

Найчастіше з дерену створюють високий живопліт, яка захищае ділянку від пилу, шуму і дає тінь у спеку. У цьому випадку перед посадкою кущів намічають лінію майбутнього зеленого паркану (за допомогою добре натягнутої мотyзки). Потім по цій лінії копають траншею глибиною 50-60 см і шириною до 50 см. При такому підході живопліт вийде рівним і красивим.

ХВОРІЄ дерен вкрай рідко, має стійкість до більшості шкідників. Единим шкідником, з яким зіштовхуються шанувальники дерену, є попелиця, яка іноді з'являється на верхівках молодих пагонів, на квітконіжках і з нижнього боку листків. Дрібні безкрилі попелиці радо харчуються соком рослин. У весняний період для їх знищення використовують інсектициди від попелиці: у 10 л води потрібно розвести 15 мл Актелліку, 15 г Конфідору або 2 мл Актари. Таке обприскування проводять в суху погоду, дотримуючись усіх правил безпеки, запропонованих для подібних засобів. Для літнього захисy підійдуть настої і відвари польових трав. Готують настій кульбаби з 1 кг листя, яке заливають 5 л теплої води, настоюють 24 - 36 годин, а потім фільтрують. Використовують і відвар з деревію, зібраного у період цвітіння: 1 кг трави (з суцвіттями) заливають 1,5 л води і доводять до кипіння, потім додають ще 1 л води, охолоджують і проціджують. Обприскування кущів проводять тричі через 5-7 днів.

ОБРІЗКА РОСЛИНИ проводиться регyлярно, після того, як кущ досягне трирічного віку. Дерен, що прикрашає центральну частину ділянки, бажано обрізати так, щоб рослина зберігала компактний і гарний зовнішній вигляд. Для цього видаляється кожен 3-4 пагін, звісно, при цьому намагаємося вибирати найстаріші і найслабші з них. Таку обрізку проводять зазвичай двічі на рік, восени і навесні. Обрізка кущів дерену, вибраних саме через яскраво пофарбовану кору, проводиться раз на кілька років, ранньою весною. Це необхідно встигнути зробити до появи листя, рослину повністю обрізаємо на висотy до 20 см від основи. Завдяки такій обрізці рослина дасть велику кількість нових гілок з красивою, яскравою корою.
Дерену, посадженому в якості живої огорожі, обрізку роблять двічі на рік: першу – в липні, другy – в серпні, після активного зростання його пагонів.

 

Обираючи улюбпений сорт дерену, ви можете бути певні — це початок довготривалої дружби. Сміливо створюйте яскраві композиції у власному саду

 

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувалаСвітлана Кулик, журналіст

Купити найкращі сорти дерену можна тут

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Стилістика у ландшафтному дизайні: англійський, французький, східний та «Гауді» сад
Експертка «СонцеСада» Юлія Назарчук, кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри ботаніки Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова розглядає особливості регіональної стилістики садів
Гортензія у вашому саду (журнал «СонцеСад» 3/2022)
Секретами вирощування найпоширеніших видів гортензії із читачами «СонцеСаду» поділилася Юлія Назарчук, кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри ботаніки Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова
Гліцинія: вирощування принцеси в саду
Красу гліцинії важко описати — її потрібно побачити на власні очі. Що це за дивовижна рослина, і як виростити гліцинію, справжню принцесу у своєму саду, розкажуть експерти «СонцеСаду»
Еріка. Посадка та догляд
Вона дуже схожа на вереси, відрізняються лише термінами цвітіння: вереси квітнуть восени
В’юнкі рослини: вертикальне озеленення саду
Вирощування та догляд за в'юнкими рослинами
Тамарикс, казковий кущ
Вирощування, догляд та користь

Рекомендовані товари!