Гліцинія: вирощування принцеси в саду

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
24.05.2022

Красу гліцинії важко описати — її потрібно побачити на власні очі. Що це за дивовижна рослина, і як виростити гліцинію, справжню принцесу в своєму саду, розкажуть експерти «СонцеСаду».

Біологічні особливості гліцинії та її різновид

Деревоподібна ліана заввишки 15-18 м із запашними фіолетовими, бузковими, рожевими, блакитними або білими квітками, зібраними в пониклі кисті до 30 см завдовжки. Гліцинія починає цвісти наприкінці травня — у червні, а за умови ретельного догляду — повторно у серпні, при цьому окремі квітучі кисті зберігаються протягом усього літа. Та й зацвітає гліцинія, коли на ній ще нема листя.

Гліцинія китайська (Wisteria chinensis)

⌂ Фото: Гліцинія китайська (Wisteria chinensis)

Донедавна в Україні можна було знайти лише теплолюбні види гліцинії — китайську (Wisteria chinensis) і багатоквіткову (Wisteria floribunda), які витримують морози до -200С, тому вирощувати їх за наших умов складно.

Гліцинія китайська (Wisteria floribunda)

⌂ Фото: Гліцинія китайська (Wisteria floribunda)

Гліцинія китайська — ліана заввишки до 18 м. Її квітки мають світло-ліловий, рідше білий колір, зібрані у суцвіття завдовжки до 30 см, розпускаються майже всі разом одночасно з появою листя. Досить часто трапляється повторне цвітіння — із серпня до вересня.

Гліцинія рясна, або гліцинія багатоквіткова, — ліана заввишки 8-10 м і завширшки до 6 м, має великі (45-50 см) гроноподібні звислі суцвіття конічної форми з фіолетово-блакитними квітками. Починає цвісти після появи листків, на 2-3 тижні пізніше, ніж китайська. Квітки розпускаються поступово. Існує кілька декоративних форм культури: біла, рожева, фіолетова махрова, з строкатими листками.

Гліцинія крупнокистиста (Wisteria macrostachya) — найбільш зимостійка гліцинія, яка витримує навіть сильні морози (до -400С). Її висота досягає 15 м!

Blue Moon — це популярний сорт гліцинії, який вирізняється квітками блакитного кольору і суцвіттями завдовжки до 30 см. Зимує без укриття, розквітає на початку червня і цвіте приблизно 3 тижні, повторно — у серпні.

 

Де росте гліцинія

Гліцинія віддає перевагу сонячним і захищеним від вітру ділянкам, родючим, добре дренованим ґрунтам — від нейтральних до слаболужних. Це дуже потужна ліана, яка потребує міцної опори. З весни до кінця літа гліцинію треба помірно поливати, щоб ґрунт під нею завжди був злегка вологим, але без застою вологи. З кінця вересня поливання поступово зменшують. Два рази впродовж сезону бажано підживлювати рослини: навесні — органічними добривами (наприклад, курячим послідом), після цвітіння — фосфорними або комплексними добривами.

 

Увага!

У перші роки після висадження на зиму підгортають прикореневу частину рослини, а верхню частину знімають з опори і вкривають спанбондом або лутрасілом (не плівкою!), зверху засипають сухим листям або торфом.

 

Гліцинія: обрізка обов'язкова

Обрізування цієї гліцинії має бути мінімальним (наприклад, після цвітіння або навесні). Навесні досить санітарного обрізування, а також видалення молодих пагонів, що стирчать назовні. Крім того, молода бічна однорічна гілка гліцинії може дати суцвіття поточного року лише тоді, якщо вкоротите її до 30 см. Формувальне обрізування рослини проводять улітку після цвітіння: бічні пагони обрізають на 20-40 см.

Гліцинія віддає перевагу сонячним і захищеним від вітру ділянкам

⌂ Фото: Гліцинія віддає перевагу сонячним і захищеним від вітру ділянкам

Гліцинії цінують за рясне і тривале цвітіння і ажурне листя. Вони ідеально підходять для декоративного оформлення альтанок, терас, балконів і стін. Ліана може рости на одному й тому ж місці дуже довго, формуючи потужну крону. Пересаджувати дорослу гліцинію потрібно дуже і дуже обережно, лише за крайньої потреби, а гілки рослини треба обрізати.

 

Купити гліцинію

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Будлея Давида: де і як краще посадити кущ для метеликів
Ця неймовірно красива рослина обов'язково прикрасить будь-який сад, якщо правильно посадити, а потім доглядати її
Вейгела — вічна весна у вашому саду
Вейгела — гарний квітучий декоративний кущ.
Гортензії — окраса саду
Це — справжня окраса саду, адже гортензія цвіте дуже довго, з кінця липня і до кінця вересня. Особливості догляду за цією рослиною від фахівця
Барбарис. Прикрашаємо сад яскравими фарбами
Барбарис — невибагливий кущ із колючими гілками та дрібними листочками, забарвлення яких варіює від різних відтінків зеленого до жовтого, бордового і строкатого.
Верес — різнокольоровий ароматний красень
Численні сорти вересу дуже відрізняються забарвленням листків і квітів, але всі — ароматні. Правила посадки та догляду за цим вічнозеленим чагарником
Метаморфози барбарисів — диво природи!
Агротехніка вирощування барбарису, та викорастання в ландшафтному дизайні

Рекомендовані товари!