Барбарис. Прикрашаємо сад яскравими фарбами

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
01.09.2021

⌂ Фото: Барбарис Марія

Барбарис — невибагливий кущ із колючими гілками та дрібними листочками, забарвлення яких варіює від різних відтінків зеленого до жовтого, бордового і строкатого. Висота куща залежить від сорту: карликові барбариси — менше 30 см заввишки, гіганти сягають трьох метрів. Узимку кущі залишаються прикрашеними червоними гронами дрібних ягід.

Висаджувати барбарис можна будь де на ділянці, уникаючи перезволожених місць і не допускаючи підтоплення. Для кущів, вирощених у контейнерах, терміни висаджування не надто важливі, головне — забезпечити рясне поливання та притінення у перші тижні після садіння. Якщо садити во­сени, потрібно обірвати листя з куща. Бар­барис віддає перевагу нейтральному або слабколужному ґрунту. Висаджуючи, потріб­но додати в посадкову яму перегною (до 1/3 об’єму ями) і (або) добрив (суперфосфат, сульфат калію) з розрахунку 150 г на 1 м субстрату. Відстань між кущами високорос­лих сортів має бути 1,5-2 м, а для створен­ня живоплоту — 50 см. Після висаджування кущі необхідно полити й замульчу­вати пристовбурове коло.

Барбарис Оранж Дрім

Догляд за кущами барбарису полягає у вчасному поливанні, підживлюванні, обрізуванні, розпушуванні ґрунту в пристовбуровому колі та виполюванні бур’янів. Воду на листки бажано не лити, щоб уникнути сонячних опіків. Підживлення проводять раз на три-чотири роки розчином сечовини (20-30 г на 10 л води).

Обрізувати треба високорослі кущі бар­барису, карликові зберігають форму само­стійно. Вирізають пошкоджені, сухі та надто загущені гілки.

Зимового укриття потребують молоді, особливо вічнозелені, кущі барбарису віком до 3–5 років.

Барбарис Розі Глоу

Барбарис може уражуватися різними хворобами та шкідниками. Найпоширеніші шкідники — це попелиці, позбутись яких можна за допомогою обробки інсектици­дами. Серед хвороб превалюють грибкові захворювання (борошниста роса, іржа) та бактеріози. Якщо є ураження хворобами, бажано зрізати найбільш ушкоджені пагони, навіть провести радикальне обрізування, та обробити препаратами міді, наприклад бор­доської суміші.

 

Купити саджанці барбарису

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Барбарис. Червоні намистинки в саду
Невибагливий корисний барбарис завоював серця багатьох його шанувальників, адже він такий декоративний і корисний. Правила вирощування цілющого барбарису
Спірея та вейгела — гармонія у поєднанні
Вирощування, догляд та захист вейгели та спіреї
Метаморфози барбарисів — диво природи!
Агротехніка вирощування барбарису, та викорастання в ландшафтному дизайні

Рекомендовані товари!