Невеликі дуже декоративні кущики, гілочки яких рясно вкриті дрібними білими, світлими та насичено-рожевими, малиновими та вишневими квіточками.
Переважна більшість ерік — весняно квітучі. Вони дуже схожі на вереси, відрізняються лише термінами цвітіння: вереси квітнуть восени. Ці рослини є близькими родичами рододендронів та все частіше використовуються у ландшафтному дизайні як бордюрні, для створення кольорових галявин, альпійських гірок чи японських садів. Як і рододендрони, вереси та еріки потребують легкого притінення (але не густої тіні), кислого ґрунту (переважна більшість видів, окрім деяких сучасних сортів, які витримують і нейтральну реакцію субстрату) і регулярного поливу (зволоження субстрату особливо важливе для молодих, щойно висаджених, рослин).
Висаджування і догляд. Верес більш витривалий у культивуванні, аніж еріка, проте умови вирощування для них дуже схожі. Ґрунтосуміш для еріки готується з чорнозему, листяного перегною, піску і верхового торфу (1:1:1:4). Мульчування корою, хвоєю і навіть опалим листям, корисне вересам та ерікам для забезпечення захисту кореневої системи від промерзання і пересихання. Оскільки в природних умовах еріки ростуть на бідних ґрунтах, підживлення їм потрібне мінімальне — досить одного разу, ранньою весною, дуже розведеним розчином нітроамофоски (1 г добрива на 3 л води). Важливою також є підготовка рослин до зими — перед початком морозів необхідно добре зволожити землю, а на відкритих місцях — укрити рослини лапником чи агроволокном.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець гібіскуса сирійського Ardens (ОКН-2748(2-4л))
У наявності
Саджанець Дерен Аlba Elegantissima (ОКН-166)
У наявності
Саджанець Верес Кора (ОКН-3100(0,5-1,5л))