Напрочуд красиве струнке дерево клен в Україні ще називають явором. Його листочки пурхають восени, як яскраві метелики, а з його деревини, вкритої химерними візерунками, в давнину робили прядки, гребені, меблі і навіть музичні інструменти. Ця рослина не тільки неймовірно красива, але й має лікувальні властивості, про що розкажуть експерти «СонцеСаду».
У різних країнах клену приписували різні чесноти, але скрізь шанують це дерево і очікують від нього щастя, молодості, здоров’я. Та й сам клен нагадує юнака, що не стоїть на місці, а «танцює». І дійсно, це гнучке дерево з тонким стовбуром на вітрі хилиться, ніби у у весняному танці. Клен вважається деревом молодої пори року — весни.
Кленовий сік — улюблений напій багатьох людей, приємний на смак і цілющий, крім того, збирати його можна раніше ніж березовий сік. А в Північній Америці з цього соку навесні варять дуже смачний і популярний кленовий сироп і запашний кленовий цукор (його рецепт зберігся ще з часів індіанських племен).
⌂ Фото: Кленовий сироп — джерело вітамінів
✔ Народна медицина широко використовує сік клену як протизапальний, сечогінний і жовчогінний, загальнозміцнюючий і вітамінний засіб.
✔ В давнину знали багато рецептів приготування квасу із соку клена.
✔ А з його листя знахарі готували засіб для підвищення «чоловічої сили». 1 ст. ложку листя настоювали в 1 склянці окропу і радили пити холодним по склянки 3-4 рази на день (найбільше допомагає листя яскравого забарвлення, а не жовтувате чи плямисте).
✔ Позбутися болю у спині нашим предкам допомагала така настоянка: 2 ст. л. листя на 100 мл горілки. Настояти 7 днів, пити по 20— 30 крапель 3 рази на день до прийому їжі.
✔ Корисно знати!
Останні дослідження вчених довели що кленовий сік корисний при
цукровому діабеті і людям з онкохворобами.
Кленово-медовий напій
1 л кленового соку, 1 ст ложка меду, додати сухофрукти, настояти впродовж 2 тижнів і використовувати як напій.
Кленове шампанське
1 л соку нагрівають до + 35°С, додають 15 г дріжджів, трішки родзинок.
Настоюють 2 тижні.
⌂ Фото: Напої з клена: смачно та корисно
Через незвичну форму свого листя, що нагадує серце (а восени його колір також багряний, як серце), клен вважається деревом-покровителем кохання і закоханих. Японці вважають червоний колір символом кохання. У Японії кленові гаї здавна шанувалися як місця, де мешкає божество.
Ці дерева садили біля буддійських монастирів і храмів. Барви кленового листя серед осінніх гір вважалися в Японії однією з найвищих духовних радостей, дарованих людині богами.
Одним з найпопулярніших свят японського традиційного календаря є момідзі-гарм — милування полум’яніючим листям осінніх кленів. В цей день після завершення всіх польових робіт селяни танцювали, співали пісні, плели вінки з листя клена. Донині у Японії є місця, що славляться своїми кленовими гаями, туди з’їжджаються тисячі людей, щоб милуватися неповторними кольорами кленового листя.
⌂ Фото: Японський клен — прикраса саду
Щоб Ваша душа й серце наповнились неперевершеною насолодою споглядання чарівного кленового листя, не обов’язково їхати в Японію. Посадіть його у себе біля будинку!
Спеціально для СонцеСад матеріал підготувала Віра Бегічева
Рекомендовані товари!