Зимостійкі гортензії

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
28.08.2021

Фото: Гортензія волотиста Limelight

Гортензія— це прадавня рослина, яка користується шаленою популярністю і в наші дні. У цього надзвичайно красивого листопадного куща квіти — крупні зонтики на кінчиках пагонів. Шапки суцвіть бувають найрізноманітніших кольорів. На одному кущі гортензії розпускається до 6 квіткових шапок, що досягають 20-30 см в діаметрі кожна.

Ці квіти надають перевагу кислому грунту РН 4,5-5.0. Якщо грунт нейтральний або з пониженою кислотністю, то рослина буде повільніше розвиватися.

Гортензія налічує більше 35 видів, серед яких ми хотіли б звернути увагу на два рідкісні, які спеціально підібрали для вас.

Гортензія дуболиста (Hydrangea quercifolia) зі своїм оригінальним листям дуже відрізняється від інших гортензій. Темно-зелене опушене листя осінню набирає оранжевого і навіть червоного кольору! До того ж це святково забарвлене листя не опадає аж до 12-градусних морозів. Отже, якщо пощастить, то і на Новий рік можна буде милуватись його чарівними кольорами.

Гортензія Hydrangea quercifolia

✔ Вимоги: любить сонячні і напівсонячні затишні місця зі свіжими кислими чи нейтральними грунтами. Молоді рослини добре було би захистити від морозів. Шар мульчі сприятиме кращому розвитку кореневої системи.

Гортензія зубчаста (Hydrangea serrata) походить з гірських районів Японії та Кореї і має зубчасті краї листків (звідси її назва).

⌂ Гортензія serrata Grayswood

Кислотність грунту змінює колір її квіток: від голубуватого на сильно кислих грунтах до бузкового — на слабо кислих чи лужних. Цю гортензію ще називають небесним чаєм, бо з її листя роблять прекрасні цілющі чаї, які в Японії називаються амача (ама — небо, ча — чай), а в Кореї — сугукча. Листя містить натуральний підсолоджувач (замінник цукру) — філодульцин, тому цей вид гортензії корисно мати в садку тим, у кого підвищений вміст цукру в крові. Ви не тільки милуватиметеся чарівними квітами, але відчуєте блаженство небесного чаю, що зробить Ваше життя солодким без цукру.

 

Купити садженці найкращих сортів гортензії

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Королева літнього цвітіння — гортензія
Вона перетворює кожен напівтінястий куточок саду на чарівну казку. Біологічна опис гортензії та особливості обрізки цього декоративного куща
Гортензія. Королева тінистого раю
Посадка, розмноження та догляд за гортензією
Хвороби гортензії
Способи боротьби з хворобами гортензії.
Гортензія. Види і характеристики
Догляд за різними видами і сортами гортензій може відрізнятися

Рекомендовані товари!