Гортензія — справжня королева літнього саду, що перетворює кожен його напівтінястий куточок на чарівну казку. Понад 200 років тому цю рослину було завезено з Японії до Європи, і зараз вона переживає справжній ренесанс.
Ботанічна назва роду «гідрангея» пішла з грецької мови та перекладається як «любителька води». Рід гортензія (Hydrangea) з родини гортензієвих (Hydrangeaсеае) налічує понад 80 видів красиво квітучих вічнозелених і листопадних кущів, поширених у Східній Азії, Північній і Південній Америці.
У культурі в Україні використовують тільки листопадні види й сорти з великим листям та великими кулястими, пласкими щитковидними, густими волотистими суцвіттями білих, рожевих, блакитних, синіх квіток, забарвлення яких з віком змінюється. Квітки зазвичай двох типів: дрібні, плодоносні, розміщені в середині суцвіття, та великі, неплідні, стерильні, складені з сильно збільшених пелюсткоподібних чашолистків, що нагадують справжні пелюстки та слугують додатковим засобом принадження комах.
Забарвлення квіток гортензій визначається наявністю в ґрунті солей алюмінію, які слід домішувати до води для поливу раз на два тижні. При цьому на кислих ґрунтах (за pH менше 5,5) квітки стають блакитними, а на нейтральних, слаболужних — рожевими. Суцвіття добре зберігаються у зрізі.
Гортензії ростуть швидко на сонячних і напівтінястих місцях. Вони надають перевагу родючим, зволоженим і нелужним ґрунтам. Попри те, що всі гортензії — літньоквітучі кущі, обрізка в них залежно від виду (сорту) має власні нюанси.
✔ Квіткові бруньки у гортензії великолистої та гортензії пильчастої закладаються на торішніх пагонах. Тому обрізати в цих гортензій можна лише всохлі суцвіття. Навесні видаляють ушкоджені морозом пагони до першої пари здорових бруньок.
✔ Так само вчиняють і з гортензії дуболистою та Саржента.
✔ Гортензію деревоподібну обрізають до початку вегетації, залишаючи на кожному пагоні по 1–2 пари бруньок.
✔ Гортензія волотиста утворює квіткові бруньки на пагонах поточного року, тому для стимулювання цвітіння кущі необхідно обрізати, вкорочуючи гілки майже на 2/3, заразом видаляючи слабкі. Якщо кущі не стригти, вони швидко розростаються.
✔ У гортензії черешкової після цвітіння або напровесні обрізають пагони на бажану довжину, включно з омолоджувальною обрізкою, за потреби.
Серед шкідників і хвороб гортензій рідко трапляються: попелиці, павутинні кліщі, виноградний довгоносик, щитівки, сіра цвіль, попелюха.
Відомі антисептичні властивост листків гортензій деревоподібної та великолистої. Заготовлені під час цвітіння, вони містять речовини, які володіють антисептичною бактерицидною та сечогінною дією.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Гортензія волотиста (метельчаста) Vanille Fraise (ОКН-60)
У наявності
Саджанець Гортензія волотиста Bobo (ОКН-2184)
У наявності
Саджанець Гортензія волотиста (метельчаста) Mohito (ОКН-2537)
У наявності
Саджанець Гортензія волотиста (метельчаста) Skyfall (ОКН-2538)
У наявності
Саджанець Гортензія волотиста (метельчаста) Magical Sweet Summer (ОКН-2186)