Гортензія. Види і характеристики

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
28.10.2020

ГОРТЕНЗІЯ – фіолетове сонце

⌂ Анастасія ГОЛУБЕНКО,

к.б.н., ст. науковий співробітник
ННЦ «Інститут біології та медицини»
Київського нац. Університету ім. Т. Г. Шевченка

Гортензія – рід рослин, до якого належать близько 30 видів багаторічних чагарників (до 3 м заввишки), ліан, невеликих дерев. В Україні культивують понад десять видів гортензій.

Великолиста гортензія

Гортензія великолиста має велике розмаїття сортів, які відрізняються розмірами і компактністю куща, кольором і розміром суцвіть напівкулястої форми. Вирощують і як садову, і як контейнерну рослину, а іноді – і як кімнатну. Квіткові бруньки цього виду закладаються на торішніх пагонах, які протягом літа зберігають трав’янисту структуру і лише наприкінці осені починають дерев’яніти. Через це рослини великолистої гортензії досить чутливі до холоду і потребують ретельного зимового укриття. Саме у сортів цього виду забарвлення суцвіть може змінюватися залежно від кислотності ґрунту та вмісту в ньому мікроелементів (солей міді, заліза, алюмінію). Сьогодні створено велику кількість сортів гортензії великолистої, серед яких є й холодостійкі, й карликові, й рослини з махровими квітками – на будь-який смак.

Гортензія деревовидна

Гортензія деревовидна

Гортензія деревовидна – найпростіша у догляді й дуже поширена в Україні. Це високий (до 3 м) чагарник із переважно білими суцвіттями, які утворюються на верхівках однорічних пагонів. Найвідоміші садові форми гортензії деревовидної – Анабель і Грандіфлора з великими білими суцвіттями.

Гортензія волотиста

Гортензія волотиста

Гортензія волотиста– також популярна, це чагарник або невисоке деревце до 3–5 м заввишки, тривалість життя якого може сягати 40 років. Часто зустрічаються штамбові форми виду. Завдяки швидкому здерев’янінню пагонів гортензія волотиста – один із найбільш холодостійких видів. Великі суцвіття пірамідальної форми утворюються на пагонах поточного року. Цвітіння рясне, але пізнє (наприкінці літа – на початку осені). Протягом усього періоду квітування суцвіття змінюють забарвлення від зеленого до білого, рожевого, червонувато-коричневого і насамкінець до зеленкуватого.

Гортензія Дуболиста

Гортензія Дуболиста

Гортензія дуболиста – маловідомий вид, високий (до 2 м заввишки) чагарник, який приваблює не лише красивими суцвіттями, а й листям незвичайної форми. Суцвіття гортензії дуболистої завдовжки 10–30 см, мають волотеподібну форму, а їхнє забарвлення змінюється від білого (на початку цвітіння) до пурпурового – ближче до осені. Квітування рослин цього виду розпочинається наприкінці червня – у липні та триває аж до морозів. Проте це незимостійкий вид, який потребує ретельного зимового укриття.

⌂ Гортензія ґрунтопокривна Бретшнейдера

Гортензія ґрунтопокривна Бретшнейдера

  Гортензія ґрунтопокривна, або гортензія різноопушена, – чагарник, який у природі виростає заввишки два-три метри. Морозостійкий вид, який у культурі можна використовувати для створення штамбової форми. Листя сягає до 20 см завдовжки, має темно-зелений колір, гладкий верхній і опушений нижній бік. Суцвіття рихлі, щиткоподібні, на початку цвітіння білі, але до кінця цвітіння рожевіють. Гортензія ґрунтопокривна зацвітає наприкінці червня – на початку липня. Найвідоміший сорт – гортензія ґрунтопокривна Бретшнейдера, яка рясно вкривається великими молочно-білими суцвіттями.
  Окрім того, існує ще низка менш відомих видів гортензій, наприклад, гортензія шорсткувата, Сарджента, промениста, пильчаста, попеляста, черенкова.

Купити найкращі сорти гортензій можна тут

Читайте ще:
Правила вирощування цілющого барбарису
Неперевершена троянда Шарона
Як виростити лапчатку (перстач) в своєму саду

LinkedIn
WhatsApp
Telegram