У кожного в саду є затінені ділянки, куди проникає мало світла. Зазвичай їх вважають проблемними для вирощування рослин. Однак рододендрони — виняток, нагадує «СонцеСад».
Вони гарно ростуть навіть в затінку і вражають своїми великими суцвіттями, які рясно розпускаються весною, милуючи око всіма кольорами і відтінками.
Рододендрони — це вічнозелені вологолюбні кущі родини Верескових з поверхневою кореневою системою, які люблять пухкий кислий ґрунт. Їх кольорова гама дуже різноманітна, починаючи від білого, жовтого, оранжевого, рожевого і закінчуючи всіма відтінками червоного і фіолетового, задовольнить бажання будь-якого садовода.
⌂ Фото: Рододендрон Катевбинський
Різновидом рододендронів є азалії — також вічнозелені надзвичайно морозостійкі кущі з дещо дрібнішими листочками. Є форми з махровими квітками.
⌂ Фото: Азалія
До гарно квітучих рослин кислого ґрунту належать і кальмії. Це вузьколисті зимостійкі кущі з бутонами подібними на мініатюрні китайські ліхтарики. Квітучі кущі будуть прикрасою вашого саду з середини червня до серпня.
⌂ Фото: Кальмія
Порада від
✔ Азалії та рододендрони часто плутають, але розрізнити їх просто — в першу чергу, за формою листочків. Листя азалій в середині осені змінює колір, а згодом опадає. Всі, крім японських азалій. Рододендрони - вічнозелені рослини.
✔ У рододендронів листочки товсті, довгі та блискучі. Листя азалії м’яке і набагато менше за розміром. Воно вкрите жорсткими волосинками, іноді з обох боків. Однорічні пагони азалії також волохаті.
✔ Ще одна відмінність — квіти. У рододендрона квіти мають десять тичинок, а в азалії — тільки п’ять. Крім цього квіти азалії з’являються раніше, ніж у рододендронів, ще до появи листя.
Оскільки рододендрони, азалії та кальмії мають поверхневу кореневу систему, їм необхідний хороший полив. Від застою води їх врятує дренаж із керамзиту з торфу (PH 4–4,5), хвойної землі і піску у співвідношенні 2:1:1.
Ми пропонуємо дані рослини у контейнерах, тому висаджувати їх у відкритий ґрунт можна протягом всього періоду вегетації. Посадкова яма має бути глибиною до 35 см, а шириною до 50 см, відстань між рослинами 1–1,5 м. На дно викладається дренаж, а потім приготовлений субстрат. Коренева шийка має залишатися на рівні ґрунту. Після посадки обов’язково добре полити.
⌂ Фото: Рослини у контейнерах висаджувати у відкритий ґрунт можна протягом всього періоду вегетації
Розповідає Микола Шумик, заступник директора з наукової роботи Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка, кандидат біологічних наук
Ці рослини добре реагують на підживлення, яке починають з травня і здійснюють в три етапи.
Перший — на початку травня: на 10 л води 1 ст.л. сечовини і сульфату калію на 1 кущ 3 л розчину.
Другий — в кінці травня: на 10 л води 1 ст. л. сульфату калію та Кеміра-універсал на 1 кущ 3–5 л розчину.
Третій — в кінці липня: на 10 л води по 1 ст.л. сульфату калію та суперфосфату.
Розповідає Микола Шумик, заступник директора з наукової роботи Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка, кандидат біологічних наук
Важливо!
✔ Не забувайте поливати у суху погоду, а на зиму обов'язково мульчувати, тобто вкривати кореневу систему торфом, хвоєю або сухим листям.
✔ Вирощуйте рододендрони, азалії і кальмії та насолоджуйтеся їхньою красою.