Рододендрони, азалії і кальмії: правила посадки, догляду та підживлення

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
01.02.2022

У кожного в саду є затінені ділянки, куди проникає мало світла. Зазвичай їх вважають проблемними для вирощування рослин. Однак рододендрони — виняток, нагадує «СонцеСад».

Вони гарно ростуть навіть в затінку і вражають своїми великими суцвіттями, які рясно розпускаються весною, милуючи око всіма кольорами і відтінками.

Квітучі рослини кислого ґрунту

Рододендрони — це вічнозелені вологолюбні кущі родини Верескових з поверхневою кореневою системою, які люблять пухкий кислий ґрунт. Їх кольорова гама дуже різноманітна, починаючи від білого, жовтого, оранжевого, рожевого і закінчу­ючи всіма відтінками червоного і фіолетового, задовольнить бажання будь-якого садовода.

Рододендрон Катевбинський

⌂ Фото: Рододендрон Катевбинський

Різновидом рододендронів є азалії — також вічнозелені надзвичайно морозостійкі кущі з дещо дрібнішими листочками. Є форми з махровими квітками.

Азалія

⌂ Фото: Азалія

До гарно квітучих рослин кислого ґрунту належать і кальмії. Це вузьколисті зимостійкі кущі з бутонами подібними на мініатюрні китайські ліхтарики. Квітучі кущі будуть прикрасою вашого саду з середини червня до серпня.

Кальмія

⌂ Фото: Кальмія

Порада від 

Азалії та рододендрони часто плутають, але розрізнити їх просто — в першу чергу, за формою листочків. Листя азалій в середині осені змінює колір, а згодом опадає. Всі, крім японських азалій. Рододендрони - вічнозелені рослини.

У рододендронів листочки товсті, довгі та блискучі. Листя азалії м’яке і набагато менше за розміром. Воно вкрите жорсткими волосинками, іноді з обох боків. Однорічні пагони азалії також волохаті.

Ще одна відмінність — квіти. У рододендрона квіти мають десять тичинок, а в азалії — тільки п’ять. Крім цього квіти азалії з’являються раніше, ніж у рододендронів, ще до появи листя.

Рододендрони, азалії та кальмії: правила поливу

Оскільки рододендрони, азалії та кальмії мають поверхневу кореневу систему, їм необхідний хороший полив. Від застою води їх врятує дренаж із керамзиту з торфу (PH 4–4,5), хвойної землі і піску у співвідношенні 2:1:1.

 

Як садити рослини кислого ґрунту

Ми пропонуємо дані рослини у контейнерах, тому висаджувати їх у відкритий ґрунт можна протягом всього періоду вегетації. Посадкова яма має бути глибиною до 35 см, а шириною до 50 см, відстань між рослинами 1–1,5 м. На дно викладається дренаж, а потім приготов­лений субстрат. Коренева шийка має залишатися на рівні ґрунту. Після посадки обов’язково добре полити.

⌂ Фото: Рослини у контейнерах висаджувати у відкритий ґрунт можна протягом всього періоду вегетації

Відео: Як посадити АЗАЛІЮ, РОДОДЕНДРОН

Розповідає Микола Шумик, заступник директора з наукової роботи Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка, кандидат біологічних наук

 

Рододендрони, азалії та кальмії: коли і чим підживлювати рослини

Ці рослини добре реагують на підживлення, яке починають з травня і здійснюють в три етапи.

Перший —  на початку травня: на 10 л води 1 ст.л. сечовини і сульфату калію на 1 кущ 3 л розчину.

Другий —  в кінці травня: на 10 л води 1 ст. л. сульфату калію та Кеміра-універсал на 1 кущ 3–5 л розчину.

Третій — в кінці липня: на 10 л води по 1 ст.л. сульфату калію та суперфосфату.

Відео: Азалії. Рододендрони

 

Розповідає Микола Шумик, заступник директора з наукової роботи Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка, кандидат біологічних наук

Важливо!

Не забувайте поливати у суху погоду, а на зиму обов'язково мульчувати, тобто вкривати кореневу систему торфом, хвоєю або сухим листям.

Вирощуйте рододендрони, азалії і кальмії та насолоджуйтеся їхньою красою.

 

Купити декоративні кущі

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Азалія. Краса, яка захоплює
За кра­сою з азалією може змагатися тільки троянда. Тонкощі догляду за цією красунею
Рододендрон. Величний цар саду
Як кожний цар, рододендрон потребує особливої уваги. Отож, запам’ятайте головні вимоги догляду цього красеня
Азалії та магнолії — неперевершена краса вашого саду
Особливості вирощування та догляд за азаліями та магноліями

Рекомендовані товари!