⌂ Фото: Азалія японська Schneeperle
Азалія — це листопадний, дивовижний по декоративності і тривалості цвітіння кущ родини рододендронів. Вона зачаровує як масою білих, рожевих, червоних, темно-бузкових квіток, зібраних у великі (20-30 квіток) суцвіття, що нагадують букети, так і формою пелюсток, будовою квітки. За красою з азалією може змагатися тільки троянда.
Період її цвітіння — більше двох місяців. Вона морозостійка (до -30°С) і не вражається шкідниками.
Садити в напівтінистих місцях, в кислий (РНЗ,5-5), провітрюваний, пухкий і родючий грунт. На дні ями потрібно зробити хороший дренаж, щоб не допустити застою води. При посадці додають 8- кислого торфу і розкладене дубове листя або соснову хвою.
Це — вологолюбна рослина, яка не витримує пересихання ґрунту, а оскільки верхні шари ґрунту на території України влітку та восени нерідко пересихають, ці рослини потребують поливання. Температура поливної води має бути не нижчою, ніж температура повітря.
Розповідає Микола Шумик, заступник директора з наукової роботи Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка, кандидат біологічних наук
Після посадки навколо рослини роблять лунку глибиною 3–4 см і рясно поливають. Щовесни й восени мульчують пристовбурні кола торфом, сосновою хвоєю, перегноєм. Весною перед мульчуванням додають спеціальні комплексні добрива для рододендронів та азалій.
Вирощувати азалію можна і в приміщенні. Кімнатна азалія невеличка — заввишки від 12 до 50 сантиметрів. Її розміри залежать від того, як сформувати рослину. Азалія культура повільнозростаюча, щороку приріст складе тільки десятки міліметрів.
Азалія, яка росте в кімнаті, потребує великої кількості яскравого світла, але не прямого сонячного проміння. Вона полюбляє підвищену вологість, тому рослину рекомендують щодня обприскування з пульверизатора. Систематично зволожують і ґрунт у горщику — пересихання недопустимі. Пересаджувати кімнатні азалії краще навесні раз на два чи три роки.
Нехай радують Ваше око ці неперевершені красуні!