Азалія. Краса, яка захоплює

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
26.11.2021

⌂ Фото: Азалія японська Schneeperle

Азалія — це листопадний, диво­вижний по декоративності і три­валості цвітіння кущ родини ро­додендронів. Вона зачаровує як масою білих, рожевих, червоних, темно-бузкових квіток, зібраних у великі (20-30 квіток) суцвіття, що нагадують букети, так і формою пелюсток, будовою квітки. За красою з азалією може змагатися тільки троянда. 

 

Де красуня покаже свою розкіш

Період її цвітіння — більше двох місяців. Вона морозостійка (до -30°С) і не вражається шкідниками.

Садити в напівтінистих місцях, в кислий (РНЗ,5-5), провітрюваний, пухкий і родючий грунт. На дні ями потрібно зробити хороший дренаж, щоб не допустити застою води. При посадці додають 8- кислого торфу і розкладене дубове листя або соснову хвою.

Це — вологолюбна рослина, яка не витримує пересихання ґрунту, а оскільки верхні шари ґрунту на території України влітку та восени нерідко пересихають, ці рослини потребують поливання. Температура поливної води має бути не нижчою, ніж температура повітря.

Відео: Як посадити АЗАЛІЮ, РОДОДЕНДРОН

 

Розповідає Микола Шумик, заступник директора з наукової роботи Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка, кандидат біологічних наук

 

Як влаштувати подіум

Після посадки навколо рослини роблять лунку глибиною 3–4 см і рясно поливають. Щовесни й восени мульчують пристовбурні кола торфом, сосновою хвоєю, перегноєм. Весною перед мульчуванням додають спеціальні комплексні добрива для рододендронів та азалій. 

 

Домашня красуня не поступається красою

Вирощувати азалію можна і в приміщенні. Кімнатна азалія невеличка — заввишки від 12 до 50 сантиметрів. Її розміри залежать від того, як сформувати рослину. Азалія культура повільнозростаюча, щороку приріст складе тільки десятки міліметрів. 

Азалія, яка росте в кімнаті, потребує великої кількості яскравого світла, але не прямого сонячного проміння. Вона полюбляє підвищену вологість, тому рослину рекомендують щодня обприскування з пульверизатора. Систематично зволожують і ґрунт у горщику — пересихання недопустимі. Пересаджувати кімнатні азалії краще навесні раз на два чи три роки.

Нехай радують Ваше око ці неперевершені красуні!

 

Купити саджанці азаліі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Рододендрон. Величний цар саду
Як кожний цар, рододендрон потребує особливої уваги. Отож, запам’ятайте головні вимоги догляду цього красеня
Піраканта. Вічнозелена квітуча красуня біля будинку
Вічнозелений кущ родини Розових підходить для створення живоплоту. Відмінний вигляд має як солітер, у групових насадженнях, для оформлення парканів. Поради експерта по вирощуванню і догляду
Сантоліна — пухнаста окраса клумби
Вирощування та догляд за невибагливою сантоліною
Азалії та магнолії — неперевершена краса вашого саду
Особливості вирощування та догляд за азаліями та магноліями

Рекомендовані товари!