Тюльпани серед зими

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
07.10.2021

На вулиці засніжило, а на підвіконні цвітуть тюльпани! Ну хіба це не диво? Як у казці «Дванадцять місяців»! Спробуймо й ми долучитися до чаклунства, адже зимова вигонка декоративних цибулинних культур можлива в домашніх умовах.

Технологія вигонки цибулинних несклад­на й доступна майже кожному любителеві.

Насамперед запам'ятайте найважли­віше: квітів не дочекаєтеся, якщо тільки встромите цибулину в горщик і поливати­мете її. Якщо не буде охолодження — не буде і цвітіння! «Біологічний годинник» квітів умикається лише в тому випадку, коли тем­пература знизиться до плюс 9°С. Цибулини зовні перебувають у стані спокою, але усередині триває активний синтез речовин. Накопичивши сили для зростання, рослини готові до цвітіння.

Кожна культура має свій мінімальний термін охолодження, власний «графік». Але рослини дотримуються цього графіка тільки за умов оптимальної температури. Якщо вона буде вища хоча б на один градус, то термін охолодження значно подовжиться, а зниження до плюс 5°С скоротить термін охолодження на два тижні. Крім того, за вказаний період цибулини мають укоре­нитися: при +9 °С цей процес триватиме упродовж трьох–чотирьох тижнів. Протягом цього періоду рослини повинні перебувати в темряві.

На дно горщика товстим шаром укла­даємо дренаж, а потім висипаємо ґрунт. Перед садінням цибулини тюльпанів мо­жна потримати протягом півгодини в темно-рожевому розчині марганцівки або розчині гетероауксину (півпігулки на 2 л води).

⌂ Посаджені в ящики, горщики або деко­ративні миски, тюльпани виглядають ефектно на підвіконні взимку

Посаджені в ящики, горщики або деко­ративні миски цибулини можна класти на полиці заскленого балкона, веранди, лоджії, підвалу або опалюваної теплиці. Підійде будь-яке приміщення з низькими плюсо­вими температурами. До того ж необо­в'язково відразу висаджувати саджанці в горщики: спочатку можна зберігати їх сухими у холодильнику. Поливати впродовж перших трьох тижнів не треба: до­ки цибулини не мають коре­нів, вони не вбирають вологу і навіть можуть загнити через її над­лишок. Зволожуйте субстрат лише після появи корінців: це свідчить, що цибулини вкоренилися і готові до поливання раз на тиждень.

Про закінчення періоду охолодження цибулинні самі просигналізують. Зародок квітки, яка восени є в центрі цибулини, проросте на її вершині. Ці проростки поч­нуть нестримно витягуватися, навіть у хо­лоді і темряві. Ось тоді вже й час вистав­ляти горщики на світле місце або під штуч­не освітлення. У приміщенні, куди переміс­тите рослини, температура протягом тижня не має бути вищою ніж плюс 15 °С. Це допоможе квітам легше пережити стрес. Пізніше температуру треба поступово під­вищувати до плюс 23°С і (увага!) щоденно поливати їх. І зовсім скоро матимете свіжі весняні квіточки вдома, які створять атмо­сферу справжнього дива у вашій оселі.

Культура

Термін охолодження
при +9°С

Термін зацвітання після виставлення на світло при +15°С

Тюльпан

13-20 тижнів 

3-4 тижні 

Нарцис 16-18 тижнів 3-4 тижні
Гіацинт 12-16 тижнів 1-2 тижні
Пушкинія 12-14 тижнів 7-10 днів
Пролісок 10-12 тижнів 7-10 днів

 

Купити цибулини тюльпанів

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Пахучі тюльпани на всякий смак та колір
Якими особливостями розвитку вирізняються тюльпани, порівняно з іншими квітами
Як виростити тюльпани
Як правильно вирощувати тюльпани, щоб вони зачаровували своєю красою
Різновиди тюльпанів
Відомо понад 150 видів тюльпанів. Пропонуємо класифікацію тюльпанів
Цибулини тюльпанів. Унікальні сорти з Голландії
Поради від голландського селекціонера Ніко де Віта щодо вирощування тюльпанів

Рекомендовані товари!