Жоржиновий рай, мов симфонія звуків,
Кольоровий розмай, що у душу вже стука.
Барвінкова стежина щиро тчеться до тебе,
Й усмішки жоржин аж злітають до неба!
⌂ Фото: Ольга Бутко, с. Красноріченське, Луганська обл.
Все своє життя любила і люблю квіти. Це мабуть дар Божий!
Некрасивих квітів не буває. Всі вони чарівні, неповторні і в моєму серці є місце всім.
Чим більше зусиль, любові і душевного тепла вкладаєш в них, тим багатшою красою милуєшся.
У мене, як і в кожного, є те, що займає визначне місце; те, без чого, здається і життя не життя — це жоржини. Вони добре відомі багатьом квіткарям з усього світу. Ще зовсім недавно вони були рідкісними в Україні, а сьогодні навіть не можна уявити без них квітник. Хочу зауважити, що ці квіти не для лінивих.
В моїй колекції жоржини вітчизняної і зарубіжної селекції квітують своїм розмаїттям форм і кольорів, чарують своєю вишуканістю.
Мене захоплює й історія цієї квітки, її технологія вирощування, наукові дослідження — це справжній жоржиновий рай, після якого поліпшується настрій, зникає втома, покращується здоров’я та повертається життєва наснага... Мій жоржиновий рай квітне від початку червня і не до заморозків, а навіть цілу зиму(у горщиках). А досягти цього без турботи, великої праці та любові неможливо.
Взимку жоржини потребують пильного спостереження в період «сну», неодноразового перегляду бульб, підтримування певної вологи та температури.
Залежно від сорту, жоржини і прокидаються по різному (одні раніше, інші — пізніше).
⌂ Фото: Жоржина декоративна Mingus Alex
Вже з кінця лютого створюю для своїх жоржин сприятливі умови: освітлення, волога і температура +15 оС, і тоді вони дружно прокидаються.
Для збереження сорту, збільшення садивного матеріалу і кращого квітування працюю з живцями. Бульби, вирощені з живців, краще зберігаються, менше піддаються хворобам. Живцювання жоржин дуже клопітка, цікава і необхідна справа. На перших порах живці потребують більшої уваги, постійної турботи, як немовля. Вже в другій половині травня висаджую їх на постійне місце. Якщо потрібно, для кожної окремо роблю міні-теплицю, яка зігріває і захищає від холоду та вітру.
Розмножуються жоржини:
Найпоширеніший і найбільш надійний спосіб розмноження жоржин — розмноження поділом куща. Рано навесні кущі жоржин вкладаю в ящики і засипаю торфом або тирсою, постійно зволожую. Через 3-4 тижні бульби проростають. Після цього розрізаю бульби гострим ножем так, щоб на кожній частині залишилася частина кореневої шийки з 1-3 бруньками. Для дорощування жоржин користуюся невеликими поліетиленовими пакетами.
Цей спосіб має ряд переваг:
У своїй практиці використовую різні способи розмноження, що дає можливість збільшити кількість посадкового матеріалу. Все, що ефективно для одного сорту, може зовсім не підходити для іншого.
Вирощувати жоржини дуже легко, просто слід добре ознайомитись зі всіма їхніми «за» і «проти» і все буде гаразд.
Це невибаглива культура, яка росте на добре дренованих, глибоко оброблених, збагачених органічними добривами землях. Слід звернути увагу і на склад ґрунту біля Вашої садиби, бо це має неабияке значення, і, звичайно, удобрити його усім необхідним.
Коренева система жоржин розвивається в глибину та ширину не менше, як на 50-60 см. Тому практика показує, що переорана земля для них підходить краще. В протилежному разі завжди копаю траншеї на глибину двох штиків лопати і шириною 60 см.
Майбутня рослина повинна вільно розміщатися в землі з відповідною відстанню одна від одної (від 0,6 до 1м) в залежності від сорту.
До кожної лунки кладу невелику кількість перегною і, відповідно до норми, неорганічні добрива.
Висаджую жоржини в квітні в залежності від природних умов (у кожного вони свої).
Правильно підготовлений здоровий матеріал після висаджування зразу починає рости і за короткий проміжок часу вже нарощує чималу вегетативну масу, а це значить — буде успішно квітувати. Практика показала: рослини, які не встигли до садіння добре розвинутися, будуть відставати в рості і не заквітують. В таких випадках слід використати стимулюючі препарати.
Велику роль відіграє і підживлення. У своїй практиці стараюсь поєднувати органічне і неорганічне добриво, які є запорукою гарного квітування і отримання здорового, якісного садивного матеріалу.
Протягом усього вегетаційного періоду веду боротьбу зі шкідниками та хворобами: нематоди, павутинний кліщ, попелиця, трипси та ін.
Постійне рясне поливання (за потребою) припиняю в другій половині серпня, щоб бульби підготувались до зимівлі.
З приходом перших мінусових температур вся наземна частина гине, її слід якомога швидше зрізати і приступати до викопування, щоб не пішли в ріст бруньки. Таку роботу бажано виконувати за сухої погоди, щоб бульби добре очищалися від землі та швидше просихали.
З досвіду можу сказати, що найкраще зберігати бульби жоржин в окремих приміщеннях з відповідною температурою і вологістю. Взагалі існує дуже багато способів зимового зберігання і у кожного він свій, випробуваний роками, найнадійніший.
Хай рясно квітують Ваші жоржини!
В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповіла Ольга Бутко, с. Красноріченське, Луганська обл.
Рекомендовані товари!
У наявності
Жоржина Рання Пташка махрова суміш за 0,3 г (ЕНК-380)
У наявності
Жоржина суміш Кривава Мері за 0,3 г (ЕНК-536)
У наявності
Жоржина Дабл Екстрім (суміш) за 0,25 г (ЕНК-374)
У наявності
Едельвейс Альпійський за 0,05 г (ЕНК-24)
У наявності
Жоржина Веселі хлоп'ята за 0,2 г (ЕНК-373)
У наявності
Жоржина Кактусова суміш за 0,2 г (ЕНК-594)
У наявності
Жоржина Мефістофель за 0,2 г (ЕНК-595)
У наявності
Жоржина міньйон Біла за 0,15 г (ЕНК-596)
У наявності
Жоржина міньйон Рожева за 0,15 г (ЕНК-599)
У наявності
Іберіс за 0,5 г (ЕНК-591)