Еремурус — пухнастий хвіст

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.08.2021

⌂ Фото: Еремурус Stenophyllus

Назва цієї незвичної рослини походить від двох грецьких слів, що перекладаються як хвіст і пустеля. Вона і справді має високі, пухнасті квітконоси (на квітковому гроні завдовжки до 1 м по спіралі розміщені дзвонові квітки — яскраво-жовті, помаранчеві, пастельно-рожеві або білі). Цвітіння починається з нижнього боку грона, кожна квітка розкрита не більше доби. Залежно від виду і сорту рослини, цвітіння еремурусу може тривати від 10 до 40 днів. Цікаво, що коріне також дуже незвичний — схожий на морську зірку. Еремурус представлений понад 40 видами, сортами і гібридами. Він чудово підходить для бордюру та для садіння в центрі клумби.

⌂ Корінь еремурусу також дуже незвичний — схожий на морську зірку

 

ТЕНДІТНИЙ ПРИНЦ

Еремурус висаджують у ґрунт у вересні на відкритих, сонячних, добре дренованих ділянках, оскільки застій вологи згубно впливає на рослину, яка у природі росте на кам'янистій місцевості.

Якщо ж на Вашій ділянці високо залягають ґрунтові води, добре дренуйте клумбу щебенем чи гравієм (висота ґрунтового шару над дренажним має бути приблизно 40 см).

Ідеальний склад самого ґрунту — три частини дернової землі та частина перегною або компосту, до яких додають трохи грубозернистого піску або дрібної гальки.

Висаджуйте еремурус так, щоб тендітні корінці вільно розправлялися, а кореневища залягали в ґрунті на глибину 5–7 см. Відстань між рослинами — 40–50 см (для дрібних видів — 25–30 см), між рядами — 70 см.

Еремурус любить періодичні підживлення — напровесні краще внести комплексні добрива або ж компост чи перепрілий гній (5–7 кг/м2), якщо ґрунт бідний — додайте перед цвітінням ще й 20 г/м2 нітрату амонію. Однак не передайте куті меду — надмірна кількість азоту та перегною може негативно вплинути на зимостійкість рослини. Не забувайте регулярно розпушувати ґрунт, насамперед після дощу чи поливання, однак робіть це обережно — коренева система рослини дуже ніжна.

Еремурус CLEOPATRA в ландшафтному дизайні

 

МЕРЩІЙ ПІД ПАРАСОЛЬКУ!

Якщо в період від весни до середини літа рідко дощить, рясно поливайте рослини, однак за високої вологості ґрунту, особливо впродовж тривалого часу, можете доручити цю роботу природі. Після цвітіння еремурусу, яке розпо­чинається в червні, рослина не потребує додаткового поливання.

Улітку, коли листя рослини висохне, бажано викопати кореневища, підсушити їх і зберігати у добре провітрю­ваному приміщенні протягом трьох тижнів. Це дуже важливо у разі випадання осінніх дощів — вони не на користь рослині в період спокою. Або ж спорудіть над ділянкою укриття від дощу.

 

ВОРОГИ НАВКОЛО

Хто може нашкодити еремурусу? Попелиці, слимаки, і кроти і миші. З першими треба боротися за допомогою інсектицидів, другим запропонуйте пиво як приманку (розставте миски із цим напоєм на грядці). А ось із кротами й мишами доведеться боротися на всіх фронтах, а не лише на клумбі. У разі виникнення грибкових захворювань використайте фунгіциди.

 

РЕЦЕПТ НА ЗИМУ

Зазвичай еремуруси добре витримують зиму, але теплолюбні потребують укриття шаром компосту або торфу (10 см), а якщо очікується холодна зима, то можна вико­ристати і ялинове гілля чи спеціальний укривний матеріал. Не зберігайте викопані влітку кореневища до весни, оскільки вони почнуть рости з настанням першого тепла, не дочекавшись пересаджування в ґрунт.

 

Купити кореневища еремуруса

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Іриси: райдужний феєрверк цвітіння
Посадка та догляд за ірисами
Для релаксу — у квітник-оранжерею
Диво-сад із майже 2000 сортів квітів
Гігантські жоржини
Ті, хто вважає жоржини буденними квітами, здивуються при вигляді сортів групи гігантських. На відносно невеликому кущику сидять величезні (близько 30 см у діаметрі) квіти.

Рекомендовані товари!