Еремурус — пухнастий хвіст

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
15.08.2021

⌂ Фото: Еремурус Stenophyllus

Бажаєте незвичайну рослину у себе в палісаднику? Ідея для простору фантазії — еремурус

Особливості Еремурусу

Назва цієї незвичної рослини походить від двох грецьких слів, що перекладаються як хвіст і пустеля. Вона і справді має високі, пухнасті квітконоси (на квітковому гроні завдовжки до 1 м по спіралі розміщені дзвонові квітки — яскраво-жовті, помаранчеві, пастельно-рожеві або білі). Цвітіння починається з нижнього боку грона, кожна квітка розкрита не більше доби. Залежно від виду і сорту рослини, цвітіння еремурусу може тривати від 10 до 40 днів. Цікаво, що коріне також дуже незвичний — схожий на морську зірку. Еремурус представлений понад 40 видами, сортами і гібридами. Він чудово підходить для бордюру та для садіння в центрі клумби.

Корінь еремурусу схожий на морську зірку

⌂ Фото: Корінь еремурусу схожий на морську зірку

 

Посадка Еремурусу

Еремурус висаджують у ґрунт у вересні на відкритих, сонячних, добре дренованих ділянках, оскільки застій вологи згубно впливає на рослину, яка у природі росте на кам'янистій місцевості.

Якщо ж на Вашій ділянці високо залягають ґрунтові води, добре дренуйте клумбу щебенем чи гравієм (висота ґрунтового шару над дренажним має бути приблизно 40 см).

Ідеальний склад самого ґрунту — три частини дернової землі та частина перегною або компосту, до яких додають трохи грубозернистого піску або дрібної гальки.

Висаджуйте еремурус так, щоб тендітні корінці вільно розправлялися, а кореневища залягали в ґрунті на глибину 5–7 см. Відстань між рослинами — 40–50 см (для дрібних видів — 25–30 см), між рядами — 70 см.

 

Догляд за еремурусом

Еремурус любить періодичні підживлення — напровесні краще внести комплексні добрива або ж компост чи перепрілий гній (5–7 кг/м2), якщо ґрунт бідний — додайте перед цвітінням ще й 20 г/м2 нітрату амонію. Однак не передайте куті меду — надмірна кількість азоту та перегною може негативно вплинути на зимостійкість рослини. Не забувайте регулярно розпушувати ґрунт, насамперед після дощу чи поливання, однак робіть це обережно — коренева система рослини дуже ніжна.

⌂ Фото: Еремурус CLEOPATRA в ландшафтному дизайні

 

Хвороби та шкідники еремурусу

Хто може нашкодити еремурусу? Попелиці, слимаки, і кроти і миші. З першими треба боротися за допомогою інсектицидів, другим запропонуйте пиво як приманку (розставте миски із цим напоєм на грядці). А ось із кротами й мишами доведеться боротися на всіх фронтах, а не лише на клумбі. У разі виникнення грибкових захворювань використайте фунгіциди.

 

Еремурус взимку

Якщо в період від весни до середини літа рідко дощить, рясно поливайте рослини, однак за високої вологості ґрунту, особливо впродовж тривалого часу, можете доручити цю роботу природі. Після цвітіння еремурусу, яке розпо­чинається в червні, рослина не потребує додаткового поливання.

Улітку, коли листя рослини висохне, бажано викопати кореневища, підсушити їх і зберігати у добре провітрю­ваному приміщенні протягом трьох тижнів. Це дуже важливо у разі випадання осінніх дощів — вони не на користь рослині в період спокою. Або ж спорудіть над ділянкою укриття від дощу.

Зазвичай еремуруси добре витримують зиму, але теплолюбні потребують укриття шаром компосту або торфу (10 см), а якщо очікується холодна зима, то можна вико­ристати і ялинове гілля чи спеціальний укривний матеріал. Не зберігайте викопані влітку кореневища до весни, оскільки вони почнуть рости з настанням першого тепла, не дочекавшись пересаджування в ґрунт.

Купити кореневища еремуруса

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Вирощування лілійника
Лілійники мають доволі тривале цвітіння в найспекотніші літні місяці, що зробило їх одним з найкращих садових трав’янистих багаторічників, нагадує «СонцеСад»
Види і сорти рябчиків, правила посадки та догляду
Особливості вирощування рябчиків та правила догляду за ними «СонцеСаду» розповіли провідні експерти Ольга Тимченко та Наталія Тарасюк
Цибулькові квіти. Квітковий рай
Цибулинні квіти підходять для створення ранньовесняних, літніх і навіть осінніх композицій. Особливості їх вирощування та створення ландшафтних композицій
Як садити німфею
Широко відкриті квіти лежать на поверхні води, оточені красивим глянцевим листям. Висаджування та розмноження німфеї
Іриси: посадка та догляд
Як правильно посадити іриси, а потім доглядати їх, щоб вони яскраво цвіли — радить експерт «СонцеСаду» Улейська Людмила Іванівна
Королева ночі тубероза (журнал СонцеСад №1/2021)
Тубероза. Вирощування, розмноження та догляд
Лілії От-гібридів
Різноманіття вражає!
Як зробити квітковий сад з півоній
Диво-сад із майже 2000 сортів квітів
Гігантські жоржини
Ті, хто вважає жоржини буденними квітами, здивуються при вигляді сортів групи гігантських. На відносно невеликому кущику сидять величезні (близько 30 см у діаметрі) квіти.

Рекомендовані товари!