Горщикові жоржини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
20.03.2020

Вирощування квітів в контейнерах — нині виправдана часом і досвідом справа. Контейнерні культури мають значно більше переваг: їх можна вирощувати в будь-яких куточках саду чи двору, використовувати для декоративного озеленення балкону чи альтанок. Крім того, такі рослини раніше розпочинають свій вегетаційний період і довше радують цвітінням, їх легше вберегти від ранніх заморозків, а більшість можна вирощувати навіть на підвіконні.

За останні два десятиліття  від їх створення, селекціонери вивели більше сотні сортів — усі висотою не більше 50 см — спеціально для вирощування в горщиках та вазонах.

Наприкінці минулого століття жоржини користувались достатньою популярністю, і вже в 1998 році відома голландська компанія запропонувала світу групу сортів карликових жоржин під назвою Галерейні (Gallery), висота яких 30-40 см, з великою (до 14 см в діаметрі), густо махровою квіткою. Ці сорти неважко впізнати за назвами на честь художників, які використовували палітру, схожу на забарвлення квітки: Леонардо да Вінчі, Пабло Пікассо, Сальвадор Далі, Белліні, Вермеєр та інші. Також кілька сортів отримали назви напрямків в мистецтві: Арт Деко, Арт Нуво.

Жоржина галерейна Bellini

Суцвіття карликових жоржин за формою такі самі, як у високих, і класифікуються за видами вони так само. Серед   декоративних, наприклад, — Мюнхен, Берлінер Клене, кулястих — Огайо, орхідейних — Арт Деко, анемоноподібних — Пурпінка та Сімен Доренбос, серед простих, немахрових – Світхарт, серед кактусових - Ред Пігмі, напівкактусових — Екстаз, Отумн Фері та багато інших.

У галузі селекції низькорослих кактусових  особливо плідно попрацювали французькі селекціонери, створивши такі вишукані сорти, як Амазонія, Фріпон, Жолі Кьор, Марвіль, Ретро, Романс, Сомбреро, Орландо.

Особливих секретів вирощування цих квітів, як може видатися на перший погляд, немає. Для посадки можна використовувати звичайний садовий грунт або придбати фасований у магазині. Не рекомендується підживлювати його гноєм чи перегноєм — надлишок азоту лише стимулюватиме ріст зеленої маси і заважатиме цвітінню й дозріванню бульб. Також варто потурбуватися про гарний дренаж горщиків, бо жоржина — рослина гірська, а не болотяна, тому не терпить надмірного зволоження. А в суху спекотну пору рекомендовано регулярне обприскування листя.

Жоржина галерейна Vincent

Для посадки згодяться і пластикові, і керамічні горщики, об’єм яких не менше 4-5 літрів. Саджати можна і насіння, і бульби. Сіють жоржини у квітні і за теплих сприятливих умов насіння сходить вже через 6-8 днів. У квітні можна висаджувати і бульби, а коли мине загроза ранкових заморозків, горщики можна виставити на вулицю на сонячне місце. Саджати потрібно в пухкий родючий ґрунт, щоб шийка коренебульби була на 4-6 см нижче його рівня. Землю поливають, добре замульчовують перегноєм чи торфом. Догляд за рослиною полягає у поливі і підживленні в період росту. Якщо вчасно обривати відцвілі квіти, то нові бутони будуть утворюватись безперервно, і рослина радуватиме буйним цвітом впродовж всього вегетаційного періоду.

Якщо висаджувати жоржини у квітні, то вони радуватимуть своїм цвітінням вже з середини червня  до осінніх заморозків. Якщо вчасно їх захистити від першого холоду та занести до приміщення, то цвітіння продовжиться аж до листопада.

Догляд за рослиною теж не завдасть багато клопоту. Пагони з відцвілими бутонами швидко відмирають і кущ набуває неохайного вигляду.  Щоб цьому запобігти, потрібно видаляти відцвілі квіти — це також запорука гарного і пишного квітування жоржини.

В листопаді-грудні стебло рослини зрізають до рівня ґрунту,  горщики ставлять в прохолодне темне місце при постійній плюсовій температурі і вже не поливають аж до появи нових пагонів . Тоді горщики знову ставлять на сонячне місце, при потребі бульби можна розмножити шляхом поділу і висадити вже окремо.

Жоржина галерейна Monet

Карликові жоржини, звичайно, можна вирощувати і на вулиці, використовуючи їх як бордюрні рослини. Для подальшого визрівання коренебульби перед заморозками пересаджують разом із ґрунтом, у якому вони росли, у підходящу ємність і ставлять у теплому сонячному місці, оскільки у цього виду, порівняно зі звичайними високими жоржинами, значно довший період дозрівання бульби та її відновлення.

При вирощуванні жоржин у горщиках обов’язково враховуйте:

При вирощування в горщику (в контейнері) бульби жоржин досить дрібні і тоненькі і зберігати їх можна в цьому ж горщику в сухому прохолодному місці, зрізавши зелену частину.

Купити жоржини можна тут.

Читати ще:

Гігантські жоржини

Класифікація жоржин

Жоржини. Календар робіт

Жоржина — улюблена красуня

LinkedIn
WhatsApp
Telegram