⌂ Фото: Ялиця Корейська
Ялиці— вічнозелені хвойні дерева з пірамідальною кроною, розкидано-кільчастими гілками і гладенькою сірою корою на молодих деревах.
✔ Хвоя частіше розташована на гілках дворядно, шишки не звисають із гілок, а прямостоячі, циліндричної форми; визрівають у рік цвітіння, після чого розсипаються, залишаючи на гілках цвяхоподібний стержень. Узимку хвоя ялиці не рудіє, як це трапляється з багатьма іншими хвойними, тому виглядає завжди молодою. Дуже тіньовитривала, довговічна, вітростійка та відносно стійка проти хвороб і шкідників рослина. Це навіть тіньовитриваліший за смереку вид, який інколи плутають із нею. Зате їх добре розрізняють усі, хто прикрашає новорічні ялинки. На відміну від смереки, хвоя на ялицях довго не опадає, а вартість таких ялинок вища за смереку. Найпоширеніша в Україні ялиця біла. Має рекордні розміри (до 55 м заввишки і 2 м діаметром), глибоку кореневу систему, менше, ніж смерека, ушкоджується хворобами та шкідниками.
Хвоя на пагонах розміщена здебільшого гребінчасто, тримається на дереві протягом 7–10 років. Це дерево — вологолюбне.
✔ Серед інших видів роду в наших парках зрідка можна побачити ялицю кавказьку, крона, хвоя, шишки і насіння якої дещо більші, ніж білої ялиці. Найпривабливішою можна вважати ялицю одноколірну, її довга (до 6 см) серпоподібна хвоя — приємно-заспокійливого сизуватого кольору з чарівним матовим відтінком.
До ґрунтів не дуже вибаглива, краще за інші ялиці витримує пересаджування, навіть у дорослому віці. Це одна з найвитриваліших до несприятливих факторів міського середовища порід цього роду. Також милує око і її супердекоративна фіолетова форма — з широкою конусоподібною кроною і синювато-білою хвоєю.
✔ Ялиця бальзамічна — дуже тіньовитривала, морозостійка, приваблива —на молодих деревах кора гладенька, попелясто-сіра, на старших — червонувато-коричнева, хвоя — 15–30 мм завдовжки, блискуча, темно-зелена, з лініями уздовж, не опадають протягом 4–7 років, під час розтирання мають приємний запах. Шишки овально-циліндричні, завдовжки 5–10 см, діаметром 2–2,5 см, спочатку темно-фіолетові, а коли достигають — буріють.
⌂ Ялиця бальзамічна Нана
Виберіть місце в затінку на ділянках із вологим, багатим, добре дренованим ґрунтом. Якщо ґрунт не дуже дренований — зробіть штучний дренаж, додавши в посадкову яму шар щебеню або битої цегли завтовшки 5–6 см. Потім заповніть її на 1/2 сумішшю з перегною, глини, торфу і піску (3:3:1:1), додавши тирси і 200–300 г нітрофоски. Після висадження полийте ялицю. Якщо вирішили виростити ялицеву алею, розташовуйте саджанці на відстані 4–5 м один від одного.
Пристовбурне коло молодих рослин бажано замульчувати тирсою або торфом (шар — 5–8 см). Підживлювати ялицю треба не раніше ніж за 2–3 роки, а поливати —залежно від виду. Наприклад, ялиця бальзамічна потребує поливання 2–3 рази за сезон (по 15–20 л на дерево), якщо він засушливий. Інші види штучного поливання не потребують, задовольняються природним зволоженням. Навесні, перед початком сокоруху, видаляють сухі та пошкоджені гілки, а також формують крону ялиці, якщо є потреба. За одну стрижку пагони вкорочують не більше ніж на третину довжини. Хоча природа наділила ялиці дуже охайною кроною, яка не потребує надмірного втручання. Милуйтеся цією красою!
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Туя Смарагд Вітбонт (ОКН-2272)
320грн.
У наявності
Саджанець Туя Голден Глоб (ОКН-2284)
280грн.
У наявності
Саджанець Ялиця Фразера (ОКН-2807(5-7,5л))
560грн.
У наявності
Саджанець Ялиця Бальзамічна нана (ОКН-215)
280грн.
У наявності
Саджанець Ялиця Корейська (ОКН-1960)
240грн.