Ялиця — суперкрасуня

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
23.09.2021

⌂ Фото: Ялиця Корейська

Ялиці— вічнозелені хвойні дерева з пірамідальною кроною, розкидано-кільчастими гілками і гладенькою сірою корою на молодих деревах.

Хвоя частіше розташована на гілках дворядно, шишки не звисають із гілок, а прямостоячі, циліндричної форми; визрівають у рік цвітіння, після чого розсипаються, залишаючи на гілках цвяхоподібний стержень. Узимку хвоя ялиці не рудіє, як це трапляється з багатьма іншими хвойними, тому виглядає завжди молодою. Дуже тіньовитривала, довговічна, вітростійка та відносно стійка проти хвороб і шкідників рослина. Це навіть тіньовитриваліший за смереку вид, який інколи плутають із нею. Зате їх добре розрізняють усі, хто прикрашає новорічні ялинки. На відміну від смереки, хвоя на ялицях довго не опадає, а вартість таких ялинок вища за смереку. Найпоширеніша в Україні ялиця біла. Має рекордні розміри (до 55 м заввишки і 2 м діаметром), глибоку кореневу систему, менше, ніж смерека, ушкоджується хворобами та шкідниками.

Хвоя на пагонах розміщена здебільшого гребінчасто, тримається на дереві протягом 7–10 років. Це дерево — вологолюбне.

Серед інших видів роду в наших парках зрідка можна побачити ялицю кавказьку, крона, хвоя, шишки і насіння якої дещо більші, ніж білої ялиці. Найпривабливішою можна вважати ялицю одноколірну, її довга (до 6 см) серпоподібна хвоя — приємно-заспокійливого сизуватого кольору з чарівним матовим відтінком.

До ґрунтів не дуже вибаглива, краще за інші ялиці витримує пересаджування, навіть у дорослому віці. Це одна з найвитриваліших до несприятливих факторів міського середовища порід цього роду. Також милує око і її супердекоративна фіолетова форма — з широкою конусоподібною кроною і синювато-білою хвоєю.

Ялиця бальзамічна — дуже тіньовитривала, морозостійка, приваблива —на молодих деревах кора гладенька, попелясто-сіра, на старших — червонувато-коричнева, хвоя — 15–30 мм завдовжки, блискуча, темно-зелена, з лініями уздовж, не опадають протягом 4–7 років, під час розтирання мають приємний запах. Шишки овально-циліндричні, завдовжки 5–10 см, діаметром 2–2,5 см, спочатку темно-фіолетові, а коли достигають — буріють.

                                                                          ⌂ Ялиця бальзамічна Нана

 

Отож, вирішили посадити ялицю? Зробіть це правильно

Виберіть місце в затінку на ділянках із вологим, багатим, добре дренованим ґрунтом. Якщо ґрунт не дуже дренований — зробіть штучний дренаж, додавши в посадкову яму шар щебеню або битої цегли завтовшки 5–6 см. Потім заповніть її на 1/2 сумішшю з перегною, глини, торфу і піску (3:3:1:1), додавши тирси і 200–300 г нітрофоски. Після висадження полийте ялицю. Якщо вирішили виростити ялицеву алею, розташовуйте саджанці на відстані 4–5 м один від одного.

Як виростити ялицю?

Пристовбурне коло молодих рослин бажано замульчувати тирсою або торфом (шар — 5–8 см). Підживлювати ялицю треба не раніше ніж за 2–3 роки, а поливати —залежно від виду. Наприклад, ялиця бальзамічна потребує поливання 2–3 рази за сезон (по 15–20 л на дерево), якщо він засушливий. Інші види штучного поливання не потребують, задовольняються природним зволоженням. Навесні, перед початком сокоруху, видаляють сухі та пошкоджені гілки, а також формують крону ялиці, якщо є потреба. За одну стрижку пагони вкорочують не більше ніж на третину довжини. Хоча природа наділила ялиці дуже охайною кроною, яка не потребує надмірного втручання. Милуйтеся цією красою!

 

Купити саджанці ялиці

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Ялина звичайна: незвичайні секрети посадки, догляду та формування крони
Як виростити пухнасту красуню у себе в саду. Поради та авторський метод формування декоративних кущів із хвойних дерев від фахівця
Модрина — хвойний дуб
Крони цих дерев завжди ажурні та пропускають багато світла, а яйцеподібні шишки можуть залишатися на дереві протягом кілька років, хоча достигають у рік цвітіння. Прикрасьте свій сад!
Сосна — чарівна гостя саду
Сосни — одні з найдекоративніших дерев у наших парках і скверах. Навіщо її вирощують в садах?
Лікуймося хвойними
Поради та рецепти щодо лікування різних вороб хвойними. Полікуйте душу красою цих рослин, а тіло — їхніми цілющими дарами
Вічнозелена краса удома
Види хвойних та основні правила їх догляду
Декоративні хвойники
Як підібрати хвойники та яким має бути догляд за ними
Сосна. Види
Сосна. Види та використання у дизайні
Туя західна, або дерево життя
Туя західна — улюблениця ландшафтних дизайнерів
Ялівець та його види: застосування у ландшафтному дизайні
Експерти «СонцеСаду» розкажуть, як виглядає ялівець різних видів і яким чином ця декоративна рослина зможе прикрасити будь-який куточок біля будинку

Рекомендовані товари!

Саджанець Туя Смарагд Вітбонт

У наявності

Саджанець Туя Смарагд Вітбонт (ОКН-2272)

320грн.
Упаковка 5-7,5 л, контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група вічнозелена, декоративна
Розміри низькорослі
Форма багаторічники
Тип крони пірамідальний
Саджанець Туя Голден Глоб

У наявності

Саджанець Туя Голден Глоб (ОКН-2284)

280грн.
Упаковка 2-4 л, 5-7,5 л, контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група вічнозелена, декоративна
Розміри низькорослі
Форма багаторічники
Тип крони кулястий
Саджанець Ялиця Фразера

У наявності

Саджанець Ялиця Фразера (ОКН-2807(5-7,5л))

560грн.
Тип крони конусоподібний
Упаковка контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна, вічнозелена
Розміри високорослі
Форма багаторічники
Саджанець Ялиця Бальзамічна нана

У наявності

Саджанець Ялиця Бальзамічна нана (ОКН-215)

280грн.
Тип крони подушкоподібний
Упаковка 2-4 л, контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група вічнозелена, декоративна
Розміри низькорослі
Форма багаторічники
Саджанець Ялиця Корейська
NEW!

У наявності

Саджанець Ялиця Корейська (ОКН-1960)

240грн.
Тип крони конічний
Упаковка 2-4 л, контейнер
Час саджання з березня по жовтень
Група вічнозелена, декоративна
Розміри високорослі
Форма багаторічники