Модрина — хвойний дуб

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
11.09.2021

Це — єдиний рід хвойних літньо-зелених дерев родини Соснових, які восени скидають хвою – порівняно невелику (20–50 мм), голкоподібну, розміщену на пагонах здебільшого пучками, тому крони цих дерев завжди ажурні та пропускають багато світла. Плоди — яйцеподібні шишки, можуть залишатися на дереві протягом кілька років, хоча достигають у рік цвітіння.

Дерева цього роду відзначаються швидким ростом, довговічністю, димо- і газостійкістю, декоративністю. Вони не належать до алергічних рослин. За міцність і цінність деревини модрину називають хвойним дубом. Тому це дуже важливе дерево для наших лісів, однак і садово-паркове будівництво без нього не обходиться.

Найвідомішим представником роду в Україні є модрина європейська — струнке дерево, до 50 м заввишки і до 1 м діаметром. Шишки завдовжки 3,5 см. Це — швидкорослий вид, вибагливий до вологості повітря і ґрунту. Довговічний, доживає до 500 років. Вітрів і буреломів ці дерева не бояться.

Цікавою є модрина японська, яку легко відрізнити за дещо більшими шишками, луски яких відігнуті, ніби розкриті (дещо нагадують троянду).

 

Посадка та догляд

У молодому віці дуже швидко росте, не боїться шкідників. Внаслідок браку вологи у ґрунті можуть всихатися деякі дерева. Тому під час висаджування дуже важливо правильно обрати місце для модрини. Зважте на те, що вона не любить бідних, піщаних або заболочених ґрунтів. Натомість їй подобаються дреновані, багаті на гумус ділянки. Кислі ґрунти краще вапнувати і внести компост, перегній. Садівники рекомендують садити модрини в суміші листкової землі, торфу і піску (3:2:1). Модрину найкраще садити на сонячному місці.

У перший рік після висаджування її треба поливати (дорослі дерева цього не дуже потребують), особливо у спеку — один–два рази на тиждень, використовуючи на кожне дерево по 15–20 літрів води. А також удобрювати калійними та фосфорними добривами (з розрахунку 50–100 г на 1 кв. м). Модрина — недоторка, хоча й здобула славу дуба. Найбільш вразливою є її молода зростаюча верхівка, тож не шарпайте її навіть руками, не кажучи вже про сторонні предмети.

Землю під молодими деревцями слід розпушувати і видаляти бур’яни. У перші два роки після висаджування взимку і рано навесні юні модрини варто вкривати. Стежте за тим, щоб деревце не вразила модринова міль. Якщо хвоя світлішає і в’яне, то це найперше свідчить про присутність шкідника. Негайно зріжте уражені гілки й обробіть дерево розчином інсектициду.

 

Купити саджанці модрини

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Ялина звичайна: незвичайні секрети посадки, догляду та формування крони
Як виростити пухнасту красуню у себе в саду. Поради та авторський метод формування декоративних кущів із хвойних дерев від фахівця
Сосна — чарівна гостя саду
Сосни — одні з найдекоративніших дерев у наших парках і скверах. Навіщо її вирощують в садах?
Декоративні хвойники
Як підібрати хвойники та яким має бути догляд за ними
Сосна. Види
Сосна. Види та використання у дизайні

Рекомендовані товари!