Вічнозелена краса удома

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
19.05.2021

Сьогодні хвойні рослини впевнено перекочували з лісів на присадибні ділянки, ставши їхньою окрасою. Однак треба знати про всі забаганки гостей, щоб вони почувалися добре на новій для них території. Про особливості хвойних рослин розповість наш експерт – Ольга Похильченко, кандидат біологічних наук, куратор колекції голонасінних у Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка.

На присадибних ділянках здебільшого вирощують хвойні рослини невеликих розмірів. Сьогодні є широкий вибір хвойних, які можете придбати й висадити вдома. Звернімо увагу на деякі з них – найпопулярніші та найбільш незвичні.

⌂ Сосна Веймутова може досягти 15 метрыв у висоту

 

Тсуга не боїться ні тіні, ні пожеж

З-поміж цікавих представників хвойних – тсуга. Це – розкіш озеленення. Тсуга в Україні поширена мало, але в Канаді, Японії та деяких районах Китаю дерева цього роду є основними лісоутворювачами. В Україні найчастіше можна знайти тсугу канадську. Тому дамо кілька порад щодо того, як шанувати далеку гостю.

Читайте ще:

Найкраще висаджувати в тіні або напівтіні, бо добре їх витримує, чим можуть похвалитися мало голонасінних. Ґрунт має бути не піщаним і не глинистим – середнім між тим і тим, поживним, добре зволоженим.

⌂ Шишки сосни Веймутової

 

Сосна Веймутова і смородина чорна не поєднувані?

Цей північноамериканський вид сосни, навпаки, надзвичайно популярний в Україні. Свого часу його дуже багато висаджували по всій території нашої країни: і в лісовому господарстві, і для озеленення. Рослина надзвичайно красива – з довгими шишками, стійкою хвоєю, до речі, хвоїнки розміщені не по одній (як у ялинки), а пучками – по п’ять в одному.

Відео: СОСНА Секрети вирощування та догляду

Розповідає Ольга ПОХИЛЬЧЕНКО, кандидат біологічних наук, куратор колекції голонасінних у Національному ботанічному саду імені М.М.Гришка.

На жаль, дерева часто вражаються іржею настільки, що можуть загинути. Однак секрет уникнення цієї хвороби дуже простий. Не садіть поряд смородину чорну! Бо грибок, який спричиняє згадану хворобу, має лише двох господарів: смородину чорну та п’ятихвойну північноамериканську сосну. Китайські сосни, навпаки, стійкі до цього захворювання. Отже, вирішуйте, кому віддати перевагу.

⌂ Ялівець козацький формує на поверхні землі "килимові покриви"

 

Ялівців – сто видів! Який вибрати?

Ялівець і справді має понад сто видів та абсолютно різні форми. Це можуть бути кущі, сланкі рослини, багатостовбурні та звичайні дерева. Ялівець звичайний, який природньо зростає в Україні, може рости на піску, він утворює підлісок соснових лісів. Але погано витримує пересаджування. Тому в перший час після висаджування дбайливо його доглядайте, доки адаптується на новому місці. Далі проблем із рослиною не виникатиме. Небезпечними для ялівцю звичайного можуть бути щитівка й личинки травневого хруща.

⌂ Шишко-ягоди ялівцю

Ялівець козацький – не для чаю

Ялівець козацький – це також рослина флори України. Його можна знайти і в Криму, і в Закарпатті. І в міському озелененні ця рослина вже давно не дивина.

Ялівець козацький абсолютно невибагливий до умов, легко розмножується вегетативно, але висаджувати його треба на сонці, бо в тіні матиме вигляд зовсім не козацький: втратить красу та стане жертвою колоній шкідників. І ще одне важливе застереження. У жодному разі не можна заварювати чай або додавати до нього частини рослини чи ягоди цього виду ялівцю, вони містять отруйні речовини.

⌂ Туя в груповій посадці

 

Смарагд туї зиму перефарбує

Туя – надзвичайно витривала рослина і дуже популярна в Україні. Її компактна коренева система добре витримує пересаджування, може розмножуватися живцюванням, вегетативно. Можете виростити з неї велике дерево, але також і стригти відповідно до дизайну, наприклад, для формування живоплоту чи надання різних форм. Однак починати таке формування потрібно ще в молодому віці рослини.

Щодо умов догляду: туя потребує води (у природі росте на зволожених місцях), тобто поливання на ділянці. А також досить поживного ґрунту й сонця. У тіні ростиме, але не матиме густої крони та насиченої зеленої хвої.

Сьогодні дуже популярним є сорт туї Смарагд. Вирізняється тим, що має щільну крону і не змінює кольору взимку, тоді як майже всі рослини родини кипарисових у цей період набувають червонястого або пурпурового забарвлення. До того ж тую Смарагд надзвичайно легко стригти.

Відео: Фахівчиня Оксана Олейнюк-Пухняк показує свою пишну красуню — гірську сосну, а також розповідає рецепт варення із зелених шишок

 

Основні правила догляду за хвойними рослинами

Головне, на що слід звернути увагу, доглядаючи за хвойними рослинами, – це полив, мульчування, підживлення. Якщо ж вони слабкі, бо раніше росли в несприятливих умовах, можна притінити тимчасовими конструкціями хоча б першого літа після висаджування.

⌂ Маленька сосна також потребує дбайливого мульчування

Хвойні можуть атакувати шкідники – щитівки: хвоя покривається білими цятками та зменшує приріст. Тоді консультація спеціаліста не завадить, бо цей шкідник може знищити рослину. Іноді навіть постає вибір: зберігати хвору рослину чи краще її позбутися, адже може заразити решту. Коли помітите скупчення гусені на хвойних, не поспішайте використовувати отруйні речовини: якщо росте одна чи дві рослини, зберіть шкідників вручну.

⌂ Мульчування дорослого хвойного дерева

Купити хвойні тут

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Ялина звичайна: незвичайні секрети посадки, догляду та формування крони
Як виростити пухнасту красуню у себе в саду. Поради та авторський метод формування декоративних кущів із хвойних дерев від фахівця
Ялиця — суперкрасуня
Вічнозелені хвойні дерева з пірамідальною кроною, розкидано-кільчастими гілками і гладенькою сірою корою на молодих деревах, неодмінно прикрасять вашу прибудинкову ділянку
Модрина — хвойний дуб
Крони цих дерев завжди ажурні та пропускають багато світла, а яйцеподібні шишки можуть залишатися на дереві протягом кілька років, хоча достигають у рік цвітіння. Прикрасьте свій сад!
Сосна — чарівна гостя саду
Сосни — одні з найдекоративніших дерев у наших парках і скверах. Навіщо її вирощують в садах?
Вічнозелена краса удома
Види хвойних та основні правила їх догляду
Декоративні хвойники
Як підібрати хвойники та яким має бути догляд за ними
Сосна. Види
Сосна. Види та використання у дизайні
Туя західна, або дерево життя
Туя західна — улюблениця ландшафтних дизайнерів
Ялівець та його види: застосування у ландшафтному дизайні
Експерти «СонцеСаду» розкажуть, як виглядає ялівець різних видів і яким чином ця декоративна рослина зможе прикрасити будь-який куточок біля будинку

Рекомендовані товари!

Саджанець Ялівець середній Sheridan Gold

У наявності

Саджанець Ялівець середній Sheridan Gold (ОКН-2273)

69грн.
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна
Розміри низькорослі
Форма багаторічники
Тип крони розлогий
Упаковка 0,5-1,5 л, 2-4 л, 5-7,5 л, контейнер
Саджанець Ялівець лускатий Блю Стар

У наявності

Саджанець Ялівець лускатий Блю Стар (ОКН-1597)

280грн.
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна
Розміри низькорослі
Форма багаторічники
Тип крони напівкулястий
Упаковка 0,5-1,5 л, 2-4 л, 5-7,5 л, контейнер
Саджанець Ялівець скельний Skyrocket

У наявності

Саджанець Ялівець скельний Skyrocket (ОКН-1089)

280грн.
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна
Розміри високорослі
Форма багаторічники
Тип крони колоноподібний
Упаковка 0,5-1,5 л, 2-4 л, 5-7,5 л, контейнер
Саджанець Туя Голден Брабант

У наявності

Саджанець Туя Голден Брабант (ОКН-3214)

320грн.
Час саджання з березня по жовтень
Група вічнозелена, декоративна
Розміри низькорослі
Форма багаторічники
Тип крони розлогий
Упаковка 0,5-1,5 л, 2-4 л, 5-7,5 л, контейнер
Саджанець Ялівець скельний Blue Arrow

У наявності

Саджанець Ялівець скельний Blue Arrow (ОКН-195)

280грн.
Час саджання з березня по жовтень
Група декоративна
Розміри середньорослі
Форма багаторічники
Тип крони колоноподібний
Упаковка 0,5-1,5 л, 2-4 л, 5-7,5 л, контейнер
Саджанець Туя західна Brabant

У наявності

Саджанець Туя західна Brabant (ОКН-201)

69грн.
Час саджання з березня по жовтень
Група вічнозелена, декоративна
Розміри низькорослі
Форма багаторічники
Тип крони конічний
Упаковка 0,5-1,5 л, 15 л, 2-4 л, 5-7,5 л, контейнер