Догляд за дорослою трояндою: пересадження великих кущів, щеплення

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
03.06.2022

Коли вдалося посадити троянду та виростити справжню красуню, яка тішить око вже кілька років, з'являється потреба в іншому виді догляду. Як пересадити троянду й зробити щеплення? На ці запитання відповідають експерти-агрономи «СонцеСаду» Бублейнік Ю.В., ландшафтний дизайнер і Тетяна Мішак.

Як правильно прищепити троянду: покрокова інструкція

Дуже часто замість щепленої троянди виростають сильні пагони шипшини. Багато хто їх зрізує, але я роблю по-іншому.

1). Відбираю молодий рівний пагін і перещеплюю його трояндою на висоті 70-120 см, при цьому можна використати троянду з букету, тоді отримуємо штамбову троянду.

2.). Для того, щоб зробити щеплен­ня, потрібно заготовити живець троянди, що сподобалася (мал.1). Черенок беремо з середньої час­тини пагона, що закінчується квіткою. Квітку, листя та верхню бру­ньку видаляємо і запаковуємо в поліетиленову плівку (мал. 2)

Покрокова інструкція щеплення троянди

Фото: Покрокова інструкція щеплення троянди

3). На шипшині в місці щеплення обриваємо листя і колючки (мал. 3). Дуже гострим ножем робимо зріз кори зверху донизу до дере­вини (мал. 4,5).

4). На черенку знизу вверх зрізаємо щиток з брунькою (мал. 6, 7, 8) і швидко вставляємо в розріз на шипшині (мал. 9).

5). Замотуємо плівкою (мал. 10, 11, 12). Через 20 днів перевіряємо щеплення. Якщо бруньки прижилися, верхню частину шипшини зріза­ємо над брунькою.

Покрокова інструкція щеплення троянди (продовження)

Фото: Покрокова інструкція щеплення троянди (продовження)

Якщо щеплення зроблене в серпні, то шипшину можна зрізати і весною.

Щеплення краще за все робити вранці або в похмуру погоду. Всі бруньки, що прижилися, на зиму нахиляємо і присипаємо землею, щоб не вимерзли.

Ексклюзивно для «СонцеСаду» розповів Бублейнік Ю.В., агроном, ландшафтний дизайнер

 

Відео: Використання троянд у ландшафтному дизайні

Розповідає Тетяна БУБОН, садівник-любитель з 20-літнім досвідом

 

Як пересадити велику троянду

Щоб пересадити старі кущі троянди, треба лишень мати гострий секатор, пилку, лопату, пісок, трохи перегною і мульчі. Слід врахувати, що коріння троянд, яким понад п’ять років, дуже велике і кострубате, тож ямка має бути досить великою.

1). Викопувати її треба на таку глибину, щоб опустити рослину в землю нижче від попереднього рівня росту на 5-10 см. Так роблять, аби гілочки, які потраплять у землю, вкоренилися і троянда таким способом омолодилася.

2). Викопавши яму, приготуйте відро земляної суміші з піску (дві частини), землі (дві частини) і перепрілого перегною (частина).

3.) Тепер можна викопувати стару троянду. Гострим секатором видаліть усі гілки, вищі 60 см над землею, а також випиляйте старі покручені пагони. Викопувати кущ слід вкрай обережно, оскільки коріння сильне й масивне. Радіус прикореневого кола має бути достатньо великим, щоб не пошкодити коріння. Викопавши троянду, огляньте коріння: часто трапляється, що коренева система на нижньому рівні досить стара і трухлява. Пошкодження треба видалити разом із наростами.

4). На дно ямки висипте половину заздалегідь приготовленої суміші з піску, перегною і землі, поставте троянду і засипте коріння землею більше ніж на 2/3, висипте решту суміші та знову засипте землею. Рясно полийте троянду, за потреби — досипте землі.

Після внесення суміші землі, саджанець слід рясно полити

Фото: Після внесення суміші землі, саджанець слід рясно полити

5). Останнє, що слід зробити, — укрити пристовбурову ділянку мульчею (соломою, сіном, травою), щоб зберігалася волога у верхніх шарах ґрунту.

Перше підживлення треба проводити не раніше ніж через п’ять-шість місяців після пересаджування: спочатку азотними, потім повними мінеральними добривами.

Мульчування – останній, але важливий етап у пересадженні троянди

Фото: Мульчування — останній, але важливий етап у пересадженні троянди

Пересаджувати троянду можна й навесні, й восени, особливу увагу слід звертати на поливання, щоб земля під кущем була вологою. За сприятливих умов через два-три тижні бруньки на старих гілочках мають продовжити ріст, з’являться нові листочки.

Розквітне рослина наступного року після пересаджування, а якщо пересадити троянду рано навесні, то вона зацвіте того ж сезону у другій половині літа.

Ексклюзивно для «СонцеСаду» розповіла Тетяна Мішак, агроном

 

Купити саджанці найкращих сортів троянд

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Посадка та догляд за трояндами — королевою квітів
Як правильно вибрати сорт троянди для свого саду, де її посадити і який догляд за трояндами допоможе зробити цю рослину справжньою королевою квітів? Про це розкажуть експерти «СонцеСаду»
Що заважає троянді бути королевою (журнал СонцеСад №2/2021)
Хвороби, шкідники троянди та боротьба з ними
5 порад по вирощуванню троянд та правильного зберігання взимку
Правила вирощування троянд
Сучасна класифікація троянд
Види і особливості троянд
Троянди. 18 практичних порад по догляду за трояндами
Головні вимоги по догляду за трояндами
Троянди в горщику
Мобільні розарії. Створюємо клумбу з рослин у горщиках
Як підготувати троянди до зими
Поради як підготувати троянду до зими.
Хвороби і шкідники троянд та боротьба з ними
Методи боротьби з хворобами і шкідниками троянди та їх профілактика.
Зінаїда Поляк: «У каталозі просто гарні, а в мене ще й пахнуть»
Коли до рук жінки потрапив «СонцеСад», її присадибна ділянка швидко стала перетворюватися на розарій.

Рекомендовані товари!