Троянди в горщику

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
11.11.2020

⌂ Мобільний розарій можна організувати навіть на терасі

Любите троянди і хотіли б їх вирощувати, але бракує місця на присадибній ділянці? Не варто впадати у відчай і відмовляти собі у спогляданні трояндової краси. Адже організувати мобільний розарій можна навіть у невеличкому дворику, на терасі чи на балконі.

Для втілення мрії про трояндовий сад на обмеженій площі знадобляться пластикові контейнери чи діжки, трішки праці та, звісно, ваша фантазія. Мобільний розарій почне квітнути раніше й милуватиме око довше, аніж звичайні троянди в саду. Використовувати для такого розарію можна усі види троянд: від мініатюрних до плетистих. Крім того, він вам не набридне, оскільки композицію можна змінювати навіть щодня, переставляючи вазони місцями.

 Відео: Різновиди троянд: особливості догляду за квітами

Розповідає Тетяна БУБОН, садівник-любитель з 20-літнім досвідом.


Підготовка. По-перше, треба уважно обрати ємність, у якій ростимуть троянди. Сучасна садова кераміка не лише розв'яже цю проблему, а й доповнить ваш дизайнерський задум. Можна обрати горщики з дизайнерською ліпниною чи звичайні, розфарбувавши їх на свій смак. Багато власників пересувних розаріїв віддає перевагу пластиковим діжкам, оскільки вони легкі, досить міцні й відносно не дорогі. Вазони великих розмірів (на 30 і більше літрів) використовують для висаджування чайно-гібридних, флорибундних, шрабів і плетистих троянд. Середній розмір (20-30 літрів) - для сортів групи патіо, поліантових і ґрунтопокривних. Невеликі (7-15 літрів) - для мініатюрних троянд.

⌂ Троянда в горщику має компактний вигляд

Обираючи ємність для висаджування, слід врахувати такі фактори:

Коли обрали сорт троянди, вазон для висаджування, треба подбати про дренаж та ґрунт. Для дренажу підійдуть будь-які камінчики круглої чи овальної форми (при ущільненні між ними залишаться просвіти, необхідні для стоку води і доступу повітря до коріння). Або ж можна у спеціалізованих магазинах купити готовий дренаж. Висота дренажу - не менше 2,5-4 см для невеликих ємностей і 5-7 см для великих бочок. Ґрунтосуміш має бути легкою, рихлою і поживною. Можна купити готову суміш або ж підготувати її  самостійно, взявши садової землі, просіяного крупнозернистого піску, перегною чи компосту. Усі ці інгредієнти перемішують у пропорціях 2:1:1. Коли все приготували, можна садити.

⌂ Висаджування троянди в горщик

Висаджування. На дно контейнера висипте дренаж і на 1/3 ємність заповніть ґрунтосумішшю. Потім у центр контейнера помістіть саджанець троянди і засипте землею, що залишилася, полийте, якщо є потреба, то підсипте ще землі. Протягом усього сезону слід стежити, щоб земля не пересихала. Підживлювати троянду, посаджену в контейнер, першого року не треба. Використовуйте піддони, розміщуючи троянди на газоні чи під деревами для запобігання потраплянню до вазона різних черв'яків і шкідників через дренажні отвори.
Зимівля. Якщо маєте холодний погріб, що не промерзає, то рослини можна перенести туди і стежити, щоб не пересихав ґрунт. Або ж восени викопайте у саду траншею на висоту вазона, покладіть у неї контейнери з трояндами, а просвіти між вазонами та траншеєю заповніть соломою, ялиновим гіллям чи ганчір'ям. Над траншеєю встановіть дуги чи невеликі металеві арки і накрийте їх плівкою. Так рослини добре перезимують. Коли ж рослина занадто велика і перенести її неможливо, то утеплити можна таким способом. Дерев'яні чи металеві кілки на 50-70 см вищі, ніж рослина в контейнері, вставте у землю навколо контейнера з чотирьох сторін і зв'яжіть між собою за допомогою дроту, водночас намагаючись щільно з'єднати один з одним зверху. Має вийти споруда, схожа на піраміду. Обмотайте її плівкою, а внутрішній простір заповніть соломою. Споруда має бути стійкою, щоб не впала при сильному вітрі, а плівка - не пропускала вологу. Навесні плівку відкривайте поступово, щоб запобігти сонячним опікам. Аби уникнути грибкових хвороб, обробіть траншею, ємність та рослину розчином мідного купоросу.

⌂ Обрізування троянд, що ростуть у контейнерах, проводять відповідно до загальних правил

Обрізування. Обрізування троянд, що ростуть у контейнерах, проводять відповідно до загальних правил. Протягом усього періоду цвітіння стежте, аби не з'явилася зав'язь після опадання квіту. Такий спосіб вирощування троянд дуже цікавий, особливо при «швидкому» декоруванні зони відпочинку. Розтавте троянди на терасі чи балконі, й чаювання з друзями буде смачним і красивим.

Придбати найкращі сорти троянд можна тут

Читайте ще:
Як підготувати троянди до зими
Вирощування плетистих і штамбових троянд
Хвороби і шкідники троянд та боротьба з ними

LinkedIn
WhatsApp
Telegram