Дивіться відео про змієголовник
Ольга Корабльова, старший науковий співробітник відділу культурної флори Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України, кандидат сільськогосподарських наук поділилися, яку користь для організму приносить чай із змієголовника
Це чудовий протисудомний, болетамувальний, седативний засіб. Він добре загоює рани, оскільки діє бактерицидно: подрібнене свіже листя рослини прикладають до ран та трофічних виразок або ж розпарену суху траву загортають у марлю і також прикладають до хворих ділянок.
Терапевтичні дослідження довели, що препарати із змієголовника доцільно використовувати при підвищеному серцевому ритмі (тахікардії), головному болю, застудах, ломоті в суглобах. Зовнішньо їх застосовують для компресів, полоскань, припарок — як знеболювальний засіб при ревматизмі та забиттях. У народі помітили — навіть коли болить зуб, допомагає змієголовник (рослину просто пережовують, і біль вщухає). Допоможе змієголовник і тим, у кого поганий апетит, — рослина поліпшує функції травлення. Можна вживати його як чай (1 ч. л. сировини на 1 склянку окропу) або як лікувальний настій — 1 ст. л. на 1склянку окропу, настояти 15-20 хв., охолодити і пити по 1 ст. л. 3-4 рази на день за 10-15 хв. до вживання їжі. Такий настій використовують і для компресів, полоскань, як знеболювальний засіб.
⌂ Фото: Змієголовник не тільки корисна, а й красива рослина
В аптеках змієголовника не знайти, тож найкраще вирощувати його вдома.
Найкращі попередники — культури, під які вносили гній (особливо огірки, капуста). Сіють змієголовник молдавський у травні (з середини до кінця місяця) або під зиму. Висівають рядами на відстані 45 см, на глибину 1,5-2 см. Під зиму сіють безпосередньо перед морозами, щоб уникнути проростання. У початковий період зростання споживає багато вологи, а в період повного цвітіння витримує посуху.
Леся Чабан, науковий співробітник дослідної станції "Маяк" у відео розповідає про правила посадки та вирощування змієголовника
Догляд за рослиною нескладний. Це — прополювання, розпушування міжрядь. Врахуйте, що рослина відносно холодостійка, але світлолюбна. Для швидкого росту потребує легких і середніх за механічним складом ґрунтів. На початку вегетації рослини розвиваються повільно, тому важливо вчасно прополювати ділянку від бур’янів.
Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Любов Дудченко, кандидат биологических наук
Рекомендовані товари!
У наявності
Лаванда лікарська за 0,1 г (ЕЛП-7)
12грн.
У наявності
Нагідки за 0,5 г (ЕЛП-72)
10грн.
У наявності
Ехінацея пурпурова (лікарська) за 0,5 г (ЕЛП-71)
10грн.
У наявності
Індійський женьшень за 10 нас. (ЕЛП-85)
34грн.
У наявності
Рута пахуча за 0,1 г (ЕЛП-33)
10грн.
У наявності
Звіробій лікарський за 0,05 г (ЕЛП-32)
12грн.
У наявності
Полин Боже дерево за 0,1 г (ЕЛП-92)
10грн.
У наявності
Змієголовник за 0,3 г (ЕЛП-17)
10грн.
У наявності
Шавлія лікарська за 0,2 г (ЕЛП-20)
10грн.
У наявності
Шандра за 0,1 г (ЕЛП-69)
8грн.