Фрукти для оздоровлення: як почистити судини смачно та ефективно

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
26.12.2024

Здорове харчування запобігає розвитку тромбозу, інфаркту та інсульту. Пропорційний раціон має складатися з продуктів, що знижують в’язкість крові. Які дари саду унікальні в цьому аспекті – розповіла наша експертка – професорка Тетяна Гарник.

Гарник444

⌂ Фото: Професорка Тетяна Гарник

Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:

 

Чим корисні фрукти для судин

На щастя, чимало дарів саду – природні антикоагулянти, які знижують в’язкість крові й активність тромбоцитів. Деякі з них містять саліцилат – натуральний аналог ацетилсаліцилової кислоти, яка розріджує кров.

Також допоможе вітамін С, який у поєднанні з клітковиною і флавоноїдами стимулює розчинення тромбів, перешкоджає агрегації тромбоцитів, зміцнює стінки судин. Отож, корисно споживати ягоди й фрукти, у яких є високий вміст цього вітаміну в комплексі з флавоноїдами: чорну смородину, цитрусові, шипшину. Їжте якнайбільше садовини, що містить багато флавоноїдів (ожина, лохина, обліпиха), яка поліпшує пружність та еластичність судин, захищає від ушкодження і агрегації (склеювання) тромбоцитів, утворення тромбів.

Кумарин – ще один цілющий компонент, який має чудові антикоагулянтні властивості. На нього багаті ягоди полуниці й аґрусу.

 

Які фрукти розріджують кров

Надважлива рекомендація проти згущення крові – вживати достатню кількість чистої і негазованої води – не менше ніж півтора літра на добу. А також якнайбільше морсів! Це дуже важливо в спеку та під час фізичного навантаження, коли виникає ризик зневоднення. Тому й фрукти треба вживати такі, які містять багато рідини й сприяють розрідженню крові.

Яблука (віддавайте перевагу плодам зеленого забарвлення) та груші, особливо соковиті сорти. Рекомендують і яблучний оцет (якщо не страждаєте на виразкову хворобу чи підвищену кислотність шлункового соку). Чайну ложку оцту можна розбавити в склянці теплої води й додати трішки меду. Пити двічі або тричі на день.

Сливи багаті на корисні речовини – антикоагулянти. До того ж чистять організм.

Абрикоси. Якщо вживати свіжі плоди, то знижується ризик розвитку інфаркту та інсульту завдяки комплексній дії мікро- і макроелементів, вітамінів, біологічно активних сполук, що містяться в них.

Алича має кровоочисну дію. У жовтих плодах є багато лимонної кислоти, у темних сортах – пектинів.

Чорниця містить спектр речовин антикоагулянтної дії. Тому впродовж сезону чорниці споживайте її досхочу! Можете приготувати з ягід сік і протягом року вживати по чайній ложці три або чотири рази на день. Корисне й варення із чорниці – додавайте по столовій ложці до чаю.

Суниці корисні, якщо їсти свіжими й готувати з їхнього листя чай. Вони містять саліцилові та яблучні кислоти, вітамін С.

 

Ягоди порічок знижують згортання крові, якщо воно підвищене. Тому сік із ягідок можна вживати як для профілактики тромбозу, так і для його лікування.

Малина – чудовий антизгущувач крові. Її рекомендують вживати замість аспірину, навіть при застуді, тож у щоденному вживанні лікувальна дія рослини незаперечна. Якщо ягоди набридли, можна приготувати чай із сухого листя або взимку – з гілочок.

Журавлина – чудовий природний антиоксидант. Її компоненти допомагають розріджувати кров, поліпшують загальний обмін в організмі.

Виноград – відмінний антиоксидант, що підтримує тонус судин і зміцнює серце. Якщо нема протипоказань, щоб вживати ці ягоди (наприклад, цукровий діабет), насолоджуйтеся ними сповна! Особливо рожевими та червоними сортами. Також позитивно впливає на стан крові червоне вино. У помірній кількості воно знижує ризик накопичення тромбоцитів через зменшення їхньої клейкості.

Смородина містить багато калію, який зміцнює судини й поліпшує кровообіг, вітаміну С та інших корисних речовин.

Вишня. Антоціани й антиоксиданти, якими насичені її плоди, захищають кровоносну систему від закупорення судин й утворення тромбів.

Черешня. Темні сорти зміцнюють стінки кровоносних судин і капілярів, що дає змогу захистити серцево-судинну систему від хвороб.

Важливо!

Людям із густою кров’ю слід обмежити вживання садовини, яка сприяє згортанню крові. Наприклад, менше їсти ягід чорноплідної горобини та калини.

Купити фруктові саджанці

Переглянути повний зміст статей журналу «СонцеСад» 4/2024

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Рослини для міцного сну
Рослини для міцного сну
В більшості ліків проти безсоння основною складовою є рослини. «СонцеСад» розповідає, які саме рослини можна виростити самим, щоб подолати цей тяжкий стан (СС.1/24)
Рослини для покращення пам’яті
Рослини для покращення пам’яті
Запахи багатьох рослин довкола нас можуть покращувати пам’ять. Які саме, розповідає «СонцеСад» (СС.1/24)
Рослини-антидепресанти
Рослини-антидепресанти
Ті, хто вирощують рослини, можуть спробувати знизити негативні наслідки поганого настрою за допомогою пряно-ароматичних трав. Які з них найефективніші – розповідає «СонцеСад» (СС.1/24)
Рослини для покращення зору (журнал «СонцеСад» 1/2024)
Рослини для покращення зору (журнал «СонцеСад» 1/2024)
Правду кажуть, що очі – дзеркало не лише душі, а й органів травного тракту, а також ворота печінки. Щоб поліпшити зір, варто звернути увагу на рослини, багаті на провітамін А – каротин
Які мінерали містять овочі та фрукти
Які мінерали містять овочі та фрукти
Повноцінність харчування залежить не від того, скільки ви їсте, а передусім від того, що їсте, чи містить спожита їжа біологічно активні речовини, в тому числі й мінеральні. Тож важливо знати, що для вашого організму найкорисніше, а що — зайве
Роль вітамінів у житті людини
Роль вітамінів у житті людини
Вітамін С — важливий елемент нашого харчування, але є й інші складові переліку корисних речовин. Про них розповість експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник
Вітаміни — основа життя: чому варто вживати фрукти та овочі
Вітаміни — основа життя: чому варто вживати фрукти та овочі
Навіщо нам вітаміни, які містяться в овочах та фруктах? Відповідь на це запитання дасть експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник
Сокотерапія — не лише задоволення
Сокотерапія — не лише задоволення
Багато садівників отримали щедрий врожай із фруктових дерев. Це дозволить взимку насолодитися свіжовижатим соком. А як ще й виправити здоров'я за допомогою сокотерапії, розповість експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник
Рецепти при гіпертонії з аронії та калини
Рецепти при гіпертонії з аронії та калини
Аронія (чорноплідна горобина) широко використовується в лікувальному харчуванні. «СонцеСад» підготував поради, як вживати чорноплідну горобину при гіпертонії. А також люди із проблеми підвищеного тиску гідно оцінять рецепти з калини

Рекомендовані товари!

0
Саджанець Журавлина Пілігрім

У наявності

Саджанець Журавлина Пілігрім (ОКН-96(2-4л))

129грн.
2
Саджанець Порічка Пандора
NEW!

У наявності

Саджанець Порічка Пандора (ІПР-20)

79грн.
2
Саджанець Малина Квеллі

У наявності

Саджанець Малина Квеллі (ІМЛ-78)

79грн.
0
Саджанець Вересневе диво
NEW!

У наявності

Саджанець Вересневе диво (ІГР-62)

94.5грн.

189грн.